Kdo to projektoval III

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#76 Příspěvek od foxrider »

Kolega prostě koupil rámeček a krytky. Jak má tušit jako laik že jsou dva typy když to není jak na první pohled poznat. Já jsem to taky očekával že to bude stejné. Do poslední chvíle jsme to netušili. Až dneska jsem to teprve vyndal z obalu při montáži. Rozdíl mezi stranami je fakt jen pár milimetrů.... :roll:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od hafca »

Ve slušném obchodě se většinou zeptají. Na a v baubau se musí člověk spolehnout na sebe. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#78 Příspěvek od foxrider »

Kupoval to v ELKASu nebo ELLASU či jak se to jmenuje.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#79 Příspěvek od kbulda »

Když už kolega nakupoval u odborníků a řekl by jim jak to chce použít, tak by mu poradili co koupit. Takhle jste pyjové oba a ne někdo v ABB.
https://www.shopelektro.cz/vypinace-a-z ... vojnasobny
https://www.shopelektro.cz/vypinace-a-z ... vojnasobny

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#80 Příspěvek od Crifodo »

hafca píše:Ve slušném obchodě se většinou zeptají.
Taky jsem před x lety "objevil" že vodorovný a svislý rámeček není totéž, nekupoval jsem to ale chtěl jsem použít něco ze zásob, naštěstí mi je tenkrát vyměnili ve velmi slušném obchodě. Kdo s těma designovýma pičovinama nedělá denně, tak holt občas tápe. Bohužel i v téhle exaktní branži už převažuje vizuální stránka nad technickou. Za ABB jsem ještě vděčný protože je to pořád ještě funkční na rozdíl od všelijakých číňanů a poláků, kde se chce blít už při pohledu na provedení vidlic a zásuvek. Hospodyňky si ten nefunkční hnus strašně rády vybírají protože je to "neokoukaný".
Zase se mi stalo i v OBI, že mě prodavačka upozornila že kupuju lištovou krabici pod zásuvku jiný řady než zásuvku, ovšem to byla prodavačka co předtím léta prodávala v té slušné prodejně.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#81 Příspěvek od Celeron »

Ono jde taky o to, když si baba vymyslí nějakou supermódní designovou řadu od nejlépe výrobce z druhý strany světa, jestli se seženou všechny potřebný přístroje potřebný v dnešní elektroinstslaci. A hlavně co s tím až se přístroj potentočkuje, pak nezbyde vyměnit v místnosti vše aby to nebylo jako pěst na voko.
Ale nemusí to být ani z druhýho konce světa. Ještě před pár lety se tu hodně prodávaly předsazený IP44 přístroje z Polska. Spousta lidí je osazovala třeba částečně zapuštěný do fasády domu. Dnes se to nedá sehnat a co s tím? Vysekat nebo vyřezat do zateplováku díru na něco jinýho?
Ale stejnou dodavatelskou prasárnu umí i Legrand, prostě za dva roky po instalaci řada skončila a nová nemá kompatibilní náhradu.
Zlatej ABB Klasik, dělá se už možná 40 let a strojky do nich možná 50-55 let furt stejný takže se dají vyměnit. A Tango bude asi taky věčný. U Time a Elementu ulítávaj po 5-10 letech plastový packy pokud se musí rozdělat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#82 Příspěvek od Hydrawerk »

ABB klasik je taková základní, nejlevnější řada. Ale životnost aspoň deset let to zas má. Tango je více elegantní.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#83 Příspěvek od foxrider »

kbulda: ???? Já to měl jen zapojit. Dostal jsem krabici s přístroji a zapoj to. Co si kolega v krámě řekl a co mu kdo prodal u toho jsem nebyl. A mně by to taky nenapadlo.

Jinak souhlasím s Crifodem, tyhle designové píčoviny.

Zřejmě by unifikace rámečků (jen O PÁR MILIMETRŮ) aby se to nemuselo řešit "narušila harmonii estetického vnímání dokonale čisté designové linie" :boid:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od workhard »

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... k-40311945

Týpka, co si pod sebou v Petrohradě podřízl větev, už jste asi všichni viděli, zajímalo by mě, jaký byl plánovaný průběh té ehm rekonstrukce?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#85 Příspěvek od Celeron »

Prostě domeček z karet. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od workhard »

No poskládalo se to ukázkově, nejdřív jsem si myslel, že to bylo schválně, ale to by to ten týpek pálil z tý klece :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#87 Příspěvek od Celeron »

Koukni někdy na Zoom na polskej seriál Demolice. V tomto segmentu činnosti se nějaký mozkovny moc neuplatňují. :roll: Hlavně honem, honem ať už je to hotový...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#88 Příspěvek od kejki »

31.1. mohli požádat o památkovou ochranu.
Demolice byla schválená, taky mi není jasné, jak si mysleli, že se ta střecha bude chovat, když jí budou otevírat jako konzervu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#89 Příspěvek od tomasjedno »

Je neuvěřitelné, že to spadlo až při upálení 16. úchytu - čekal bych to dřív.
Hlavně že tam měli to bezpečnostní zábradlí, aby tam někdo nespadl. Kdyby tam nebylo, tak ten borec tu klec stihnul.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#90 Příspěvek od sinclair »

Tak hlavně se to stalo v Rusku a média nad tím onanujou, protože Rusko.
Stát se to v bývalým východním Německu, tak by nikdo ani neštěknul. A že tam takových hrůz stojí taky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“