Vycházející podivný zvuk z tiskárna HP LaserJet P1102

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Vycházející podivný zvuk z tiskárna HP LaserJet P1102

#1 Příspěvek od salora »

Mám v provozu tiskárnu HP LaserJet P1102 se kterou jsem byl dosud velice spokojen pro svou spolehlivost a životnost u které sice používám celou tu dobu neznačkové tonery ale nikdy se mi nezačal projevovat během nastartování a samotném tisku takový neobvyklý kvílavý zvuk jako nyní.
Po zapnutí během nastartování ale pochopitelně i během tisku samotného mi někde v zádní horní části kde se nachází otáčení pohonu pro papír někde něco vrčí a kňourá i když jinak tiskárna stále tiskne ok nicméně cítím potřebu to někde máznout např. WD40 ale zatím bezúspěšně ,kdysi mi bylo řečeno v jednom serisu že se tam nic nemaže tak jsem nyní v koncích a nic už mě nenapadá.
Má tu proto někdo nějaké bližší vysvětlení ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Moze to robit aj toner. V tom pripade by som to neriesil.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mikras »

Měl jsem podobný problém u tiskárny HP LJ 1200. Je tam mechanismus pro rotaci zrcátka, na které svítí laser a zrcátko tento optický signál rozmítá na fotoválec. Už nevím, co tam dřelo, ale měl jsem k dispozici LJ 1100 na ND. Na pohled stejná tiskárna, uvnitř ale úplně jinak řešená, jen tento jediný díl byl shodný. Po výměně tisknu dalších cca 10 let bez problémů.

Matně tuším, že tam je nějaký captstain motor přímo na DPS a tak jsem se v tom příliš nevrtal.

EDIT: Našel jsem k té LJ 1200 video s postupem opravy.
Naposledy upravil(a) Mikras dne 20 úno 2022, 20:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#4 Příspěvek od salora »

Děkuji za obě bleskovky ,no asi na to půjdu nejdříve vylučovací metodou a to napřed zkusit jiný toner byt si nemyslím že by to mohlo být tím když jsem ho loni měnil za nový ale budiž vše je možné a pokud by to nepomohlo a dělalo dál tak to asi spíše dám raději nějakému odborníkovi opravit ale ne na peníze ale za seriozní cenu opravy protože pokud by to přesáhlo 1000.kachen tak to raději koupím jinou použitou .Nevím totiž a ani mě nenapadá jak ten horní šedý kryt sundat ne tak najít či hledat příčinu toho (drhnutí) to leda za předpokladu že by mi tu někdo hodil detail fotky dílu možného skřípání.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Mas potrebu spravovat neco co funguje?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mam LaserJet 5L a kvili to len s tonerom. Ked toner vyberiem (a aktivujem spinac, aby sa tlaciaren bez tonera rozbehla), tak je ticho.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

A jinak tiskne, jo ? nechat být tak jak je :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#8 Příspěvek od Ivan_01 »

nastiekať WD do laserovky ? To ju rovno vyhoď z okna.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od salora »

Ok nechám to tak jak je ano jinak tiskne ok ,asi to bude nejspíš tím tonerem tak to kvakám.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“