Zadní sedačka auta napitá mlékem, tuhý molit. či nějaká pěna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Zadní sedačka auta napitá mlékem, tuhý molit. či nějaká pěna

#1 Příspěvek od robo »

Stalo se že z 10ks balení pol. mléka byla při vykládání jedna krabice prázdná. Balení, karton od spodu promočeny, se rozpadl. Kolik toho mléka vyteklo nevím, sedačka byla mokrá, možná bylo balení narušené už v obchodě. Na vysátí jsem použil ručníky a hned na to zajel na myčku kde je tepovač. Svrchu jsem nastříkal nějakou tekutinu a následně vysál. Proces zopakován podruhé. Sedačka nešla vyklopit, už jednou jsem to zkoušel a připadlo mě že jsem na to šel dost fest a nic tak jsem si myslel že tam drží šroubem. Po týdnu stání jsem otevřel auto a do nosu jsem dostal smrad jako by rozkládající pórek, fuj a hnus. Pozval jsem si na zadní sedadlo-jeden kus, pomoc a ve dvou už to šlo. Zespodu nějaké fleky snad jak plíseň nebo co. Teplá voda a trochu sava, důkladné otření spodku sedadla a plechu auta. Nechal jsem to trochu mokré, aby to šlo líp tepovačem odsát. Zítra opět zajedu na ten tepovač a vezmu to jak svrchu tak tentokrát i zespodu. Pokud by měl někdo nějaký nápad na chemii, jak to neutralizovat, postup, tak si nechám rád poradit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vybrat von a vyprat - premyt velkym mnozstvom vody. Potom vysusit.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#3 Příspěvek od vasekpetr1 »

Pokud to dostaneš ven z auta a půjde z toho svléknout i potah, tak bych se nebál to vzít opatrně zespodu i shora wapkou, aby toho šlo co nejvíce ven a nechat řádně vysušit. Pokud nepomůže, tak net je plný autovrakovišť, kde ten sedák zadní sedačky určitě seženeš :wink: .

Co je to za značku?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Do tý vody přidat sodu, měla by stačit jedlá (bikarbona = hydrogenuhličitan sodnej), ale "prací" (normální uhličitan sodnej) bude lepší. Zneutralizuje to kyseliny vzniklý kysnutím mlíka - neboli ty nejhorší zdroje smradu. Pomoct by mohl i prášek na prádlo nebo pračkovej gel - prostě taková ta babská chemie na prádlo, klidně i "BIO".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

OT: Ešte koncom 80" rokov kolega so svojim švagrom pálili slivku. Samozrejme, na čierno, vo svojej víkendovej chalupe. Potom dva demižóny ,,svojej práce" dali na zadné sedačky Š105 alebo 120 (?) a zavreli dvere.... Ozvalo sa CINK a bolo vytečené... :lol: Vnútorné madlo dverí vykonalo skazu: nádoby tekutín ťukli o seba a jeden demižón praskol. Nakoľko to vozidlo používal aj na naše služobné cesty, tak, najmä prvé leto bolo utrpenie v tom cestovať a pri každej kontrole ,,bieložltých" musel šofér fúkať, lebo ten pach vanul aj von cez okienka....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Mě vyteklo mlíko na podlahu v Xsara Picasso za řidičem. Problém je, že tam je dvojtá podlaha s otvíracím odkládacím kastlíkem. Dal jsem to vyčistit "profi" čističům interiérů aut ale stejně to po pár dnech smrdělo jako sviňa. Oni ti blbci totiž vyčistili podlahu a na polstr toho kastlíku v dvojtý podlaze se vykašlali. Tak jsem si to musel udělat sám, urvat polst co byl přilepenej takovejma nudlema lepidla, složit ho tak aby šel vytáhnout a pak venku vyprat a plechárnu v podlaze jsem vzal parním čističem, protože do rohů s bodováním se nedalo ničím jiným dostat. Mezi plechem a polstrem taky něco zajímavýho po cca 14 dnech rostlo...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“