Mnoho manažerů-málo dělníků-Nemoc dnešní doby

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#91 Příspěvek od termit256 »

pajosek2 píše:U nás se naštěstí podařilo zachovat snahu si navzájem poradit...
Ty to vubec nechapes. Nejde o to poradit neporadit. Clovek na takovem miste musi byt schopny samostatne uvazovat a sorry, najit si jak se vypina pocitac zvladne i 5lete decko.

Jak by ses citil, kdybys probiral s nekym zakazku za tve tezce vydrene 10lete uspory a chlapek ve firme ktery ti to natukaval do compu by se ve finale zeptal sefa jak se vypina pocitac? Pomyslel by sis neco o hnupech a nikdy se v te firme uz neukazal.

Prozradis mi, kdo mu to v te tve "pratelske atmosfere" poradi kdyz ve firme nebudu? Uklizecka? Tim ze si to ma najit na google jsem se ho nesnazil odbyt jak si ty naivne myslis, ale naucit jak podobne triviality resit. A probirat se mnou jen veci podstatne. Kdybych mu to ukazal, za 5 minut to stejne zapomene a priste se bude ptat opet. Pokud budes mit nekdy na povel vic lidi kteri te budou neustale otravovat s kravinami, a ty pro samou "dobrotu" nic neudelas, ver mi ze bleskove pochopis o cem mluvim.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od pajosek2 »

Termite,ale jo já vím jak to myslíš,samozřejmě,že neznám podrobnosti neznám toho člověka atd. atd. Taky jsem měl pod sebou jednoho blba,který,aby měl na každé řešení problém. Není to jednoduché velet lidem a hodnotit je je ještě horší. Těch situací na pracovišti vzniká tolik,že není univerzální řešení nebo postupy. Mi strašně vadí přístup "tohle není moje práce to mne nezajímá" Kdykoliv to může být jeho práce.

Malý příklad. Ředitel stál na chodbě se zákazníkem a já šel kolem.Ředitel se mne zeptal na jednu zakázku,já jsem mu odpověděl a mu to nebylo jasné,tak jsem to probírali. Pak za mnou přišel a nadával,že není dobré se dohadovat před zákazníkem. Moje odpověď Před zákazníkem jste se mne zeptal,tak jsem před zákazníkem odpověděl. Asi se cítil jako 🤐,ale to je jeho boj. Naštestí tam už víc jak 15 let nedělám,byla to firma plná blbců.

Jak říkám je to těžké,ale myslím si,že každý vedoucí nebo mistr nebo předák atd. by měl projít provozem,kde bude velet a mistr specielně by měl být schopný dělníkovi ukázat jak má co dělat.
Tohle není nic proti Tobě je to jen názor
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#93 Příspěvek od Yarda1 »

Dokoukal jsem epizodu ze seriálu "Jistě pane ministře", vzpomněl jsem si na tohle téma:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=45219
a když jsem ho hledal, narazil jsem i na to co sem píšu příspěvek.

Když je řeč o počtu magorů...eee managerů a dělníků, teď je IN je označovat "operátoři", vybaví se mi jedna scéna z filmu "Kdyby tisíc klarinetů" (to je o tom, jak se v jednom vojenském útvaru všechny zbraně změnily na hudební nástroje) jak se důstojníci z toho útvaru shromáždí v bunkru a plánují, jak opět získat velení. Rozdělují si funkce - velitel akce, náčelník štábu, zástupce pro týl.. a jeden se zeptá:
"A kdo bude mužstvo?".
:D
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od workhard »

Já bych ještě dodal, jak kolem sebe pozoruju sebevědomé, ale o životě nic netušící mileniály, že ještě budete prstíčkem hrabat po těch padesátnících.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#95 Příspěvek od konosuke »

též čekám na ten zázrak a kdenic - tunic...již se toho nejspíš nedožiju a mezitím doštudujou noví trotli - odchovanci covidových prázdnin, no Bůh s námi se všemi :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#96 Příspěvek od termit256 »

To pojmenovani delniku operatory mam taky. Dela se to proto, ze pri sjednavani hypoteky zni lip. Rikala mi to financni poradkyne. Ale jestli to funguje i dnes tezko rict, kdyz je i operator krumpace

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#97 Příspěvek od konosuke »

von ten dělňas musí na konci šichty nabušit splněný data, zmetky, prostoje etc. do terminálu co tam je poblíž a potvrdit svou identifikační kartou a hle ! už povýšil na operátora počítače, to zní lépe no a tři - čtyři manažeři mají co číst
a analýzovat, přijímat opatření a řídit ho, celé se to jmenuje "dělba práce" :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#98 Příspěvek od Kvicala_r »

Jo a taky po takových dárečcích nacházíš ve výrobku např žvýkačky, zapadané šroubky a vrchol prý bylo půl tatranky. Asi někdo přišel o svačinu.
Spíláte vedoucím, ale občas vidět ten výkvět ve výrobě (třeba ve spřátelené dřevovýrobě) je lahůdka. Odpískají konec šichty a držet kladivo v ruce pustí si ho klidně na nohu.

Na obou stranách jdou šikovní lidi, stejně jako se najdou arogantní a nekompetentní netáhla/blbečci.
Teď mám šéfa, co se vypracoval z normální hardwérářské pozice. Ten moji práci rozumí, je schopný mě částečně zastoupit a má představu, co to obnáší. Těžko bych respektoval někoho, kdo by mi měl šéfovat a vůbec nevěděl o čem to je...

Když slyším řeči lidí z výroby, že se máme nadstandardně a platově vůdči nim neadekvátně, napadá mě jediné: co dělali když já studoval? Můžeme si zkusit tu práci prohodit, já jeho práci po krátkém zacvičení pravděpodobně zvládnu, on mojí určitě ne...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#99 Příspěvek od Kremik »

Jsem jednou otevřel video a uvnitř na mě čekal šroubováček. No neber to :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#100 Příspěvek od p32 »

Kvicala_r píše: co dělali když já studoval? Můžeme si zkusit tu práci prohodit, já jeho práci po krátkém zacvičení pravděpodobně zvládnu, on mojí určitě ne...
:lol:
Tohle nikdy netvrď. Protože nikdy nevíš, jestli se s blbcem srazíš na dělnické pozici nebo na té, co mu k tomu stačí židle. A takoví blbci jsou schopni udělat i to, o čem jsi přesvědčený, že to prostě nejde a je to nesplnitelné.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#101 Příspěvek od PixelOrgy »

Kvicala_r píše:
Na obou stranách jdou šikovní lidi, stejně jako se najdou arogantní a nekompetentní netáhla/blbečci.
Teď mám šéfa, co se vypracoval z normální hardwérářské pozice. Ten moji práci rozumí, je schopný mě částečně zastoupit a má představu, co to obnáší. Těžko bych respektoval někoho, kdo by mi měl šéfovat a vůbec nevěděl o čem to je...
.
Presne, blby muze byt jak “delnik” tak “manager”.

S tim vysvetlovanim veci ostatnim - za me je to tak na pul cesty - urcite je v super ochotne poradit (i kdyz se dotaz muze zdat jako blbost), ale vzdycky se najdou takovi, kteri se na to stejny prijdou zeptat kazdej druhej den.. Zazil jsem i reakci “to se ucit nebudu, protoze me to nebavi”, kdyz si mel nastudovat manual k necemu, co bylo k praci potreba.

Kolega na to mel vtipnou hlasku: “no question is stupid, but this was pretty close” :-D (zadnej dotaz neni hloupej, ale tento k tomu mel dost blizko)

Zase nezapominej, ze praxe je taky studium, pokud ma clovek o tu cinnost, kterou dela, vetsi zajem, nez jen “musim zaplatit hypo”...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#102 Příspěvek od Yarda1 »

termit256 píše:...On na mne ze jak se to ve W10 dela? Rekl jsem mu at si to najde na google. Pry na to nema cas....
IMHO tohle je příklad, jak se to dělat nemá. V současné době, kdy pár kliknutí myšítkem může způsobit větší škodu než kdyby někdo ukradl vyběhaný soustruh (napadá mne, že někdo omylem nebo záměrně odešle konkurenci poptávku od zákazníka) by mělo být jednoznačně stanoveno co zaměstnanec s počítačem smí, co nesmí a na koho se má obrátit, pokud je na pochybách. Mělo by to být dáno písemně, aby zaměstnanec měl kam se podívat, kdyby na něco pozapomněl. Zaměstnanec by měl být proškolen a podepsat, že tomu rozumí. A mělo by se občas kontrolovat, jestli to zaměstnanec dodržuje.

Dva příklady z mého posledního zaměstnání:
Mlaďoši co s počítačem celkem uměli si furt něco vymýšleli a upravovali, měli nainstalovaný AutoCAD co k jeho nainstalování a spuštění potřebovali kód od distributora, ten kód závisel na konfiguraci počítače a když se konfigurace změnila, potřebovali jiný kód. Po několika změnách už distributor odmítl další kódy posílat, muselo se to vyřídit na ústředí a než se to vyřídilo, tak hoši neměli na čem dělat.
Nebo třeba když jsem byl pár let v důchodu se na mne obrátili z firmy, jestli náhodou nemám doma zálohu souborů ze svého pracovního počítače, že k nim nastoupil na mé místo nějaký všeuměl a v tom pracovním počítači ode mne ty soubory vymazal. Sice byla směrnice, že se soubory mají zálohovat, ale jak a kam už nebylo stanoveno a nikdo to nekontroloval.
PixelOrgy píše:... Zazil jsem i reakci “to se ucit nebudu, protoze me to nebavi”, kdyz si mel nastudovat manual k necemu, co bylo k praci potreba....
V takovém případě je potřeba uvážit, jestli dotyčný šmudla je schopen tu práci vykonávat.

Vzpomněl jsem si, že mne jmenovali řidičem - referentem firemních dodávek. Neusiloval jsem o to, ale když se to stalo, neměl jsem námitky. Zašel jsem za šéfem firemní dopravy, jestli chce vidět můj řidičák. Prý ne, že mi věří. Taky jsem navrhnul, že školení řidičů referentů by kromě teoretické části mělo obsahovat i praktickou část, kde by si účastníci ohmatali, co kde ve firemních autech je (neúspěšně). Párkrát jsem přece jen musel vyjet a hledat kde se zapínají stěrače když už jedu po dálnici není zážitek co bych ho chtěl zažívat příliš často.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“