Tesla Avex VM6465

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Amaterpepa
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#91 Příspěvek od Amaterpepa »

Petrenka píše:Odjeli jsme na víkend pryč,tak jsem broučka odpojil od sítě,ale po třech dnech se nezapne,jen se roztočí snímací hlava a svítí červená dioda od dalkového :cry:
Kontroloval jsem pohledově a jediné,co jsem zjistil,že deska s tunerem měla u jednoho konektoru skoro vyklepaný cín,ten jsem doplnil,ale tím to nebylo.

Poradí někdo ?
Je to pravděpodobně nefunkční baterie ve videu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#92 Příspěvek od fredis »

No to máš pravdu!! Je vybitá a nemá dost síly aby roztočila motor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Lukas-Peca »

Opravuju Avex VM6570 a mám problém s tím, že je páska tónovou hřídelí tahána do strany a krčí se o poslední vodicí trn. Může to dělat tónová kladka, nebo se to nějak seřizuje? Kladka už je docela ztvrdlá. Díky.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#94 Příspěvek od starecd »

Může to dělat kladka, každopádně vyměnit, ale taky může být příliš velký tah.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dobře. Ještě mám takový marginální problém, že nejde obraz ani zvuk :D . Přes černou obrazovku jen pobíhá bílý proužek. Nejdřív dám dohromady tu mechaniku.

Jinak oproti VM6465 je zde úplně jiná deska zdroje. Je sestavena především z tesláckých součástek, na chladiči je MA7805 a KD366.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak problém byl ve zdroji, 12V větev dávala jen 7V. Příčina byla v malém zdroji 12V pro tuner, ze kterého je stabilizace silové větve odvozena. Byl vyžhavený regulační tranzistor.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od radioelectrum »

nechci zakládat nové téma takže svůj dotaz přikládám k již starší diskuzi.
Kde se dá koupit mezikolo s tou omega pružinou ?

Před cca 3 roky jsem je někde kupoval, už nevím kde,(no po té době si to nepamatuji a účet se již nenašel).
Nyní tady mám od známého kousek který by potřeboval právě zmíněné mezikolo a již jsem nikde nenašel žádný odkaz. Tak doufám že je již nevyprodali.

takhle ta sada vypadá :
http://pulsator.bg/philips/29458-310-31901.html

ještě informace pro toho kdo by toto video opravoval kladku mají zde: http://www.tsnova.cz/p24754-kladka-17-1 ... x-philips/

Uživatelský avatar
Jeremy2001
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2005, 01:00

#98 Příspěvek od Jeremy2001 »

Ahojte chlapi, potrebujem radu:
Mám toto video, no a pri zapnutí do siete sa len na chvíľu roztočí hlava, párkrát v ňom cvakne, ďalej sa nič neudeje, a nedá sa ani kazeta zastrčiť dovnútra.
(viď video: https://ulozto.cz/file/Zst2tT2w0pxx/vid ... 103011-mp4 ).
Predtým to fungovalo, ale neviem prečo to teraz nejde.
Viete poradiť?
Ďakujem.

Uživatelský avatar
Jeremy2001
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2005, 01:00

#99 Příspěvek od Jeremy2001 »

Tak som to dostal do play stavu - ručne som pretočil slimáka na spodku - video začalo prehrávať - stlačil som eject - vysunulo kazetu - a zasa ten istý stav že sa nedala zasunúť kazeta - pritom cvakal elektromagnet. Neviem čo s tým . . .

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#100 Příspěvek od hajeklubos »

Ahoj, video jsem neopravoval ani nepamatuju. Nevím, jak dalece jsi obeznámen s bastlením na VCR. Tak jenom pár obecných poznatků. Vyhrabal jsem přípravek (pseudo kazetu) který jsem používal při opravách. Jde o vyřezanou kazetu podle obrázku, kterou neničíš pásky při problémech výtahu a závádění pásku na hlavy. Musíš v plastu ucpat v místě šipky abys oblbnul senzory, víko otevřeno- kazeta vložena na dno výtahu. Dále dej pozor čím do toho svítíš, obyčejná žárovka nad stolem dokázala zblbnout infra čidla na páskové dráze. Svítil jsem zářivkou. Pozor na to, při PLAY se musí otáčet u většiny videí oba kotouče, jsou tam čidla pohybu, jinak to jde to do stopu. (do odvíjeného „kotouče“musíš tedy strkat prstem. U výtahu bylo častou závadou, že to nedojíždělo do koncových poloh protože prokluzoval řemínek. Dokázalo se to moc hezky zablokovat. U kapstanu (pohonná hřídel) docházelo k vyběhání ložiska, osa si lehla od přítlačné kladky a pásek vyjížděl nahoru. (časté u BetaMaxu) Provizorně to šlo opravit vyklepnutím a otočením ložiska o 180stupňů. Vůle sice zůstala ale při tlaku kladky to bylo kolmé a chodilo to. Také pozor na správný tah navíjecí hřídele, cuchalo to pásek. Ještě zkontroluj tzv. Selekt přepínač. Bývá zespodu na mechanice polohy. Jde o informaci pásek zaveden- připraven na PLAY. Tam může být přechoďák a pohon neví kde je.
Tak ať se zadaří
Luboš
Přílohy
videokazeta.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#101 Příspěvek od MiraSt »

Pro zasmání jak se opravuje moje video. Hřebíkem. :aplause:
Přílohy
Fotografie-1733 2.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#102 Příspěvek od Kremik »

Já mám "opravený" dotyk na tabletu odstrižkem ze sáčku od piškotů, který je vsunut s flex kablem dotyku do konektoru, aby odpojil problémovou lajnu dotyku, která si žila vlastním životem a klikala si jak chtěla. Dva roky to už bude určitě, od té doby bez problému.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “