K. diely do Mora šporákov.

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

K. diely do Mora šporákov.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Neviem najst tieto tzv.krytky na horaky do Mora 1101 su asi podobne ako na obrazku 004,do vnutra tie železa po dve asi tiez,neake mam zo sporakov,mozno by pasovali. A zapalpvacie sviečky do Mora 816.002.je polamany ten porcelan okolo trysky.Plosak som opravoval pred 15 rokmi,ak by ste mali mozno by zobral aj.Nemate to niekto doma nepotrebne? sviečky som nasiel v ponuke ale ine,nie co pasuju.dik
----------------
Dnes som nasiel aj na Bazosi z Levic pekny sporak komplet za 20e ale na zemny plyn.Toby musel este trysky za 20e s postou platit-a ktovie ciby aj poslali dobre,lebo su zo zavitom 6mm a ja mam s 8mm zavitom na oboch sporakoch.
Přílohy
porak naš 004.jpg
porak naš 003.jpg
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 18 úno 2022, 23:13, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Myslím ,že ve sběrném dvoře by jsi našel dost.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Nemam taku moznost tu nablizku,ist 20km na okraj Levic do ZD stratit viacnez pol dna a nic nenajst ,neni bochvieco!Ani by mi nedovolili sa tam hrabat ,su zodpovedny za pripadny uraz oni.Inac by to tak riesil.Jeden 1101 pojde na chalupu.Tam som menil dnes trysky na PB.
----------------------------
Mohol by niekto z Vás kto mate Moru 1101 odfotit tie chranicky horakov aspon jeden ako vypadaju ,ci su take iste ako na obr.z Mora 816,002 aj s nakresom a rozmermi.Aby som zhanal ako tam idu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Prakticky stejný ND jsou v prodeji pro varný desky (a sporáky) značky Whirlpool, mám takovou varnou desku doma.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#5 Příspěvek od tiktak1953 »

Ktoru Maru mas doma,1101 kde potrebujem tie krytky,ak ano nevies dat rozmery? Ci tu co zhanam tie iskry?dik

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Píšu, že máme Whirlpool. A nezměřím aktuálně nic, bo zrovna je v permanenci při vaření sobotního oběda ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od tiktak1953 »

Karel,nebolo mi jasne ,ktory sporak mas ,prepac.Najst tie krytky horakov pod znackov Whirpool by bolo tazko najst,lebo pod Moroa je ich tiez dost druhov co som hladal vcera.To skor zo zber.dvora by zohnal.Ak by niekto mal, poslite urcite sa doho!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

Co je na tom pravda,ze na potrubie od sporaka na PB nemoze byt pozinkovane fitingy?!! Sused mi dal pozink.koleno a ze to nemoze byt,tomu hovorili plynari,podla mna je to blbost.keby ste mi co najskor odpovedali,dik Mam len pozink.koleno na sporak. a hrdzave obyvajne co sa neda dobre vycistit,mohlo by zapchat trisky.
Nikto nič na tie pozinkovane fitingy?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Plynový přípojky musejí bejt nevím od kterýho roku svařovaný, ne šroubovaný. Tak asi proto.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

To ne, kolena se používají i tak. Zákaz pozinku je proto, že se asi díky technologické nekázni objevovaly trhliny, které ten pozink ale skryl. Po jeho odpadnutí pak nastal větší únik. Platí to už někdy od 80. let.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#11 Příspěvek od Ivan_01 »

na plyn nesmie ísť pozink, len černené fittingy alebo zváranie. A to chceš k PB fľaši ťahať šroubované pevné potrubie? Od regulátora (10 kg bomby) ide predsa hadica a veľké 33 kg bomby musia byť umiestnené vonku.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#12 Příspěvek od tiktak1953 »

Dik za vsvetlenie preco nie pozink fitingy!Mne sa to zdalo blbost.a že za praskliny co vylucujem na novom kolene a poctivom spojeni ma nena! Islo mi o koleno na jednej z dvoch rovnych rur od zadu na sporaku .Dalej isla vsuvka ,dalej gulovy uzatvaraci ventil.Za ventilom je uz redukcia tzv natrubok na obr. na tlakovu hadicu PB.Na flasku PB som dal origo regulator .Bomba bude samoze vonku,hadica pojde z kuchyni hned za sporakom do pivni pod plafonom vonka,ale ludia ju maju aj v spajzi,coby ja nikdy nedal vzhladom ake netesne byvaju ventily na flaske.Tiez vzhladom na problem s tesnenim na regulatore ktore praska po rokoch.
Přílohy
natrubok na pb.png

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#13 Příspěvek od Ivan_01 »

tiktak1953 píše:..hadica pojde z kuchyni hned za sporakom do pivnice pod plafonom..
toto nieje dobrý nápad, PB je ťažší ako vzduch a aby si prípadne nebol nepríjemne prekvapený keď si jedného dňa v pivnici šťukneš vypínačom na svetlo

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#14 Příspěvek od tiktak1953 »

Hadica je nova,bez problemov musi vydrat niekolko rokov nakolko nebude ani vystavena UV ziareniu a v pivnici neprerusena.Nemozes ratat s takym niecim ze sa moze stat,lebo ti co maju v špajze, alebo vedla sporaka v skrynke ,co potom ti?Plyn sa bude pred pouzitim z flasky otvarat a skonceni varenia zatvarat z bezpec.dovodov.ako som to robil aj v dome dost pravidelne.Neostava mi len verit, ze hadica nepovoli. Skor by videl problem keby bola flaska v byte a unikal by plyn ventilom,alebo pod gumovym tesnenim na regulatore.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Pomozte mi zohnat iskry do Mora 816.002 min 4kusy,mozno aj 8 ak to nebude vela.Moze byt aj z ceska!!Urcite kde to vyrabali a tam robili za sociku /Hlubočky-Marianske údolí/ budu mat doma tych iskier dost.dik dopredu a posnazte sa.Nepoznate tam niekoho,nepoznate servisakov Mora?
Přílohy
Iskra šporák Mora 816.002 001.jpg

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“