Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#76 Příspěvek od rnbw »

A dost nebezpecna - kolko ludi sa v nej rocne utopi :D

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#77 Příspěvek od TAKJAN »

Tak ten suřík jde v pohodě rozmíchat, teď testuju, zda uschne, myslím že jo. Doufám, že nedorazí nějaké komando.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#78 Příspěvek od Celeron »

TAKJAN píše:Tak ten suřík jde v pohodě rozmíchat, teď testuju, zda uschne, myslím že jo. Doufám, že nedorazí nějaké komando.
Suřík je v pohodě, soused, hovado, vloni natřel žlaby starým Plumbinolem. No a chytá dešťovku do sudu a zalejvá s tím zeleninu. :roll: Když jsem ho varoval, byl jsem za blbce....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#79 Příspěvek od serviceman »

Já měl doma ještě nedávno přívod pitné vody v olovu - ani jsem to nevěděl...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#80 Příspěvek od Kvicala_r »

Celeron píše:[ zalejvá s tím zeleninu.
Popros ho, ať Ti odleje pár kulí na horší časy...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od radioelectrum »

baterie a dvě nádherné kazety. Nejsou nikde popsané, s popsanými štítky jich mám spousty, ale čisté se jen tak neseženou. Těch 45 min také bylo méně než 60min a 90 min.
Přílohy
P1200376.jpg
(175.4 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#82 Příspěvek od Hydrawerk »

Teda tohleto jsem zatím u popelnic nenašel. https://www.novinky.cz/domaci/410949-u- ... li-ji.html
Naposledy tam byl akorát pevnej telefon od Tesly Stropkov z roku 1993, dle cedulky funkční.
Ale nechtěl jsem ho, protože doma mám dva Panasonicy asi z roku 1999 a 2002. Vyhazovaly se v nějaké firmě, bez zjevných důvodů, zatím nebylo co opravovat. Snad kolem roku 2009 ke mě přišly.
Přílohy
Tesla Stropkov telefon.jpg
Ilustrašní foto.
(72.2 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#83 Příspěvek od weed_smoker »

Dva modemy RAD ASM-31 (tel.linka RJ45 nebo WAGO + RS-530 DTE),obsahuje pěkný zalitý trafo s půlenym primárem,NE564,74253,74138,4053,2xLM2940,hexaenkodér,4 ISOSTATy s aretací,MC68302FC16C,nějakej SMD bordel(pár 74244,R,D,C...) a hlavně pěknej obal.
Pak 2 huby nebo switche MADGE SH-E8 (vzadu DB-15F AUI a "cascade bus"(DB-37M+DB-37F).
Je to k něčemu použitelný nebo to mam ROZPITVAT :?:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#84 Příspěvek od rnbw »

Madge bude hub na token ring - skus to predat nejakemu zberatelovi. Mam dve token ring sietovky, ale hub som nikdy nezohnal. Pred rokmi na skole v sietovom labaku boli v kazdom PC ethernet aj token ring sietovky, ale hub tiez chybal... Kabelaz sa da pouzit bezna ethernetova.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#85 Příspěvek od fredis »

Kompletní BM 368 :lol: . Bude chtít očistit a vyměnit pár elytů. https://1drv.ms/f/s!AuEfYf2ig7G93la0eb6JPSbp8Npr
Musel jsem ji vzít i když pro ni nemám využití :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#86 Příspěvek od fredis »

To už je starost někoho jiného :lol: . Je pravda, že je to škoda. Ale s dnešními možnostmi to nebude problém vyrobit. Doma plexi mám, dobré, ale asi na 344ku.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#87 Příspěvek od rnbw »

Minuly tyzden som chvilu cakal v jednom obchodnom centre v Trutnove, tak som si obzeral papierovy box na zber baterii. A nasiel som tam na vrchu 3 NiMH clanky: Energizer AA 2300mAh, Energizer AAA 850mAh a Kodak pre-charged AA 2000mAh. Podla testu na lab. zdroji vyzeraju byt OK.

Osvedcil sa mi takyto test: nastavim na lab. zdroji prud 3-4 A a napatie napr. 5 V a na chvilu pripojim clanok. Ak napatie klesne na < 2 V, tak je clanok dobry. Inak ma velky vnutorny odpor a je dobry len do hodin, radia a pod. - ak nema velke samovybijanie. Ak je po nabiti po par dnoch vybity, tak vyhodit.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#88 Příspěvek od Celeron »

Co nám jezdíš do Čech vybírat popelnice? :lol: Bratislava nestačí?

Starý baterky NiCd a NiMH se mi taky osvědčilo natvrdo "prásknout" z elytu 34G/28V. U NiCd to upálí "fousy", úspěšnost tak 70%. Na NiMH tak 30%. Některý co měly velký samovybíjení po tomhle zákroku držely v nenáročným zařízení ještě 1-2 roky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#89 Příspěvek od Radovan_79 »

Ze sběrného dvora ne, tam mě poslali do (_!_), že tam mají kamery a hrabání se v elektroodpadu jest přísně zapovězeno. Možná, kdybych jim šoupnul flašku nebo kilo...
Ale od popelnic, kontejnerů a podobně hodně zajímavého. Třeba:
- zesilovač Technics SU610, byl plně funkční a pár let mi sloužil; prodán
- pár reprosoustav TESLA ARS 9218, nepoškozené, pěkné; slouží k plné spokojenosti
- gramo Tesla NC-420, funkční, po tuningu plexi pomocí autovosku pěkné; prodáno, IMHO nic moc gramo, nepotřeboval jsem ho
- gramo Sony PS-LX4, dtto co Tesla NC-420 výše
- televize Tesla Color 416 včetně toho prvního DO; nic moc obraz, rozlaďuje se; odloženo k ledu coby případný zdroj ND
- nejspíš nepoužité skládací projekční plátno 180 × 180 cm, slouží
- pytel audiokazet (cca 50 ks), pocházející nejspíš z nějakého GB studia; šlo o kazety BASF Chrome super bez uvedení stopáže, byly na nich nahrané nějaké EP, dema, ale i celá alba
- nespočet knih, vinylů
Občas i něco, co mě nezaujme. Staré vysloužilé hifi věže (takové ty jak vypadají děsně "moderně") a repro k tomu, co nestojí za řeč. Televize - plastovky. Počítače. To tam nechávám a domů to netahám.
Cokoli z tohoto vždy prodělá pečlivou očistu, nehodlám si domů přinést nechtěný hmyz a podobné radosti...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od radioelectrum »

to Radovan_79: chce to vyzkoušet i další sběrné dvory. V Praze jich je spousta a myslím si že na všech zatím nejsou kamery. seznam je zde:
http://www.sberne-dvory.cz/vyhledavani/ ... city=praha

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“