Aliexpress

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#76 Příspěvek od rnbw »

Prave som daval do AliExpressu novu kartu a nadaval. Z AliExpressu sa da iba vymazat. Na pridanie novej treba ist na AliPay. Lenze tam sa to tvari, akoby som chcel vytvorit nove konto - chce to potvrdit e-mail. Je tam vsak stara adresa, ktoru som na AliExpresse uz predtym zmenil. Takze je tam asi bordel, na AliPay ostala niekde stara...
Ale funguje tento link - tam sa daju karty mazat aj pridavat: https://intl.alipay.com/user/queryUserBindCard.htm

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#77 Příspěvek od BOBOBO »

Vždyť píšu , že na svém profilu mám karty dvě . A jsou oindexované platná - neplatná , ale asi umělá inteligence neměla den .

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#78 Příspěvek od passion »

Pri kúpe tovaru ti zobrazí voľbu kreditky, daj zmeniť a tam sa ti objaví pridať novú kartu s možnosťou ju následne uložiť v ali.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od PotPalo »

Lenže oni domrvili aj to, ani nie pred mesiacom. Teraz mi to tam iba preblikne na zlomok sekundy a ostane prázdna obrazovka. Keď som chcel niečo kúpiť, musel som stláčať F5 a zároveň klikať na miesto kde sa potvrdzovalo, ono to zobralo, aj keď som nevidel že čo. To aby som sa porozhliadol po novšom prehliadači, alebo nakupoval z iného PC. Prípadne tretia možnosť: nenakupovať vôbec.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#80 Příspěvek od Le_Ze »

scorpions-cz píše:Pošta uzavřela dohodu s čínským Aliexpressem. Balík doručí do 10 dnů
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/post ... .seznam.cz
Mně by zajimalo to.
Při doručení prostřednictvím České pošty budou mít zákazníci jistotu, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože balíky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii.
Jak poznam, že to činoš pošle zrovna českou poštou?
Kdo řeši clo a DPH třeba když to jde přes zasilkovnu?
Nebo už mi dovezlo balik z ali i PPL.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#81 Příspěvek od p32 »

Le_Ze píše:Jak poznam, že to činoš pošle zrovna českou poštou?
Kdo řeši clo a DPH třeba když to jde přes zasilkovnu?
Nebo už mi dovezlo balik z ali i PPL.
Máš zajímavé starosti. Proč řešíš clo a DPH? Když ti něco pošlou např. ze Slovenska, tak se k tomu vztahuje taky clo a DPH? Myslel jsem, že je Belgie stále v EU.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#82 Příspěvek od Le_Ze »

Jasně, ale když Ti to pošle činan přes zasilkovnu nebo PPL, tak to nema nic společneho s Belgii.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#83 Příspěvek od dred »

p32 píše:Máš zajímavé starosti. Proč řešíš clo a DPH? Když ti něco pošlou např. ze Slovenska, tak se k tomu vztahuje taky clo a DPH? Myslel jsem, že je Belgie stále v EU.
DPH ti zarátajú hneď v obchode - teda pokiaľ si obyčajný kupujúci :twisted:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#84 Příspěvek od p32 »

Máte to oba popletené. Drede, v kterém obchodě ti tu DPH nezarátajú? DPH není bývalá daň obratu, takže se započítá v obchodě vždycky. Tady jde jen o přirážku DPH k dovozům z ciziny mimo EU a to clo, to je to samé. Pokud si necháte poslat něco z Belgie za 5000,- Kč, tak neplatíte ani DPH a ani clo! Pokud vám něco pošle číňan, tak je vám to úplně jedno. Záleží na tom, jestli vám to přijde z ciziny mimo EU. A to Belgie není, to je už zboží z EU. Jestli tam má číňan sklad nebo jak to udělá, to vás nemusí zajímat. Pro vás je to vždy zboží z EU bez přidané DPH a cla. Když si objednáte auto z Ameriky a dotyčný američan vám ho pošle ze skladu z prodejny v Evropě, tak platíte jen dohodnutou cenu za zboží a případně danou dopravu.
Jo a ČP zjistila, že ji už budou pro její nespolehlivost obcházet, tak se snaží zařadit mezi nasmlouvané zásilkovny.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#85 Příspěvek od piCZus »

Podle mě se jenom ČP sčuchla s BPost, která v Číně operuje už nějakou dobu, tak jako jiné evropské pošty. Pokud to bude možné, tak se to v Číně nasměruje na nějaký "BPost point" a ti to dopraví do EU. DPH a clo se bude řešit po staru v ČR, než se vše k 1.7.2021 změní a snad se DPH odvede už při placení a nebude žádné zdržení při celním odbavení, kromě rentgenu a očuchání čoklem.
Přílohy
17track.jpg

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#86 Příspěvek od Sadra17 »

Le_Ze píše: Kdo řeši clo a DPH třeba když to jde přes zasilkovnu?
Nebo už mi dovezlo balik z ali i PPL.
u zásilkovny je hlavní přepravce Meest.pl takže celní řízení probíhá v polsku
u PPL má čínan sklad v CZ takže clo+dph si řeší sám

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#87 Příspěvek od houmr »

Tak tohle mne taky "pobavilo". Nastává doba, kdy objednané zboží z Aliexpressu už může dorazit až po novém roce, kdy se začne zřejmě blbnout s tím "zastupováním", tak jsem zajásal, když prodejce nabízí zaslání z České republiky. Ale po přihlášení je jediná možnost odkud do České republiky lze zasílat, je jak jinak, Čína. Předpokládám, že pokud bych měl bydliště v Číně, jediná možnost by na oplátku byla Česká Republika... Viz printscreen:
Přílohy
Aliexpress.JPG

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#88 Příspěvek od p32 »

Informace pro ty, co budou objednávat v lednu 2021. Jak mi číňan psal, tak budou od 21.1. do 31.1. vše brát, ale vyřizovat až 1.2 kvůli jejich svátku.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#89 Příspěvek od Kvicala_r »

rnbw píše:Z AliExpressu sa da iba vymazat. Na pridanie novej treba ist na AliPay. ...
Teď mi došla karta s novou platností.

Trochu nepochopitellně v My Orders volba Cards & Bank Accounts odebrat starou kartu
Následně vybrat tovar pro nákup (nákup je třeba dokončit), vlézt do placení a kartu zadat + zaškrtnout zapamatovat. Po dokončení nákupu se zapamatuje. pokud nákup nedokončím, pak se na Ali neuloží..

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od petula »

až do červencee 2021 stále platí limit 22 EUR pro bez-DPH dovozy ze zemí mimo EU. Teď jsem to ověřoval, protože jsem našel jediný zdroj jisté součástky, která se už nevyrábí a kdosi na Aliexpresu nabízí zbytky. Čili, když mi pošle pár kousků s dumpingovou cenou napsanou na balíčku, tak to projde a nebudu muset na celnici.
U mne ještě nejlépe funguje Česká Pošta. Ta doručila vždy a svižně. Krize je DPD, také PPL se před pár dny vyznamenali. Vezli mi 30.12. zásilku součástek na dobírku za 2500 Kč. Zásilku omylem vydali někomu jinde a bez dobírky. Nevzpomíají si komu. Prodejce zuří a já také.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“