Data - Vodafone FUP 30GB/měsíc

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

Data - Vodafone FUP 30GB/měsíc

#1 Příspěvek od piCZus »

Nemáte někdo tuto jednorázovou kartu od Vodafonu? Podotýkám, že má pouze FUP, rychlost nemá být omezená.

Jde mi o to, že když se spojí na vzdálenost cca 2km od BTS v LTE pásmu 800MHz, tak ta propustnost je tragická:
- pokud stahuji mezi 60-100KB/s (myslím kilobajty), tak jde ping do stovek ms cca 300-800
- jakmile stahování stoupne nad 150KB/s, tak ping spadne na nulu a začne to lagovat

Na trvalé stahování to nemám, ale sem tam mimo domov na IPTV a na to se nedá dívat.

Zase vím, že když jsem blízko vysílače (300m), který umí 1800MHz tzv. LTE+, tak na speedtestu naměřím i 11MB/s a data proudí bez problému, ale ty nejsou všude.

Máte někdo podobnou zkušenost?
Chápu, že těch karet se připojuje čím dál víc a díky jednorázovému použití si Vodafone testuje reálnou zátěž své sítě, ale čekal bych, že to mohl mít lépe dimenzované.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejspíš je ta BTS přetížená, nebo je tam nějakej limit. Mě s "pevným" internetem poslal T-mobile rovnou do háje, že nemají kapacitu. Přitom s klasickou SIM na stejným místě z toho těch 10Mbit vyrazím, jen to ale nepoužívám.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 02 úno 2022, 21:00, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#3 Příspěvek od piCZus »

Ano, přetížení by tomu odpovídalo, proto jsem naznačoval, že když jdu do takové akce, tak bych měl mít rezervy, abych ty lidi nakonec neodradil, než navnadil. Navíc všechny telefony mají i tu 1800MHz a určitě se automaticky přepínají, akorát to má menší dosah a s větší dálky funguje jen ta 800MHz, tak možná proto. Mám vyzkoušených min. 10 BTSek.
Kdybych se měl pro příště rozhodovat, tak Vodafone ne a to mám kartu 10 dní.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#4 Příspěvek od piCZus »

Takhle to vypadá nyní večer, SIMku jsem dal do USB modemu.

https://www.speedtest.net/result/12704225899
Přílohy
lte-vdf-20.png

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#5 Příspěvek od piCZus »

Takhle to vypadá na 1800MHz

týden staré:
https://www.speedtest.net/result/a/8095435947

dnes na stejném místě:
https://www.speedtest.net/result/12705939097

začali to krotit, i když rychlost být omezena neměla a počet SIM karet byl omezený. Bída
Přílohy
lte-vdf-3.png

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

Jen tak pro srovnání, T-mobile, 800m od BTS, v místnosti s plechovými vnějšími žaluziemi, pod plechovou střechou dl:44Mbit ping 25ms z telefonu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

kolik za tu saskarnu chteji?

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#8 Příspěvek od piCZus »

3 měsíční karta 600 Kč, 6 měsíční 1000 Kč, což nejsou špatné ceny, 167 Kč na měsíc za 30GB ujde.

@Ondra2: Mě opravdu zajímá jen ten Vodafone, protože mám rok a půl i 100GB od O2 a u ní ve špičkách IPTV stíhá.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vzpomněl jsem si na dobu začátků GPRS, kdy to běželo rychlostí závratných cca 40kbit, přičemž vytáčená linka se tady pohybovala na polovině. ADSL tady snad nikdy nebyla.

Jenže mobil se připojil a konec. Data žádná. Až po velkém boji a aktivováním servisních služeb v mobilu jsem zjistil, že bez Yagi na střeše to fungovat nebude. Slabej signál. Takže jsem měl ověšenej mobil kablíkem k anténě, nabíječkou, modemem, vše poctivě zbastleno včetně té antény.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Jojo, dřevní doby. První kontakt s vlastním internetem jsem měl pomocí modemu v PCMCIA slotu notebooku. Ten měl závratnou rychlost asi 33 kbps, pak jsem pořídli nový notebook, již s modemem 56 kbps. Přišlo pak nové ADSL, to fičelo asi 128 kbps. Nejhorší zkušenost jsem měl s lokálním wifi providerem, sice jsem měl asi 2 Mbps, ale technická podpora apod tragédie. Tak jsem se "pokorně" vrátil ke kyslíkům a dobrý. Současné VDSL mi naprosto vyhovuje.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

Tak to já provozoval internet ještě na Windows 3.11, kdy Strahov/ČVUT dělaly asi 3/4 provozu celého českého internetu :-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“