Přepis energií při změně nájmu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

Přepis energií při změně nájmu

#1 Příspěvek od Wolfik »

Uvažuju o přestěhování do nového bytu, kde bych musel řešit přepis energií bez změny dodavatele na mě z předchozího nájemce.
Lze očekávat nějaké razantní navýšení tarifu nebo většinou zůstává obdobný tarif? Co jsem tak pochopil, tak nové zálohy se nový zákazník dozví až po přepisu. :roll:

Má vůbec smysl v momentální krizi do něčeho takového jít nebo radši koukaty po podnájmu bez přepisu energií tedy energie má na sebe majitel a má je fixované? :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Co tě nutí to podepisovat se stejným dodavatelem? Asi někde už máš stávajícího dodavatele, tak se zajdi zeptat k němu, jestli by to vzali za těch podmínek, co u nich máš.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Zažil jsem u známých, co dali do nájmu byt bez přepisu a nájemník jim tam nechal solidní sekeru. Jejich chyba, že si nezkontrolovali natočené kWh
Asi bez přepisu můžeš spoléhat na nájem jen u dobrých známých, nebo na magora, co nad tím neuvažuje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Pronajmout bez přepisu bych nikdy neudělal .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

BOBOBO píše:Pronajmout bez přepisu bych nikdy neudělal .
A proč ne?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

DeSade píše:... Co jsem tak pochopil, tak nové zálohy se nový zákazník dozví až po přepisu. :roll:
To jsi pochopil velmi správně. Minimálně jedna společnost to tak dělá, spočítá zálohy, vyloudí online podpis a pak Ti podstrčí úplně jinej výpočet a jiné ceny.

Spoléhají na to, že jsme ovce. Ale já to tak nenechám, protože mám původní výpočet, ale zatím jen řeším, vyřešeno nemám. Oni mají všichni nějak moc času v okamžiku, kdy jsi "podepsal".

I kdyby Ti to po vyúčtování vrátili, je to pro ně bezúročná půjčka na zálohách v době 10% inflace. A to se vyplatí, ne? :twisted:

Štve mě na tom hlavně to, že tohle se na Moravě nedělá.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Wolfik »

p32 píše:Co tě nutí to podepisovat se stejným dodavatelem? Asi někde už máš stávajícího dodavatele, tak se zajdi zeptat k němu, jestli by to vzali za těch podmínek, co u nich máš.
Momentálně jsem v podnájmu, kdy majitel bytu má energie na sebe. Takhle jsem to měl i v předchozích bydlení...blbě se tak ptám, protože jsem to nikdy neřešil. :)
U tohoto nového bytu, kde energie jdou z předchozího nájemce na nového od stejného dodavatele, jsem nějak počítal s tím, že při přepisu by nemuselo být takové riziko vyšších záloh než kdybych byl úplně nový zákazník.
ZdenekHQ píše: To jsi pochopil velmi správně. Minimálně jedna společnost to tak dělá, spočítá zálohy, vyloudí online podpis a pak Ti podstrčí úplně jinej výpočet a jiné ceny.
Jo to mě sere...chtěl bych vidět konečnou nabídku před nějakým podpisem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Konečnou nabídku dostaneš. Ale platnou jen do okamžiku podpisu. Fascinuje mě, že jsou lidi, co tohle ještě nepochopili, že to je prostě podvod, když pak předepíšou jiný zálohy, když máš fixaci ceny. Takže dělat printscreeny, ukládat kopie, fotky elměru, jakoby jsi sepisoval smlouvu třeba s lichvářem.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 14 bře 2022, 20:36, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Po zkušenostech s nájemníky . Pronajmu jedině s přepisem , ať si zaplatí či nezaplatí co chce . Stejnětak si platí energie s vodou . Má sice zálohy , ale záleží co sežere . Jistím se vyúčtováním všech spotřeb a až potom řeším vrácení kauce . Zvláště důležité je to dnes při zlepšujících se cenách energií . Nájemníků jsem měl na obou štacích vícero a zajímavé , že tě chtějí skoro všichni ošulit . :lol: :lol: :lol: Výjimkou byla jediná samoživitelka . Dnes se již těším , až vypadne nynější nájemnice . Myslí si , že jinde bude levněji . Ale byla tak stále otravná , že nechám byt raději prázdný .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“