Nedokážu si koupit mobil do 3000 Kč

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Nedokážu si koupit mobil do 3000 Kč

#1 Příspěvek od padik »

Ahoj. Nejsem hračička, takže mobil na volání, internet, do 5 palců. Mám Nokia Lumia 520 a už mne máma na příjmu neslyší. Myslím na Nokii Lumii 830 za pár babek, netoužím po Androidu ani Applu. Jde o to, jestli ještě existují starší, základní aplikace, které na to půjdou. Hlavně app pro poslech inet radií a třeba ekvalizer. Možná mapy off line. Pdf a office je asi ok. Je vůbec windows store funkční? Díky.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

padik píše:... Mám Nokia Lumia 520 a už mne máma na příjmu neslyší...
A nemá máma náhodou nastavenou malou hlasitost na mobilu?

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Koupit si dnes telefon se systémem Windows Phone je blbost a chtít používat aplikace bez Androidu nebo iOSu jakbysmet.

Myslím, že komentář z Wikipedie mluví za vše: Systém přestal být vyvíjen 2017 viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone
a logicky od toho dali všichni vývojáři ruky pryč.

Jestli toužíš po Nokii, tak si pořiď nějakou s Androidem viz. https://www.nokia.com/phones/cs_cz/smartphones , akorát nejmenší displej mají 5,7".
Když bude větší displej nepřekonatelná překážka, tak si vyber něco z tohodle, dle požadavku toho víc není.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

padik píše:Nokii Lumii 830 za pár babek, netoužím po Androidu ani Applu. Jde o to, jestli ještě existují starší, základní aplikace, které na to půjdou.
Nekupuj si nic, co má systém Windows Phone 8, tam už nefunguje store, MS účet apod, sežeň si něco s 10 Mobile. Tam je store ještě funkční, ale nic moc tam už není. Offline mapy.cz ještě jo, ale od roku 2017 nejsou aktualizované.
Když seženeš něco s osmičkama nebo 8.1, tak už to nejde aktualizovat na desítky, i když to dřív šlo.
Mrkni po Lumiích 550, 650 případně 950. Tu 830 taky můžeš, ale jen pokud někdo dřív provedl update na desítky.
Jinak vítej do (asi malého) klubu, používám to (Windows Phone) taky :P Mám tam mapy, pdf to umí, maily taky, volat a sms samozřejmě taky. S těma internet rádii bych si ale nebyl tak jistý... To už asi bude odstřihlé.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Dá se ještě do starých Nokií (N500, N8...) dohrát nějaké apky? Konkrétně nějaký texťáček.
Nebo i jinak. Dá se přetáhnout texťák z N8 do N500? Určitě jo, ovšem zase by na to bylo potřeba nějakou apku, že? Takže pořád stejný problém.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od josef_novak »

@Kremik: Symbian jsem nikdy neměl, ale po pár dotazech v Googlu jsem pochopil, že se aplikace stále dají stáhnout jako soubory s příponou .sis, které by měly jít v telefonu nainstalovat.
Dokonce tady https://applist.schumi1331.de to vypadá, že jde o "obchod s aplikacemi", kde se nainstaluje klient a přes něj další aplikace. Akorát se musí vypnout kontrola certifikátu viz. https://applist.schumi1331.de/download .
Samozřejmě že je to riziko, aby byly soubory čisté, ale toho klienta
https://applist.schumi1331.de/AppList.sis jsem zkusil prohnat přes VirusTotal https://www.virustotal.com/gui/home/upload a tyto soubory tam jdou skenovat, takže je lze otestovat, jestli je čistá.
Naposledy upravil(a) josef_novak dne 20 bře 2022, 22:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Symbian bude podobná mrtvola, jako Windows Phone 8 a 8.1. O starších ani nemluvě, ale tam šlo instalovat "bokem", myslím.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Symbian je stejna mrtvola jako Nokia. Ja mel symbian v dotykaci uz v dobach, kdy iphone nebo android jeste dlouho neexistovaly, ale nechapu proc bych se k tomu mel dnes vracet. Kup si normalni mobil s androidem a vsechno co potrebujes ti bude bez problemu fungovat jako miliardam ostatnich lidi. Roubovanim predpotopnich systemu na ojebane mobily zkrachovale firmy si zadelavas jen na problemy.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Problémy? Buď konkrétní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Kremik »

termit256 píše:Kup si normalni mobil
Asi máme trošku jiné představy o tom, co je to normální mobil. Placky velikosti téměř tabletu za normální mobil nepovažuju. I ta N8 už je veliká. Ale tu jako mobil nepoužívám. S sebou nosím Nokii 5800 Xpress Music. Velikostí je tak akorát. Nevýhodou je odporový dotyk, holt už něco pamatuje. Za nějakou velkou plachtu ho ale kvůli tomu měnit nehodlám. Mám ještě jeden náhradní, kdyby se s tímhle něco stalo a pořád ještě nešlo pořídit něco novějšího normálního. Móda těch přerostlých placek jednou skončí, otázka je kdy. Mohl by mít i použitelný net, ale ani kvůli tomu s sebou nebudu tahat prkno na krájení chleba. Ten si klidně ukrojím jen tak v ruce.
Navíc - nový mobil bude mít děsně otravný sw, než bych ho umravnil, to by zas byla doba. Stačilo mi, když jsem si koupil nový tablet.
(Tím netvrdím, že by např. Symbian nebyl otravný, Nokia měla vždycky příšerný sw, do Symbianu byla proto naprosto nepoužitelná, i když hw byl skvělý. Symbian už se dá s určitými výhradami a občasným skřípěním zubů používat. Dobrý sw měl SiemensC10, ovšem tím to skončilo, C35 už byla dost zkažená a dál nevim.)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Mozna bys to mel nekdy zkusit. Ty prkenka na chleba jsou v kapse prekvapive citit min, nez pres 1.5cm tlusta cihla. Mobil se dnes pouziva ke spouste dalsich veci a tam je vetsi displej proste vyhoda. Hnat to do tloustky, nic neprinasi.
"Moda" neprejde, spis milovnici starych poradku casem zjisti, ze to neni zas tak nahovno jak si mysleli. Ale to uz bude na trhu neco uplne jineho, aby mohli hudrovat na tohle a vyhledavat po bazarech stare dobre placky :-) Proste nekomu zvladani novych technologii trva delsi dobu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Nemusí to být jen pro milovníky starých pořádků: na displej mobilu musíš vidět. Pro lidi se zbytky zraku, například s makulární degenerací sítnice (sice nepříliš rozšířenou, ale začíná od dětství), glaukomem, nebo pro úplně nevidomé, jsou placky nepoužitelné, bez ohledu na systém. Bez tlačítek si ani nezavolají. Ono totiž vyvolat hlasové ovládání vyžaduje aspoň jedno tlačítko nahmatat.
Přeju ti, ať takový případ nemáš ani v rodině, ale pro pořádek to dodat musím.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#13 Příspěvek od josef_novak »

Ve zdejší komunitě bych očekával to samé, co u většiny starších, čím větší kulové vidím, tím je pro mě větší displej kvůli přiblížení lepší, protože po něm nemusím tolik prstem "swajpovat". Navíc jsou i tzv seniorské nadstavby/launchery, mamka měla 6 dioptrií na čtení a s tímto launcherem jí to šlo.
A není to jen o velikosti, ale také o váze. Když vezmu dle požadavků tazatele na 5" displej tento telefon https://www.alza.cz/doogee-s35-dualsim- ... 306775.htm , tak má 260g, ale snad v něm baterie vydrží dlouho.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Tak samozrejme, pokud nekdo nevidi, je pro nej rozhrani zalozene na zraku k nicemu. Ale on hleda dotykac, ne tlacitkovy telefon.

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#15 Příspěvek od padik »

No nevím, Na staré Lumii jsem schopen "tlačítkovat v pohodě". Dobrá poznámka, jít do Winphone 10. Stačí stáhnout pár aplikací a pak ať se store třeba po. Zkusím to, když koupím. Jinak jsem koukal po Apple za 3000 Kč. Opět-klidně pár aplikací zaplatím a dejte mi pak pokoj, měl by to být uzavřený systém, že? Jsem totiž alergickej na některé chování Googlu, takže proto ne Android.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“