Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#796 Příspěvek od Jirka »

od čtvrtka opět akce - brusky, přímočarka, gola, vrtáky
*****

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#797 Příspěvek od stasek »

Mě právě zajímá kombinovaná bruska. Víceméně mě jde spíš o tu polovinu s pásovou bruskou. Už se v Lidlu před časem prodávala. Pokud ji někdo z vás má, poprosil bych o zhodnocení, jestli má smysl si ji koupit, nebo je to šrot. Díky.
Přílohy
parkside-standbandschleifer-psbs-240-b2.jpg
(37.77 KiB) Staženo 27 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#798 Příspěvek od Celeron »

Spíš bych kouknul, zda to používá standardní pásy. Abys nedopad jak já, když jsem si koupil v Lidlu Parkside pneumatickou multifunkci (žehlička na broušení a pod) a nikde na ní nejsou k sehnání brousící trojůhelníky se sucháčem rozměru, co používá. Ty, co byly v příslušenství jsem už spotřeboval a další nemám... A větší ostříhat nejdou, protože mají v ploše vyfukovací ďoury zrovna v místě stříhání.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#799 Příspěvek od stasek »

Ty brusný pásy jsem si ověřoval jako první, na trhu jsou.
Trochu mě znepokojuje výkon motoru, aby se to nezastavovalo, když na ten pás trochu přitlačím. V technických údajích je motor 240W, volnoběžné otáčky 2950/min. Jak už jsem předeslal, jde mi především o tu část s brusným pásem, normální brusky mám 2. Ruční pásový brusky mají komutátorový motory zpřevodovaný do pomala s větším výkonem a ty běžně snesou zpomalení pásu. U toho asynchronního by to bohužel dopadlo zastavením.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#800 Příspěvek od Stribrnak »

Celeron píše:Spíš bych kouknul, zda to používá standardní pásy. Abys nedopad jak já, když jsem si koupil v Lidlu Parkside pneumatickou multifunkci (žehlička na broušení a pod) a nikde na ní nejsou k sehnání brousící trojůhelníky se sucháčem rozměru, co používá. Ty, co byly v příslušenství jsem už spotřeboval a další nemám... A větší ostříhat nejdou, protože mají v ploše vyfukovací ďoury zrovna v místě stříhání.
Poměrně často mají ty trojúhelníky v LIDLU k dispozici. Mě tu žehličku někdo šluknul tak mám trojůhelníky naprd. Chvilku budu sledovat letáky a když se neobjeví žehlička tak Ti je přenechám.

Stribrnak

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#801 Příspěvek od Celeron »

V Lidlu ale mívají hlavně větší trojůhelníky na elektriku multifunkci. Parkside pneumatika je má menší, strana cca 60 mm. Kdysi je měli častejc, dva druhy, zrnitost cca 8 a 120 (nebo 150). Potřebuju ten jemnější, hrubý moc škrábe.
Jirka
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
miror
Příspěvky: 322
Registrován: 14 zář 2006, 02:00

#802 Příspěvek od miror »

stasek píše:Mě právě zajímá kombinovaná bruska. Víceméně mě jde spíš o tu polovinu s pásovou bruskou. Už se v Lidlu před časem prodávala. Pokud ji někdo z vás má, poprosil bych o zhodnocení, jestli má smysl si ji koupit, nebo je to šrot. Díky.
Ja ju mam,ono zalezi na co to potrebujes. Ja to pouzivam na modelarske potreby ale brusil som na tom aj hranol 8x8cm do spicu a vcelku v pohode ale nie je to na nejake dlhe brusenie lebo sa dost zahrieva.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#803 Příspěvek od robo »

Od 17.10. by mely mit v akci Bezdrátová meteostanice. Zamlouva se me displej, lepsi citelnost pri nizkem ci zadnem osvetleni. Pisou ze "varování při vybití baterie stanice a senzoru" Jak je to s napajenim zakladny, pisou neco o baterkach takze to funguje na baterky? Mate tuto meteo nekdo? Mam nejakou Hiunday a klasiku lcd. Pokud jsou dobre baterky, rozsvitim displej, tak jsou udaje citelne. Ale jak baterie slabnou slabne i cerna barva, spise sedne a je prd videt co za udaje tam jsou.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#804 Příspěvek od Hydrawerk »

Ten displej může být kdovíjaký. Na dobrou čitelnost bych nespoléhal. Nutno předem vyzkoušet na vlastní oči. Jinak je tam asi 30 denní lhůta na vrácení bez udání důvodu, že jo.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#805 Příspěvek od Stribrnak »

Celeron píše:V Lidlu ale mívají hlavně větší trojůhelníky na elektriku multifunkci. Parkside pneumatika je má menší, strana cca 60 mm. Kdysi je měli častejc, dva druhy, zrnitost cca 8 a 120 (nebo 150). Potřebuju ten jemnější, hrubý moc škrábe.
Jirka
Ja býval majitelem této, Tuším že se to zove PHS 160
Přílohy
lidl2.jpg
(16.57 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#806 Příspěvek od stasek »

miror píše:
stasek píše:Mě právě zajímá kombinovaná bruska. Víceméně mě jde spíš o tu polovinu s pásovou bruskou. Už se v Lidlu před časem prodávala. Pokud ji někdo z vás má, poprosil bych o zhodnocení, jestli má smysl si ji koupit, nebo je to šrot. Díky.
Ja ju mam,ono zalezi na co to potrebujes. Ja to pouzivam na modelarske potreby ale brusil som na tom aj hranol 8x8cm do spicu a vcelku v pohode ale nie je to na nejake dlhe brusenie lebo sa dost zahrieva.
Chtěl bych to i na kov, nejen na dřevo. A mám strach, že až přitlačím, motor se zastaví. To by mě bylo k ničemu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#807 Příspěvek od Celeron »

Stribrnak píše: Ja býval majitelem této, Tuším že se to zove PHS 160
No to je právě ta velká s ďourama. Pokud by byla bez děr, tak se dá ostříhat, ale takhle ne, střih vychází zrovna do děr a pak se zatrhávaj hrany.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
miror
Příspěvky: 322
Registrován: 14 zář 2006, 02:00

#808 Příspěvek od miror »

stasek píše:
miror píše:
stasek píše:Mě právě zajímá kombinovaná bruska. Víceméně mě jde spíš o tu polovinu s pásovou bruskou. Už se v Lidlu před časem prodávala. Pokud ji někdo z vás má, poprosil bych o zhodnocení, jestli má smysl si ji koupit, nebo je to šrot. Díky.
Ja ju mam,ono zalezi na co to potrebujes. Ja to pouzivam na modelarske potreby ale brusil som na tom aj hranol 8x8cm do spicu a vcelku v pohode ale nie je to na nejake dlhe brusenie lebo sa dost zahrieva.
Chtěl bych to i na kov, nejen na dřevo. A mám strach, že až přitlačím, motor se zastaví. To by mě bylo k ničemu.
Tak to asi nie max.noze skusal som sekeru islo to ale pomali lebo sa ta bruska stale zastavovala

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#809 Příspěvek od stasek »

miror: Díky za informaci, nešel jsem do toho. To si radši postavím něco sám.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#810 Příspěvek od Jirka »

Teď od čtvrtku bude mimo jiné pilka na železo, která má jako náhradní plátky na plast a dřevo. To je dobrý nápad, jestli se dají někde koupit tyto plátky samostatně.... hodili by se mi.
*****

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“