výběr autorádia 2022

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

výběr autorádia 2022

#1 Příspěvek od _luky_ »

Hledám, ale diskuse o výběru rádia jsou poněkud neaktuální...

Sháním "nové" autorádio do výletního auta. Který ze současných výrobků / výrobců oplývá dostatečně kvalitním přijmem FM rádia, spolehlivostí..? (to jsou věci, co se u popisu v eshopu nedají najít)

Moje představa:
- 1DIN, žádný vysouvací panel
- "konzervativní", funkční design. Nedokážu se ztotožnit s věcí, co bliká 16ti barvami, tlačítka jsou kažný jiný a prstama dospělýho chlapa nejdou stisknout, protože jsou moc malý nebo blbě umístěný.
- mělo by to umět Bluetooth, přehrání MP3 z SD nebo USB
- DAB by taky bylo super

Pro úplnost - bude to v VW T4 California, rok 1998. Je to auto, kterým jezdíme s rodinou na výlety. Aktuálně tam mám dobové Blaupunkt NEW YORK RDM 127. Mám z toho vytažený AUX, ale je to takové nepohodlné. Navíc mi nějak blbně příjem rádia a přijde mi, že anténa a předzesilovač je v tom nevinně. (při odpojení napájení předzesilovače se podstatně zhorší příjem. Lepším měřením nedisponuji.)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Můžeš do jakékoli historie vmontovat čínský bluetooth modul, tedy si můžeš vybrat z nepřeberné nabídky starších kousků. Nová rádia mi přijdou povětšinou dost děsná, pro dobře hrající kousky už přece jen není v podstatě trh, prodává se jen laciná mizerná čína, obvykle s hrozným tunerem.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#3 Příspěvek od _luky_ »

To přesně jsem udělal - na AUX vstup jsem připojil bluetooth modul. Ten mi po roce umřel, tak teď je na cestě další. Ale začal jsem spekulovat, že bych to rádio vyměnil.
Je fakt, že tohle rádio v té době byla asi špička. Má to i svůj mikrofon pro automatické nastavení ekvalizéru.
S tou čínou na tvrhu si to tak nějak uvědomuju. Proto se ptám, jestli ještě zbyl nějaký rozumný výrobce. Co jsem koukal, tak asi "Alpine". Ten zbytek ve mě evokuje koupě známé značky čínským výrobcem.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Co jsem měl Blaupunkty tak rádio nikdy pořádně nefungovalo, nejlepší příjem mělo rádio co dávala Škodovka do Favoritů, tuším to byl nějaký klon Grundigu, ale už to nevím jistě.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

měl jsem sony, nějaký cdx, mělo 13let a bez poruchy. Loni šlo i s autem z domu a co vím, tak hraje dál. Sony je v dalším přibližovadle, zatím teda jen 5 let, funguje, kolega ve dvou autech taky sony rádia a bez problémů. Barvu podsvitu si můžeš nastavit jakou chceš.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#6 Příspěvek od ace_ventura »

Za mě Kenwood. Já osobně mám starší 2DIN, 1DIN mám v okolí asi 3 kusy včetně nového s DAB. Nemá CD takže je tak poloviční na hloubku. To nejstarší má jen USB a ještě VFD displej, ale funguje OK. Ovládat se dá i telefonem, BT perfektní a co mám Spotify tak ani flešku nepoužívám.
Barva displeje a tlačítek může být odlišná a můžeš si je libovolně nastavit.

Mikrofon je třeba vždy externí, dá se schovat do stropního světla atp. Stejně tak DAB anténa je externí, nalepovací.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“