Aku travní sekačka

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel58
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2021, 01:00

Aku travní sekačka

#1 Příspěvek od Karel58 »

Dobrý den, máte někdo dobrou zkušenost s nějakým modelem AKU travní sekačky, kterou byste doporučili a ve kterých jsou kvalitní články baterie, např. od Samsungu,LG

Jen bych se teda přikláněl k bezuhlíkovému motoru :)

Děkuji..

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Nedoporučuji, jedině kabel, nebo benzín. Jak velkou plochu potřebuješ sekat?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Na 20m² angličáku před řadovkou to může být OK ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Karel58
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2021, 01:00

#4 Příspěvek od Karel58 »

Je to vždycky tak hodina sekání, jednou za tři dny a ve spolupráci s FVE, není tato myšlenka úplně marná + mít dvě sady baterií. Jen bych teda rád slyšel názor z praxe, co na to třeba baterie v tomto stroji po roce říká, zda to vůbec přežije, nebo je tato obava v dnešní době už zbytečná.. :D

Přeci jen na sekání trávy je třeba trvalý výkon delšího času v kuse..

Bavíme se o sekání trávy, co poporoste cca do 4cm, ne o sekání trávy metrové :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Do výšky 10 cm je to v pohodě. Pokud máš ještě dvoje náhradní baterie, tak to zvládne. Má to sousedka na zahrádce a stačí jí to, ale má jen asi 10 m² na úpravu. Na druhou stranu od toho zase nečekej žádné zázraky (tepelná pojistka), jen že tam nemusíš tahat tu šňůru. Ty baterky by měly být silnější (tak 4 Ah).

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

nenapísal si rozpočet, tak doporučujem Husqvarnu. Najväčším nepriateľom je BFU (Blbej Franta Uživatel) ktorý na jeseň kosačku aj s (najlepšie vybitou) baterkou práskne do kôlne a na jar sa čuduje, že to nejde a koľko stojí nová baterka. Pri rozumnej starostlivosti o baterku, nieje problém. Samozrejme, môžeš natrafiť na nepodarkový kus, ale to by sa malo prejaviť ešte počas trvania záruky

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Karel58 píše:... a ve spolupráci s FVE, není tato myšlenka úplně marná...
Ekonomicky je to nesmysl, ale chápu, že ne každého to zajímá.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#8 Příspěvek od dj_Paul »

Měl jsem doma na opravu Riwall, kde si mravenci udělali bydlení v dokovací stanici a ta přestala vysílat signál do hraničního drátu.

Nicméně baterka v tom je napevno, je tam lion 2Ah 9 článků sériově.
V nastavení se vybírá, jak velkou plochu to bude zhruba sekat. Je tam nejvíc 300m²

výška sečení 10cm je podle mě nereálná, tak 2cm max. Ale když to jezdí každý dva dny, tak to bude asi v pohodě

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Tak to jsme si asi nerozuměli. On myslel tu samochodku a já ruční elektrickou sekačku (strunovou). Ona ta sousedky to má hlavně na vysekání trávy tam, kam se nedostane s normální sekačkou. :lol:

Uživatelský avatar
Karel58
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2021, 01:00

#10 Příspěvek od Karel58 »

Mám na mysli AKU sekačku s košem, za kterou se musí chodit.

Podle některých videí z youtube, se až divim, jak ty sekačky makají, některé i přes půl hodiny, jen co je pravda:D

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#11 Příspěvek od Simil »

Mám už asi 3 roky Husqarna 141 VLI.Je to kosačka s pojazdom do kopca.Mám ku nej Aku BLI 300 9,36AH.Trávnik mám asi 240m2.Na jedno nabitie pokosím trávnik 2x,Ak sa náhodou vybije počas kosenia,hodím na nabíjačku,dám si kávu.Aku je nabitý na 80% za 40minút.Zatiaľ som s ňou nadmieru spokojný.Trávnik mám pokosený za asi 30min.A veľmi dobre sa s ňou manevruje aj medzi stromkami,nakoľko to nie je až tak veľká opacha.Pozemok mám mierne svahovitý,tak občas do kopca dobre padne pohon,ktorý ma asi 3 možnosti rýchlosti.Za seba odporúčam.
Naposledy upravil(a) Simil dne 07 dub 2022, 21:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Benzínová sekačka je potřebná pro lidi, kteří jsou příliš hloupí a na elektrické by si přesekli kabel.

Akumulátorová sekačka je potřebná pro lidi, kteří jsou příliš hloupí na to, aby dokázali nastartovat benzínovou.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od sis2 »

A ještě se můžou pochlubit, kolik za to dali!

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#14 Příspěvek od Hifista »

Na sečení trávy jsem si vloni koupil aku sekačku Riwall 3820 prodávanou za příznivou cenu v kompletu s bateriemi a nabíječkami. Používají se současně dvě baterie po 4 Ah. Měl jsem před koupí obavy jak to bude s výdrží, ale nakonec jsem byl příznivě překvapen, jelikož na jedno nabití poseču celou travní plochu zahrady - asi 200 čtverečních metrů a v bateriích ještě trochu kapacity zbude.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#15 Příspěvek od milosak »

Mám Husqvarnu s pojezdem, sekačka nebyla moc drahá, ale za 3 baterky jsem docela
zacáloval :) vlastně tu nejslabší mám k aku pile .

Zahrada má cca 1 600 m/2, něco z toho je dům a garaž. Sekáme vždy na dvě poloviny
jižní a severní stranu, takže na 3 baterie se ta půlka zmákne.
Sekačka je super, minulá sekačka benzín byl docela drahý model (Husqvarna) těžká svině
s vyšší trávou se dusila a špatně házela i suchou trávu do koše (o mokrý ani nemluvim)

Ta aku sbírá i mokrou trávu po ránu na mistě kde vypouštim ČOV, takže za mě dokonalá.

Baterie 9,4 + 5,3 + 4 Ah , provoz je určitě dražší než u benzínové, ale nemusíš se o nic
starat, pokud neřešíš vyloženě peníze, s tou s__ní těžkou benzínovou jsem byl aspoň
1x za dva roky v servisu (oprava pojezdu) , tady kromě ostření nože nic neřešíš.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“