Mnoho manažerů-málo dělníků-Nemoc dnešní doby

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Mnoho manažerů-málo dělníků-Nemoc dnešní doby

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Jak chodil mravenec do práce...
Mravenec přicházel každý den časně zrána do zaměstnání a začínal pracovat. Vyráběl a byl spokojený. Jeho šéf Lev se podivil, že mravenec pracuje bez dohledu:

„Jestliže pracuje tak dobře bez dohledu, nemohl by snad pracovat ještě lépe, kdyby na něj někdo dohlížel?"

Lev proto zaměstnal jistého Švába, který měl bohaté zkušenosti v oboru personalistiky. Jeho prvním opatřením bylo zavedení kontroly mravencovy docházky. Záhy Šváb potřeboval sekretářku, aby mu pomáhala s papírováním. Zaměstnal proto Pavoučici, která se kromě archivů věnovala rovněž kontrole telefonních hovorů. Lev byl okouzlen Švábovými výstupy a požádal ho i o grafickou prezentaci produktivity a hlubší analýzu dlouhodobých tendencí na pracovišti, jejichž průběžné výsledky budou diskutovány na pravidelných schůzkách. Kvůli tomu byl Švábovi zakoupen počítač s laserovou tiskárnou a zaměstnána jedna Moucha, aby vedla oddělení informatiky.

Mravenec, dosud produktivní a veselý, byl najednou zoufalý nad množstvím vyplňovaných formulářů a pracovních schůzek, které mu zabíraly spoustu času! Lev dospěl k závěru, že je třeba vytvořit pracovní místo provozního vedoucího v oddělení, kde mravenec pracuje. Pozici obsadil jistý Cvrček, jehož prvním počinem bylo vybavení kanceláře perským kobercem a ergonomickou židlí. I nový vedoucí brzy potřeboval počítač a sekretářku (tu si však přivedl ze svého bývalého zaměstnání), aby vypracoval strategický plán optimalizace výroby a kontroloval rozpočet oddělení, kde mravenec pracuje.

Cvrček zároveň přesvědčil Lva o absolutní nezbytnosti průzkumu pracovního prostředí. Poté, co se Lev seznámil s pracovní vytížeností, zjistil, že oddělení, kde mravenec pracuje, už nevyrábí tolik, co dříve. Najal proto vyhlášeného konzultanta Sýčka, aby provedl audit a navrhl řešení. Sýček strávil tři měsíce v kancelářích a vypracoval několika svazkovou zprávu, jejíž závěr zněl: „příliš mnoho personálu v podniku".

Hádejte, koho Lev propustil!

Pochopitelně mravence, kvůli „nedostatku motivace a konfliktnímu chování".
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#2 Příspěvek od JiriTom »

Co ten mravenec vyráběl ? :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Cokoliv co mu nadřízení nařídili :-)
Nedalo mi to a musel jsem to zveřejnit. Tohle úzce souvisí s ekonomikou státu. Proč je asi všude tolik změtků tolik reklamací tolik zboží,které se pokazí těsně po záruce? Je přebytek lidí,kteří chtějí řídit a nedostateklidí,kteří pracují.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Může si mravenec vyrobit zapalovač? Nebo sirky?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Kluci, vy se v tom moc vrtáte.
Pajosek sem dal jednu novodobou bajku (mimochodem velice povedenou), v bajkách jsou různá podobenství (mravenec vlastně není mravenec).
Nic víc bych za tím nehledal :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

Michal22 díky za objasnění,ale pokud tohle chápeme jen mi dva,tak je ta bajka pravdivá víc než jsem myslel.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od Kremik »

Vždyť ta bajka skončila nejlíp jak mohla. Na začátku si mravenec pracoval pěkně pro sebe a na konci taky.
Mám rád šťastné konce :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Nevim jestli jsi delnik nebo manager, ale tipuju spis delnik protoze manager by tohle o sobe nenapsal.

Kdyz ale na chvili odlozis lopatu a po managersku se zaymyslis nad dusledky tohoto, jediny kdo ze situace kterou kritizujes bude mit uzitek ses ty. Nedostatek delniku = vyssi mzdy pro ne :-) Manager muze k lopate kdykoliv, opacne to ale neplati.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od Kremik »

Řekl bych, že i naopak to platí, ale lidi to prostě nemají v hlavě.
Osobně největší problém vidím v tom, že s jídlem prostě roste chuť. To je průser každé doby. Počet manažerů či prostě THP je až druhořadý problém.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Řekl bych, že chápaní a nechápání bajky přesně koresponduje s pracovním zařazením. :) Já ji tedy chápu i když jsem v montérkách manažérem sám sobě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#11 Příspěvek od JiriTom »

pajosek2 píše:Cokoliv co mu nadřízení nařídili :-)
Kdo těm nadřízeným radil, co bude dobré, aby ten mravenec vyráběl ?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Já jsem si prošel i manažerskou funkcí při podnikání,obrazně řečeno,byl jsem taky mistrem 24 lidem byl jsem i v odborové funkci a nyní jsem dělník a trošku při tom podnikám. Když jsem mistroval a dělník mi řekl ,že něco nejde,tak jsem šel a ukázal mu jak na to. Některé věci,které chytré hlavy vymyslí skutečně není možné provozovat,ale odsere to dělník,že nespnil Sere mne,když slyším nebo i vidím příběhy lidí,kdy nebyly oceněni jen,protože jejich nadřízený není schopen vidět potenciál dělníka. Proto mne ta bajka zaujala. Je pravda,že se doba začíná trošku obracet. Dříve se říkalo,že klidně můžu jít před bránou stojí dalších 10,pak se to malinko umírnilo bbylo ji před bránou pořád 10,ale už se vědělo,že jsou to nefachčenka no a teď začíná být před bránou prázdno. Je jen otázka času,kdy bude mít ten co vyrobí manažerovi tužku větší cenu než manažer samotný.
Aby nedošlo k omylu já jsem spokojený a nemám problém,ale v poslední době mne pár věcí zaujalo .
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#13 Příspěvek od Kremik »

pajosek2 píše:Sere mne,když slyším nebo i vidím příběhy lidí,kdy nebyly oceněni jen,protože jejich nadřízený není schopen vidět potenciál dělníka.
Jo, to je na změnu zaměstnání, když máš strop hned nad hlavou.
Ale jednu výhodu to taky má. Takový člověk nepozná, když "děláš co nemáš".

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od pajosek2 »

Kremíku to je pravda takového šéfa oblbneš naprosto v klidu,ale to je jaksi k ničemu,když nebude fungovat firma,tak jaksi přijdete o práci oba,protože firma půjde dopr...
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

že klidně můžu jít před bránou stojí dalších 10,pak se to malinko umírnilo bbylo ji před bránou pořád 10,ale už se vědělo,že jsou to nefachčenka no a teď začíná být před bránou prázdno.
Ta doba, kdy jich tam deset zase bude se klidně může vrátit... Nikde není psáno, že současná situace je na věčné časy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“