Šrot a humanita

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Šrot a humanita

#1 Příspěvek od kulikus »

Tento víkend probíhá na vesnicích úklid a svoz šrotu. Na hromadách určených k odvozu lze vidět i bicykly, které mohou být blízko funkčnímu stavu.
Děcka z Ukrajiny i jejich maminy jsou na nešem venkově značně imobilní. Jsou tu před nimi dluhé měsíce čekání a nejitoty kdo z blízkých doma přežije.
Jakýkoliv bicykl jim tu usnadní a dětem zpestří život.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

A pointa?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky jsem ji marně hledal...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#4 Příspěvek od jirka5 »

Ale pánové, vždyť je to jasné, kulikus nás vybízí, abychom z hromad šrotu vybrali staré bicykly, ty opravili a následně věnovali ukrajinským běžencům, kterým se tím pádem značně rozříří možnosti jejich mobility.

To se může jevit jako velmi šlechetná činnost, avšak díky našim rigidním zákonům vyvstává otázka, jestli se tím nedopustíme krádeže (rozkrádání majetku v kapitalistickém vlastnictví :D ) nebo přestupku o nakládání s odpady podle zákona o odpadech. Za to nám může hrozit postih, záleží na tom, jak si to příslušný soudruh nebo soudružka vyloží, a to si vůbec nedělám legraci.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Pokud je to standardní vesnický sběr šrotu, tak se tím krádeže nedopustíš, neboť ten šrot je dán volně a následně je svezen. Není tedy uzavřen ve sběrném dvoře nebo "popelnici" nějakého recyklátora.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

No a poněvadž stále platí, že slova hýbají a příklady táhnou, tak sem soudruh Kulikus může večer napsat, kolik bicyklů zachránil a věnoval na bohulibé účely.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

"Bicykl blízko funkčního stavu" jsem tedy ještě na svozu neviděl. Maximálně nějaký zdevastovaný favorit, apod. Navíc svozové akce postupně zanikají, jak obce zřizují SD.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady jistá domácnost, která lze nazvat "hogo fogo", má odvoz šrotu nejspíš celej rok. Nedávno tam měsíc u plotu ležel bojler, teď pro změnu lednička a leží tam i dnes. Přitom pozemek mají jak pro malou ZOO. Nedávno jsem viděl sousedku, jak z toho "těžila" rošty.

No já si počkám, až vyhodí nějaký zlatý prsteny, protože přechází na platinu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#9 Příspěvek od bdn »

U nás se mluvilo o tzv. Reuse Pointu zřízeného městem souběžně vedle sběrného dvoru. Např. někdo se stěhuje z bytu, tak vyhodí ještě funkční pračku, ledničku atd... Bohužel zůstalo to nějak v rovině teorií, holt asi nejsou lidi, kdo by to přebíral, čistil, skladoval...
Potom tady visí právní stránka věci, pokud si někdo donese takovou second-hand lednici a následně mu vyhoří byt, co na to řekne pojišťovna...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

U nás sbírají železo hasiči a patří jim výtěžek z prodeje. Už několikrát si stěžovali, že šrot někdo ukradl ještě před sběrem. Kde předpokládají větší množství, požádají majitele ať nechá šrot doma a vynesou si ho sami.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vidíš, já se vlastně můžu zeptat starosty, oni taky plánují SD a místa mají hromadu, jestli tam něco takovýho jako re-use nechcou zřídit.

V dnešní době to Svěrákem zviditelněné pravidlo, že co SD jednou pohltí, to už nikdy nedá, to mně připadá naprosto nelogický.

@Achab - když jsem potřeboval dvě trubky, který někdo vyhodil, tak jsem hasiče zastavil a dal jsem jim stovku s tím, že si je odnesu. A bylo vyřízeno.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Vlákno hezké, ale nějak postrádám smysl. Nebude někdo taky vyhazovat auto, co by ještě jezdilo? :lol:

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#13 Příspěvek od vicious »

To je nápad pre niektorú pražsku neziskovku, nie na bastlírnu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Uz vidim jak se mistni rusti svabi nadrzene klepou aby mohli vyfotit nejakeho ukrajince jak nese takovy vrak kola do kovosrotu a nasledne fotku sirit mezi podobne postizene na FB nebo ruskych srackometech s tim, ze si nevdecni UK nasi pomoci nevazi.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#15 Příspěvek od Otkundes »

Kulikusi, akce sběru toho železného šrotu ve vsi se začala organizovat až teď?
No, já jen, že tě to nenapadlo již dříve. Představ si, jak by ti nelegální běženci, odněkud ze severní Afriky, ujížděli těm našim „orgánům“, na těch rezivých bicyklech na západ za kopečky, za našimi Evropskými hodnotami …

Á, náš Termit256, zase čekal se svým founem na semaforech na zelenou. Proto nám stihl sdělit jen své vidiny.
Možná mu ještě jeho královna neřekla, jaký je rozdíl mezi savcem Homo sapiens sapiens a členovcem Blatta orientalis...
Potom možná v hierarchii termitiště povýšíš na terminta255

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“