Grundig MEGATRON - KO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Discover

Grundig MEGATRON - KO

#1 Příspěvek od Discover »

Ahoj lidi. Mám dotyèný starší megatron úhlopøíèky 95cm (4:3). Jednoho dne odešel násobiè (dával pøíliš vysoké napìtí na druhou zaostøovací anodu - dynamic focus). Po výmìnì pøestala telka bìhat - èerný obraz, VN nabìhne ok, vùbec nereaguje na ovládání, velmi tiše tùtá. Nevíte kde by mohl být zakopaný pes??

Tel: 608 607257
email: discovery@post.cz

PS: na telce mi záleží a zaplatím tomu, kdo mi ji dá zase dokupy...

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pit »

když ti to tutá a chceš platit tak to zanes do servisu :bordel:
ale neříkej jim že to tutá nýbrž CYKLUJE :pc:
Naposledy upravil(a) pit dne 11 kvě 2005, 17:08, celkem upraveno 1 x.

Discover

#3 Příspěvek od Discover »

hahaha, to bylo náramnì vtipný, ta televize váží metrák. kdybych to chtìl nìkam nosit, tak už jsem to odnesl. Navíc ta telka necvaká, nýbrž velmi tišše tùtá - zøejmì z reprákù. Kdyby cyklovala (všimni si "Y"), tak bych vìdìl co s tím.

ingoust

Tip

#4 Příspěvek od ingoust »

Jestli je slyšet nábìh VN a nic dalšího se nedìje, asi bych hledal u zdroje napìtí, proè není (asi) napájení 12 V.
Ale tøeba je tu nìkdo fundovanìjší a pøece jenom pohled na schéma ledaccos objasní.
Jinak co mám zdroj informací, tak Grundig se v øešení chassis dost a to zejména u 50 Hz pohoršil.
Kde jsou doby, kdy staèilo vymìniz u Grundiga diodu nebo VN a televize dalších 5 let makala (jednu takovou mám doma, snad na 20 jí táhne).

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pit »

když pro tebe není problemem odstranit vadu takovou že to cvaka nebo CYKLUJE tak proč se tak blbě ptáš zatím nepozoruju že bys vůbec něco změřil ono nestačí jen měnit ale taky se musí něco měřit dělám v oboru dost dlouho ale bez měření to nejde :boid:

Discover

#6 Příspěvek od Discover »

nooo, promiò, zdálo se mi, že jsou zde trochu fundovaní lidé a že takovouto vìc nebudeme vùbec rozebírat, asitak jako když se tì v autoservisu zeptají, jestli ti náhodou nedošlo palivo. Všechny bìžné napìtí co jsem našel se zdají být v toleranci...

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

proc obrazovka asi nesviti, hm,....

zhavi ?
ma Ug2 ?
ma nejake napeti na katodach ?
pokud ano, ma na katodach modulaci, - zhaseci pulzy ?
co takhle vertikal jede ?
co takle ABL z nasobice ? neni druhy nasobic taky vadny ?
co takhle vzit chassis a prohlednout jestli nekde neni studenak ? V grundig je jich vzdycky dostatek,.....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“