Dokument historicky - jeste CSSR

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#76 Příspěvek od Stribrnak »

Hubert_79 píše:...... Později pak třeba receiver RA-6386S nebo zesilovač (číslo nevím) a digitální (!) tuner...
Nebyla to kooperace maďarů s AKAI? Skoro bych tvrdil, že ano!

Stribrnak

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#77 Příspěvek od konosuke »

velmi pravděpodobně ano jak již uvedeno:
modré AR pro konstruktéry 6/1983
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#78 Příspěvek od sinclair »

Videoton RA6386 a Akai určitě ne. Je komplet celý postavený z evropských součástek. Několik těch černých placek jsem opravoval.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#79 Příspěvek od kokun »

"Čínský" a jiný šmejd

Tady si myslím, že by toto vlákno mělo být spíše umístěno do sekce Historie a vzpomínky na doby dávno minulé.
sinclair píše: Přijel jsem tam vlakem, bylo mi asi tak 12-13.
U stolku z druhé strany už seděl člověk tak o 10, možná 15 roků starší.
Zničehonic řekl, co si pamatuju dodnes a přesně: "Nic z toho nekupuj, stejně toho půlku nemají. Všecko ti pošlu poštou" a požádal mě o adresu, kterou si napsal na ten můj seznam součástek, který si vzal.
A dodnes jsem nezjistil a už asi nezjistím, komu za to mám hluboce poděkovat a být bezmezně vděčný.
Toho pána jsem pak v Brodě už nikdy nepotkal - a to jsem dával fakt pozor, protože jsem mu poděkovat určitě chtěl.

Za celých těch 40+ let jsem ani nezvládl zjistit, která Tesla či který podnik, značili úplně každou součástku barevnými tečkami navíc.
Leoši - tady mě prvně napadlo, že to mohl být pan Sedláček-starší (ale taky nemusel) z rožnovské Teslácké prodejny II. jakosti, která sídlila mezi křižovatkou a mostem přes Bečvu (tady).
Ale u něj mě nějak neštymuje ten jeho věk (píšeš: -30) - on v té době byl určitě starší (a dnes už určitě nežije). Potom ještě jeho nástupce (jeho synovec) Sedláček-mladší, který po něm tu prodejnu vedl (tam už by věk možná odpovídal). Mentalitou by tomu ale spíše odpovídal ten starší (alespoň do té míry, co jsem ho znal).
Ale kdo to skutečně byl, se dnes už určitě nedozvíš :(

A o barevném značení součástek jsme tu už také kdysi diskutovali - třeba tady.

A tady je zase hodně zajímavé čtení o historii výroby nejen polovodičových součástek v TESLE Rožnov p.R. :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#80 Příspěvek od sinclair »

Nene Jene, tahle cesta je slepá. Do Rožnova jsem později jezdil často a oba Sedláčky pamatuju. Poznal bych ho okamžitě. Krom toho, byly to všecko prvojakostní součástky, druhá a třetí byla přece žlutě razítkovaná - a tady byly jen ty barevný tečky.
A taky si vzpomínám, že nějak moc pasivních součástek tam na té křižovatce nemívali, tím méně v té době moderních.
Určitě ještě žije, mohlo mu být MAX 30, ale spíš míň, mezi 20-25 lety.
Štíhlý, furt usměvavý špinavý blonďák, s delšími vlasy přes límec, tak 180 vysoký. Nenápadně, ne moc hlasitě mluvící, hlubším hlasem..
Nepočítám s tím, že bych ho kdy mohl objevit. Tím méně, když si to tehdy vlastně sám nepřál, abych věděl, kdo je.
Ale víš jak - tady se slejzá všelijaká sebranka a třeba to někdo i pošle dál :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#81 Příspěvek od konosuke »

ten maďarskej hybrid obsahoval tuner Videoton RT6300 S, zesil EA6380 S a Videoton bedýnky třípásma 70W 35L, deck a gramec Akai
celkově na fotce nevypadalo špatně, mohlo konkurovat ty stříbrné almaře Nec u nás za psychopatickou cenu 29 900 Kčs - ze stejného období
http://retronom.hu/node/13365
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#82 Příspěvek od vofo »

Tak protože jsme v kategorii čínského šmejdu, došel mi dnes TV modulátor za úžasných 395 Kč , doprava zdarma. No nekupte to když MD 5 stereo u nás stál 3 x tolik s méně funkcemi.
Už sytí jednu větev starých telek TESLA, a jak jim TV signál z čínského šmejdu na kanále č. 10 šmakuje....

Tak snad impulzní zdroj v něm vydrží aspoň rok...... :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#83 Příspěvek od sanoch »

Dej sem odkaz, kde jsi ho koupil.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#84 Příspěvek od vofo »

Nebudu dělat nepovolenou reklamu,ale projeď si čajna weby a dle foto najdeš, vyber si dle ceny dopravy.
Přílohy
modulátory.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#85 Příspěvek od sinclair »

Přímý odkazy na prodejce konkrétní součástky či dílu se normálně vkládat mohou. Není s tím žádný problém ani v sekci "součástky".
Má to hlídání max. úrovně zvuku i videa?
A prodává ten šop i FM modulátory a výkonový zesilovače? :D

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#86 Příspěvek od vofo »

Kdo hledá najde, lidi nebuďte líní,aspoň když už nic nebastlíme tak aspoň hledejmež. Jinak úroveň VIDEO a AUDIO si můžeš nastavit individuálně, a potom i výstupní úroveň celkového signálu.
Co se týká FM modulítorů jsou jich přehršle dle potřeb....zatím to není potřeba dokud nezruší analog na VKV.
Jo čajňani svý závody "TESLA" nezrušili jak mi poplyšákoví demokrati....
V roce 1990 jsem svým klukům kupoval čínský plechový policejní autíčko, no dnes zase činskej dron s HD kamerou. No a u nás jsme se 30cetiletým pokrokem ve výrobě dostali do fáze plechových autíček
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#87 Příspěvek od Peterseal »

Pomocou toho modulátora či už MD5 alebo čínskeho ide oživiť aj starý elektrónkový TV ktorý inak potrebuje UHF konvertor?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#88 Příspěvek od kokun »

A co tak trochu i sám vyhledávat?
Ten TELEVIZNÍ MODULÁTOR MD-5 bys použít mohl, páč jeho TECHNICKÉ PARAMETRY (mj.) říkají:
- převádĕné kanály 1 – 12, 21 – 69, S1 – S38
- kmitočet zvukové subnosné 5,5 – 6,5 MHz přepínatelné

A až si najdeš typ toho "číňana", tak k němu budou i ty TECHNICKÉ PARAMETRY :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#89 Příspěvek od sinclair »

To Vofo:
Prosímtě - a subjektivně se to chová jak? Zvuk je čistý, má dost výšek a bez digitálního rušení zespoda, či rušení zpracováním obrazu?
Umí to samo dodržovat předepsaný FM zdvih, nebo to jde ručně i "přehulit"?
Preemfáze - ano? Jak si to tedy samo radí s dynamickým rozsahem přiváděného audiosignálu, příp. úrovní černé ve videu?
Potřeboval bych opravdu slušný, přeladitelný FM modulátor, ale měl by z obecně prospěšného důvodu dole umět 87,0 nebo 87,5MHz :D
Ruční regulace audia mi vůbec nevadí, tohle mám čím dobře ošetřit, včetně preemfáze, pokud to samo nemá.
Výkonový zesilovač kolem 1-2W už by byl jen taková třešínka, ale ten bych možná z MR modulů zbastlil i sám.
Přiznám se, že i s esetem, ale s XP, se mi na rejžový stránky vůbec nechce.
Nerad bych potom zase půl hodiny čistil PC od sajrajtu, rozmazaného všude možně :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#90 Příspěvek od sinclair »

Jene, to je z překladače?
I kdyby, tak to je teda specifikace parametrů, jak noha.
Vstup zvuku 1V/75Ω? Co to kuva je dvourozměrná modulace?

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“