Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#826 Příspěvek od Hydrawerk »

Po 16 letech je kvalita fotek pouze dostačující. 1,2 Mp taky není moc. 3× zoom funguje.
Přílohy
pic04.jpg
pic03.jpg
pic02.JPG
pic01.jpg

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#827 Příspěvek od Kremik »

Když jsem byl dítě, tak nálezy byla moje jediná možnost, jak se dostat k elektronice. Jednou jsem dotáh od potoka šasi nějakého starého rádia. Byla to docela potvora, mokrá, plná hlíny. Bylo už docela chladno. Hodil jsem ho do staré šopy, že až oschne, že to nějak očistím. Tehdy jsem ještě elektronice nerozuměl, nepřipojoval jsem ji na síť, prostě jsem ji jen rozebíral a zkoumal, co je uvnitř. Přitahovala mě strašně.
Druhý den bylo pěkně, natěšený jsem přišel do šopy a úplně jsem se zděsil. Šasíčko bylo červené, a metr kolem něj - mraveniště! Jak se ty potvory ohřály, začly lozit. Vzal jsem 5kg palici (jedno z mála "důležitého" vybavení, které jsem měl), a začal ty mravence mordovat. Naštěstí tam byla hliněná podlaha. Šasíčko letělo ven, a vrátil jsem se k němu, až ho červení obyvatele opustili.
Ani dnes někdy neodolám, mě to prostě baví. Ale s žádnou havětí jsem se již nepotkal.
Tedy jako dítě jo, to nebylo jak dneska, že máme vyhozené skvosty vystavené jako na stříbrném podnose, kompletní, relativně čisté, stačí si jen vzít. Tehdy to byly různé skládky kolem potoků, na okrajích lesů a různá oficiální ale volně přístupná smetiště. Tak samozřejmě různí broučci a pavoučci tam občas byli, ale nic už tak strašného. Naučil jsem se, že když se taková věc nechá na sluníčku, většina potvor dobrovolně vyleze sama.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#828 Příspěvek od Kremik »

sinclair píše:Velmi závisí na tom, z jakého kontejneru to taháte. Ve SD je riziko minimální, ale tahat něco z kontiše někde u vystěhovávaného baráku, kde vedle leží třeba zavšivený koberce a tak - to je už o hubu ...
Jaký je v tom rozdíl? Dle mého je ta pravděpodobnost úplně stejná. V SD pouze nevidíš, odkud věc pochází.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#829 Příspěvek od rnbw »

Idealne je to brat v mraze, vsetka haved zamrzne :D Akurat nie pre elektroniku - ale ta casto vydrzi viac, ako by sa dalo cakat.

Minulu zimu som vyberal PC a ine veci zo zasnezeneho velkokapacitneho kontajnera. Az som si prsty od zimy necitil, kym som nalozil plny kufor :D V aute kurenie naplno + klima, nech sa vlhkost vysusuje.

Prezili elyty aj znakove LCD, HDD. Aj vodu som vylieval zo skenerov, a tlaciarni. Doma som to este osprchoval vo vani, nech sa spina vyplavi.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#830 Příspěvek od Sadra17 »

dnes se podařilo 81cm LCD televize samsung plně funkční i s ovladačem 8-)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#831 Příspěvek od PotPalo »

Plne funkčný? A už si ho mal zapnutý aspoň 8 hodín v kuse?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#832 Příspěvek od Sadra17 »

pár zkušebních minut, ještě je v práci pořádný zápřah bude až doma :D ale věřim tomu že půjde má okolo obrazovky dost silný rámeček a to přeci nejni oderní :lol: :lol:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#833 Příspěvek od Kremik »

Ještê na jednu kuriozitku jsem si vzpomněl. Kdysi jsem lovil z velkého konteineru CRT monitor, až jsem si možná zlomil žebro. Visel jsem přes okraj za břicho a tahal co to šlo. Monitor byl dost dole a za cosi držel. Doma jsem zjistil, že mám na hrudi dvě modřiny a jedna strana trupu (už nevím která) mě asi měsíc bolela. Tak nevím. Každopádně pokud mi někdy doktoři objeví zlomeninu žebra, budu vědět odkud to je :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#834 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak může takhle malý reproduktorek přenést 10W výkonu?? Není to náhodou vykoupeno malou citlivostí? Nebo bude při 10W hrozně velké zkreslení?
Našel jsem ho v kontejneru.
Přílohy
reproduktor 01.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#835 Příspěvek od PotPalo »

To bude z LCD televízora. Veď ono to ani nemá hĺbky, len stred a výšky. A čím novší a tenší TV, tým menší reproduktor a horší zvuk.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#836 Příspěvek od Panda38 »

Teoreticky cívka snese proud 1A? Zkus změřit, zda se z toho nebude kouřit. :D

Jo tady takový podobný předvádí a že má dobrý zvuk: https://www.youtube.com/watch?v=P-QxUQumIvA

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#837 Příspěvek od ok1hga »

Hydrawerk píše:Jak může takhle malý reproduktorek přenést 10W výkonu??
několik vteřin to vydržet může,
ale určitě to vyzáří jen v teple a rozhodně né zvukem . . .
vůbec bych se divil, kdyby něco vyzářil pod 150 Hz . . .
. . . a když, tak na úrovni -30dB !

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#838 Příspěvek od PotPalo »

Panda38 píše:Jo tady takový podobný předvádí a že má dobrý zvuk: https://www.youtube.com/watch?v=P-QxUQumIvA
Akurát ho nemá prichytený na paneli, takže tam má akustický skrat.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#839 Příspěvek od sinclair »

To těmhle youtuberům nic neříká. Jsou schopní držet v ruce 15" za magnet a pochvalovat si do kamery pěkné basy..

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#840 Příspěvek od dred »

Ale zase má perfektne vymyslené " vrchno-spodné" tlmenie - WhiteFrote :lol: :lol: :lol:

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“