TV Thomson - servisní menu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

TV Thomson - servisní menu

#1 Příspěvek od Saturn »

Potřeboval bych poradit s TV Thomson typ 28DR222. Když jsem zkusmo "vlezl" do servisního menu (přes tlačítko TXT a zapnutí TV) se mi rozjel obraz ve vertikálním směru tak, že pouze v režimu 16:9 je vidět celý obraz. Při každém přepnutí programu se vrací do režimu 4:3. Když procházím v servisním menu všechny položky, tak pouze u položky AGC =20 je tato položka vysvícená červeně, ostatní jsou černé.
Jak tuto vadu v nastavení opravit? Zaráží mě, že při prvním vstupu do servis menu jsem nic neměnil a přesto došlo k tomuto stavu. Díky předem za každý nápad.
Saturn.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: TV Thomson - servisní menu

#2 Příspěvek od Miradim »

Nevím jaké máš zkušenosti s nastavováním a seřizováním v servisním menu,ale i zkušený servisman pokud nemusí tak do toho nezasahuje.Pokud nebudeš mít manuál tak si stím dost těžko poradíš.Pár TV po takovém neodborném vstupu do servisního menu jsem tu měl a kolikrát jsem stím měl dost velkou práci dát to do původního stavu.Nepřej si slyšet ty nelichotivé výrazy na adresu toho šťourala co to tak rozesral.Proto znova varuji každého,aby do servisního menu pokud nemá odborné znalosti vůbec nevstupoval.
Naposledy upravil(a) Miradim dne 30 pro 2006, 12:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Servisní meny.

#3 Příspěvek od kozoka »

Souhlasím, do SM se neleze jen tak. Vyresetoval sis to. To SM je jednoduché, u Beko chassis bys byl v Haji. Nastav RGB, rozměr obrazu, AGC-kolem 41. Máš štěstí, u tohoto chassis(ITC 008) jsou trimry na desce korekci podušky E-W :P

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

Nenílepší nejdřív oměřit vertikál, jestli nezesiluje moc?????? Nebo jestli nemá moc na vztupech?? Ne každá ITC008 má EW modul s trimrama:) Některá ho nemá vůbec a jiná ho má bez trimrů. Je asi 5 podverzí tohoto chassis. Ale závadu řešit štelováním v Sm se mi zdá opravdu nesmyslné.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Servisní mod

#5 Příspěvek od kozoka »

ITC008? Uhlopříčky 37 a 55cm Korekci E-W nemají mimo slim 55CM. Jinak nad 63cm snad všechny Thomsny z ITC008

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

ITC008 ano, to je typ chassis. I slimky majáí ew, např 21DC320. model 28wm100 má také EW model, ale bez trimrů-řízen daty z procesoru. Jsou i také(21DM182) které EW modul vůbec nemají. Jedná se stále o stejné chassis,

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

sm Thomson

#7 Příspěvek od kozoka »

Ano máš pravdu. Zapomněl jsem na to. Thomson má tolik modelů a různých modifikaci že jsem z toho blbý

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od gumickar »

Já si ty modely už taky dávno nepamatuju. mám v tom pěknej guláš :D

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Saturn »

Tak jsem v sobotu stáhnul vertikál a obraz je zase ok. Díky všem zúčastněným.
Zdraví Saturn.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od Nagant »

28DG170 G
Nechá se, prosím, ze servisního menu zkorigovat mírná soudkovitost obrazu po stranách?
Pokud ano, jak?
(Do servisního menu se dostanu.)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“