Brusný pás P24 (457x76mm, nebo 533x76mm)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

Brusný pás P24 (457x76mm, nebo 533x76mm)

#1 Příspěvek od Lancer »

Mám pásovou brusku Makita 457x76mm a dost často jsem na větší ubrání prken používal brusný pás zrnitosti P24. Ten jsem poslední vykoupil někdy loni ve Feroně v Holešovicích a od té doby ho marně sháním. Měli tam ještě velikost 533x76mm, tento rozměr brusky jsem však neměl. Při prohledávání internetu jsem zjistil, že ty menší pásy už prostě nejsou k sehnání, jen sem tam měli ty větší. Takže když se minulý týden v Lídlu objevila akční pásovka na 533x76mm, hned jsem po ní skočil a jal se na internetu kupovat ty hrubé pásy zrno 24. Nabídka značně prořídla, ale našel jsem. Objednal 20 kusů á 12kč, poštovný 180kč, zaplatil předem a nadšeně čekal. Po asi třech dnech jsem obdržel email, že brusné pásy 533x76mm P24 nejsou a nebudou. Byly mi nabídnuty 457x76mm P60. To jsem s díky odmítl s tím, že takových je k sehnání spousty a to že mi nabízeli jinou velikost jsem už radši ani nezmiňoval, je evidentní, že ten co mi psal o tom mnoho nevěděl, nebo měl hodně naspěch. Z toho všeho vyplývá, že to, co najdu na internetu a lze to objednat, ještě neznamená, že to skutečně získám. A tak se vás zde kolegové chci zeptat. Víte prosím někdo, kde je možno sehnat brusný pás o zrnitosti 24, ať už ten menší rozměr 457x76mm, nebo ten větší 533x76mm? Díky všem za nápomoc.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#2 Příspěvek od pepik9 »

Kdysi dávno jsem pásy do ruční brusky koupil v Kolíně, tuším, že firma byla Alico, ale už ji nemůžu najít. Byla to výroba brusiva.
Můžeš se poptat u výrobce, jestli dodají i malé množství.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »


Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#4 Příspěvek od Rellik »

Já teda nevím, ale ty rozměry co uvádíš, jsou nejvíc používané rozměry na pásových bruskách. Sám mám oboje. Pásy jdou koupit běžně třeba i v Unihobby. Jen teda nevím jestli zrovna ty P24. P40 tam ale beru běžně. Jinak v minulé práci jsme si nechávali lepit pásy přímo na míru. Tam by snad neměl být problém sehnat cokoliv... ;)https://www.hardman.cz/brusne-pasy/

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#5 Příspěvek od alj »


Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

#6 Příspěvek od Lancer »

to pepik9: Díky, u tohoto výrobce jsem nakonec 10ks zakoupil. Na email dotaz odpověděli rychle a i následují domluva byla rychlá, slušná, korektní (37Kč/kus, 95Kč pošta).

to doktor365: Nabídka od Conrada (55Kč/kus) mi přišla poněkud drahá a dotazem na tebou také navrhovaný www.eshop.piskacasyn.cz jsem nic nezjistil - nepřišla mi odpověď. I tak samozřejmě děkuji za radu.

to Rellik: Ano, jsou to běžné rozměry pásových brusek, ale ta zrnitost 24 fakt neni. Ani na netu, ani v hobbymarketech. Na emailový dotaz u tebou navrhovaných www:hardman.cz mi poslali nabídku – trochu divnou – byla na 2ks 75x533mm po 54Kčkus a 75x475mm po 53Kč/kus. Proč zrovna na dva a dva kusy nevím. Samozřejmě i tobě dík za radu.

to alj: Také díky za radu, ale 72Kč je moc.

to všichni: Nejdříve mi přišli všechny nabídky drahé, neboť cena u všech těch nyní, na internetu nedostupných, byla od 10Kč do 13Kč. Poté co jsem o víkendu prohrabal účty z Ferony (já říkám Ferona, ale přesně je to prodejna Vrabec&Vrabec v Holešovicích) tak jsem zjistil, že jsem v lednu 2019 a v létě 2020 platil za kus 55 kaček. Pravda, také to není málo, ale bylo to hned, cestou okolo a bez poštovnýho. No jo, ale pak je vyprodali, a nemohl jsem je nikde sehnat, věděl by někdo, co za tímto nedostatkem stojí? To je spíše už jen řečnická otázka, neboť zdroj jsem díky eBastlírně získal – jsem rád, že tato komunita funguje. Takže děkuji všem, i těm, kteří si můj příspěvek/dotaz/žádost jen přečetli, věřím, že měli-li by co k tématu dodat, udělali by to tak, jako ti čtyři výše zmínění.
Přílohy
P24_brusny_pas.png

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“