Gramo Tesla NC 470 / NAD 5120 /

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

Gramo Tesla NC 470 / NAD 5120 /

#1 Příspěvek od jirkaz64 »

Přátelé, tento přístroj vlastním drahnou řádku let. Ovšem při stěhování došlo k chybičce a vybryndal jsem něco málo z tlumicího oleje v přenoskovém raménku. Tímto prosím hlavy otevřené o informaci jaký je tu vlastně použitý, abych ho doplnil. Můj dojem je, že by to mohl být podle načervenalé barvy ricinový.
Dík

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Ani náhodou, jedná se o Lukooil, typ neznámý - silikonový olej.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Taky mám tento gramec a zdá se mi že toho oleje tam mám taky málo je ponořeno asi jen 1mm toho hrotu hladina je jak se ta nádobka rozšiřuje.Tak nevím jestli je to dost nebo se taky něco vybrindalo?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Vyschnul nebo vytekl, vyvzlínal apod. oleje má být ta válcová část dole + ten kónus nad ní, ta horní část už ne. lze to většinou seřídit i když je částečně vyschlý.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od DjRix »

Pokud je to obyčejný silikonoý olej,tak ten bych měl,myslím že se dá i běžně koupit,otázka je jestli to nemá nějaké přesnější nároky na viskozitu,ale to by snad mělo být v návodu???
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

V návodu ani servisce není o tom nic. Možná bych zjistil přesný typ oleje, ale kdo bude pátrat v archívu Synthesie, jaké měl vlastnosti ? Je to nějaký středně hustý silikon. Naštěstí jsem měl zatím vždy na výměnu celé nové závaží i s olejovou náplní.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#7 Příspěvek od jirkaz64 »

Sendyx píše:V návodu ani servisce není o tom nic. Možná bych zjistil přesný typ oleje, ale kdo bude pátrat v archívu Synthesie, jaké měl vlastnosti ? Je to nějaký středně hustý silikon. Naštěstí jsem měl zatím vždy na výměnu celé nové závaží i s olejovou náplní.
No, pokud se dá zjistit typ oleje, pak je vyhráno. Z typu by se měla dát určit viskozita a o tu vlastně při tlumení jde. Pak by šel i nahradit. Díkec.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Není to až tak důležité. Stačí podobný, teplotně a časově stálý olej a podle postupu jde systém nastavit, akorát třeba nebude souhlasit stupnice.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#9 Příspěvek od PCman »

Mám taky tento gramec a chybí mi na něm ta pacička kterou se zajistí přenoska ve stojánku můžete mi někdo poslat nějaké fotky té západky zkusil bych si ji vyrobit ale nevím jak přesně vypadá a jak byla uchycena.
cpu.takt@seznam.cz díky

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#10 Příspěvek od PCman »

Taky jsem si všimnul že tento gramec celkem dost brumí i když je jakoby vypnutý a motor stojí.Brum se ztratí až když odpojím vidlici ze zásky.Čím to je na to jsem zatím ještě nepřišel ale myslím si že to bude asi vodiči které jsou zkoro po jedné polovině obvodu toho šasi až k vipínači a že to múže pracovat jako transformátor s tím pětikolíkem(samice) co je uvnitř na který jsou napojené vodiče z raménka a k tomu je už napojená stíněná dvoulinka.Ještě jsem se k tomu nedostal ale chystám se tento konektor úplně vyhodit a zastínit veškeré spoje a taky chci všechny ti vodiče ke spínači odstínit.Pokud má někdo jiné zkušenosti a nápady jak tento stroj vytunit k dokonalosti v tuzemských podmínkách tak ať se podělí o své zkušenosti a zážitky.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#11 Příspěvek od jirkaz64 »

Mě teda nebrumí, ticho jako v kostele. Zkus síťové napětí prohnat přes odrušovací filtr, někdy to stačí.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#12 Příspěvek od meno »

PCman píše:.......když je jakoby vypnutý a motor stojí .......
Čo znamená akoby vypnutý motor ? Buď je vypnutý alebo nie !

Skús lepšie odtienenie a už spomínaný sieťový filter.

:D :D :D

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#13 Příspěvek od jirkaz64 »

PCman píše:Mám taky tento gramec a chybí mi na něm ta pacička kterou se zajistí přenoska ve stojánku můžete mi někdo poslat nějaké fotky té západky zkusil bych si ji vyrobit ale nevím jak přesně vypadá a jak byla uchycena.
cpu.takt@seznam.cz díky
Nevím co myslíš pacičkou, já mám trubkové raménko zajištěné v těsném plastovém lůžku a na přenosce je jen odklopný plastikový kryt jehly(u VM2102) ve tvaru u.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Jestli to bručí při vypnutém motoru, tak máš někde chybu v kostření. Nebo dej korekční zesilovač dovnitř a ven vyveď už zesílený signál. Malé 2W tráfko k napájení předzesilovače, když běží motor, se poblíž motoru vejde.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#15 Příspěvek od PCman »

jirkaz64 píše:
PCman píše:Mám taky tento gramec a chybí mi na něm ta pacička kterou se zajistí přenoska ve stojánku můžete mi někdo poslat nějaké fotky té západky zkusil bych si ji vyrobit ale nevím jak přesně vypadá a jak byla uchycena.
cpu.takt@seznam.cz díky
Nevím co myslíš pacičkou, já mám trubkové raménko zajištěné v těsném plastovém lůžku a na přenosce je jen odklopný plastikový kryt jehly(u VM2102) ve tvaru u.
Takže to ramínko není zajištěné západkou aby třeba při přenosu nespadlo z toho lůžka?To moje teda moc těsné není.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“