Kotel na dřevo malýho výkonu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Kotel na dřevo malýho výkonu

#1 Příspěvek od Celeron »

Brzo nám eurobolševici zakážou kotle třídy II. Potřebuju na chatu sehnat místo kotle Dakon U18 něco jinýho na dřevo. Ta 18-ka je příliš výkonná, stačilo by 14-16 KW. Prohledal jsem kde co a nejslabší kotle na dřevo jsou 18 KW. Nevím proč dělaj hlavně monstra 30 a víc KW, když dnešní baráky 140m2 mají tepelnou ztrátu 3-4 KW. :roll:
Takže, nevíte prosím někdo o kotli 14-16 KW na štípaný dřevo (polena) bez zplynování a bez zásobníku na topnou vodu?
Důvody proč nechci zplynovák s velkým výkonem a topením do zásobníku prosím neřešte, má to důvod.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Na chatě bych to asi neřešil...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

No nevím, letáček s pohrůžkou kontroly na začáku příští zimy už místní úřad rozeslal. Příliš zelená starostka. Minimální flastr za třídu II je 50K, to je cena novýho kotle.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#4 Příspěvek od kejki »

Menší jsou kamna na dřevo s výměníkem, na která se ta třída nevztahuje. Dokonce nejlevnější jsou bulharská 12kw (na Heureka je nesmysl výkon)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jenomže rudozelený ekofašouni už chtějí zakazovat i ty dřevopalný krbovky - právě s odůvodněním, že z nich jde bordel v podobě úletu popelovejch mikročástic a kdesi cosi támhlesi. Že lidstvo topilo dřevem prakticky celý dějiny civilizace s výjimkou posledních cca 200-250 let a celou tu dobu mu z ohnišť, krbů a kamen lítal popílek do komína a z něj ven už ve svým přesvatým zaslepení nepobírají...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

V Čechách jsou jen dva výrobci obyčkotlů a to OPOP a Slokov , u nich ale nic takového nenajdeš . Takže jedině z venku . Polsko ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:Jenomže rudozelený ekofašouni už chtějí zakazovat i ty dřevopalný krbovky -
To je naprosto v pořádku, když je v tom podporujeme. Nakonec je v plánu už i zákaz provozu starých aut. Kdo má 10 let a starší auto, tak vyhlížejte nové. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

BOBOBO píše:V Čechách jsou jen dva výrobci obyčkotlů a to OPOP
To je náhoda. Dnes jsem byl u spřízněný topenářský fy a OPOP dělá H416 EKO-U a úplně novej, (10 dní, na netu ještě není) H412 EKO-U. 12 a 16 KW jsou úplně stejně velký, tak to o víkendu oměřím, zda se vejdou. Třída IV, tak s tím nějakou dobu vydržím. Na dotaci jim z vysoka se__, stejně by mě ji nedali, podmínka je akumulační nádrž a ta se nikam nevejde.
Slokov má Pyro Therm 15, pokud by se vešla, možná že by byla lepší.

Taky jsem se dozvěděl, že čím dřív, tím líp. Třeba Viaflames potvrzuje dodávky až na duben 2023.

Kejki, kamna s výměníkem jsou nepoužitelný. To bych vytápěl hlavně sklepní prostor a něco málo by šlo do radiátorů.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Není to tak hrozné, trochu to sklep vytopí, ale do radiátorů jde poměrně dost.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“