DELL - zničené MB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2022, 02:00

DELL - zničené MB

#1 Příspěvek od 2022 »

Zdravím.
Do Dellu natekla voda, a v servisu řekli, že výměna základní desky by stála skoro tolik jako novej.

Má vůbec cenu někde hledat MB z druhy ruky a nahradit to ručně? :|

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#2 Příspěvek od makak »

Zdá se, že ten letopočet si z nás utahuje, když se mám vyhnout silnějším výrazům.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Tahle otázka není až tak od věci, kdysi jsem sehnal desku do nefunkčního NTB asi za pětikilo a fungovala, ale jako univerzální postup bych to asi nedoporučil.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od makak »

Až na to, že v utopeném notebooku by asi bylo na odpis více věcí = všechno.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#5 Příspěvek od Kvicala_r »

Ne nutně. Malá mi do běžícího Lenovo T430 vylila čistou vodu tak že tekla ven. Deska to schytala jen trochu, ale po okamžitém odpojení od všech napětí, vyčíštění a vyschnutí z něj datluju...

Jen jaksi tazatel zapomíná ve vláknech uvádět základní věci. Zde třeba typ :) A vzhledem k úrovni příspěvků začínám mít pochybnosti o jeho celkových schopnostech (nejen manuálních).

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#6 Příspěvek od passion »

Už tu takí týpkovia boli a nie raz. Tazatel položí otázku a potom sa tu baví, ako poniektorí dokážete nad takou píčovinou mudrovať aj 5 stránok. A sem tam nenápadne vloží nejakí klikací odkaz.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

Staršie notebooky Lenovo majú klávesnicu v koryte, z ktorého vedú otvory dolu pod notebook, takže voda z obliatej klávesnice vytečie pod notebook a do vnútra sa nedostane. To sa nedá porovnávať s utopením.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#8 Příspěvek od LojzaFernet »

Nebylo by nejdříve potřeba vědět, o jakém DELLu se bavíme? Je rozdíl utopený NB a pojlitý počítač, pomohla by taky fotka z vnitřku stroje, aby byl jasný rozsah poškození.
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2022, 02:00

#9 Příspěvek od 2022 »

Je to Dell latitude e6430.

A otázka, zda má cenu hledat MB má svá opodstatněni bez ohledu na typ. V praci mi kolega tvrdil, že sice můzu mít stejný typovy označeni, ale i tak tam to MB nemusí pasovat.

Ale např. HDD funguje bez problémů - pripojen do desktopu, tudíz otestován.

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#10 Příspěvek od LojzaFernet »

Kolega má pravdu, jsou i podverze typu. Latitude jsou navíc firemně zaměřené NB a tudíž se počítá sice s náročným provozem, ale zase po ukončení životního cyklu uvedeného typu je není potřeba za každou cenu udržovat při životě. Tenhle typ už má leccos za sebou, tak bych ho už nekřísil a raději vložil energii do hledání nějaké vhodné náhrady. I ten disk, pokud byl zaplaven, bych okamžitě zálohoval, protože oxidace spojů za chvíli omezí jeho spolehlivost. A tak je to se vším v tom NB. :(
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Neházel bych flintu do žita. Bráchovi kdysi spadnul do vyhašenýho vápna jeden s prvních mobilů Philips Fiiz. Ihned vyndal baterku a hodil ho do kýble s vodou. Doma jsem ho naložil do destilky a pak ho několikrát propláchl destilkou a vysušil.
Když ho připojím na zdroj, zahraje a na displeji naběhne požadavek na pin. Dál jsem to nezkoumal, ale vypadá to, že po víc než 20 letech od vykoupání stále maká.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2022, 02:00

#12 Příspěvek od 2022 »

Tehdejší elektronika vs. současná elektronika. 8O

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#13 Příspěvek od Kvicala_r »

2022 píše:Je to Dell latitude e6430.
Tak na těchto už sem opravoval asi tři desky - takže je šance, že by se našla taková porouchaná ale opravitelná
A otázka, zda má cenu hledat MB má svá opodstatněni bez ohledu na typ. V praci mi kolega tvrdil, že sice můzu mít stejný typovy označeni, ale i tak tam to MB nemusí pasovat.
Ano od toho je snad ještě modelové číslo a případně nějaká identifikace na boardu přímo. šlo o detail, jestli je to klumprt starý 15 let nebo rok...

Uživatelský avatar
2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2022, 02:00

#14 Příspěvek od 2022 »

https://ibb.co/x81sCcL

Zdravim, jak sundat tu "mříž", co mi bráni v přístupu k MB?

Povolil jsem všechny šroubky, ale i tak se to ani nehne.

:idea:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

K doske sa lezie z druhej strany. Použi mozog.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“