Zesík Pioneer na servis

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Zesík Pioneer na servis

#1 Příspěvek od konosuke »

Poptávám kompletní repas model A656 MK2 chrastí potencáky, přepínače,
výpadky signálu...nákup Cham (SRN) 1991 jinak zachovalý, první majitel
někdo s autem (já nemám) s odvozem z mé lokality cestou kolem
(Ekkare, Tvůj známý z Třince odmítl s ohledem na nedostupnost dílů)
řešení Diava, Coyote, WD40 má účinek asi 14 dnů to nestačí, tak.
PS. jsem postarší nemajetný hi-fi man, ať dosloužíme jednou spolu.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

A ty si netroufáš kvůli sešlosti stářím, slepotě, nedostatku času nebo jenom nemáš odvahu? Všechno to jsou samozřejmě legální důvody, proč se do toho nepustit, ale co zvědavost? Potenciometry chrastí protože se do nich naprášilo, rozebrat, vyčistit, (možná mám míň zkušeností ale nevzpomínám si, že bych viděl na normálně používaném potenciometru vydřenou dráhu). No a vypínače - nejlépe rozebrat a na kontakty použít trochu drsnější papír, třeba takový co se používá v takovém tom kvádříku na poznámky, žádný šmirgl nebo gumu, a něčím máznout. On je to divoký boj ale sázky jsou vysoké a výhra stojí za to :-). To se to kecá, že, ale nedávno se mi dostal do ruky AKAI AM-M770, u potenciometrů upadlé jezdce (kvůli veskrze rachitické konstrukci), samozřejmě nedostupné, takže titěrná práce s opravou ale ZVÍTĚZIL jsem. No a teď v důchodu je času dost na blbiny...

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

U chrastících potenciometrů se mi osvědčilo je rozebrat a odporovou dráhu "přečmárat" měkkou tužkou. To má téměř zázračné účinky.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Ale troufl, troufl ta demontáž je malá maturita, viz mé zkušenosti
s konzervační alchemii výše, jsem si jist že elyty jsou na zlomku
původní kapacity schémátko někde stáhnu to jo možno na portálu https://elektrotanya.com/
...ale to je na delší debatu :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

Ano, táňa nezklame (skoro) nikdy, samozřejmě jsem kouknul jestli tam SM je. Ale my, důchodci máme spoustu času na experimenty. Mám tu taky rozdělaný, už asi rok, podobný zesilovač, podle SM i s těmi přepínači co máš ty, jen se k tomu dostat než třeba umřu. Jen si myslím, že elyty v tom budou nevinně. Občas dostanu do pracek NZC.... a chcíplé jsou(už to tu někde bylo) ty malé axiální elyty. Kupodivu zelenina bývá z 80% v pořádku. Ale je to, jak zmiňuješ, na dlouho. Než jsem se zaregistroval a početl si na bastlírně, tak jsem si myslel, že svitky a keramiky jsou to poslední kde hledat závadu, no učím se pořád.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“