Osciloskop C1-94/S1-94 oprava

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
byl3x
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2022, 02:00

Osciloskop C1-94/S1-94 oprava

#1 Příspěvek od byl3x »

Dobrý den,
dostal jsem osciloskop S1-94, který byl ještě pořád s plombami z továrny, žhaví, vepředu svítí indikátor(po studeném startu čas od času sníží svit na chviličku a pulzně), ale nedaří se mi nic zobrazit na displeji. Mohl by mi někdo prosím poradit, co by mohlo tento problém způsobovat?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

A těch několik desítek vláken už jsi prošel? Když si zadáš do hledání: C1-94.
Když už jsi (na téma: Osciloskop C1-94/S1-94) otevřel nové vlákno, což je v podstatě proti Pravidlům :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
byl3x
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2022, 02:00

#3 Příspěvek od byl3x »

kokun píše:A těch několik desítek vláken už jsi prošel? Když si zadáš do hledání: C1-94.
Když už jsi (na téma: Osciloskop C1-94/S1-94) otevřel nové vlákno, což je v podstatě proti Pravidlům :wink:
Ano, prošel jsem je, ale nenašel jsem nic, co by popisovalo podobný problém a ptát se na jinou otázku než bylo téma jiných vláken mi přišlo divné, ale jestli to doopravdy porušuje pravidla, tak to smažu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Jsi tu nový, tak máme trochu pochopení.
Teď už (celé) vlákno nesmažeš - to mohou jen admini a moderátoři.
Když už jsi ale ta vlákna procházel, tak sis měl některé (tobě nejbližší) vybrat a v něm volně navázat se svým problémem.
Ale právě že jsi tu nový, tak bys měl mít ta naše Pravidla čerstvě v paměti.
Ty je totiž porušuješ už podruhé - zbytečně cituješ celý, předchozí příspěvek - Pravidla: bod 4f ) :!:
Neber to jako moralizování - je to fakt.

Budeš ale muset začít nejprve sám - začít s měřením a pak teprve s dotazy. Ale nenech se (mnou) odradit - určitě se k nějakému řešení dostaneš.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Pozri to to
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kulikus »

Zkus chvíli opakovaně promačkávat/protáčet přepínače. Mohou mít zoxidované povrchy kontaktů a tyto úkony izolační oxid snad ošoupou. Někdy to pomůže.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kulikus »

Pokud nepomohlo, propájej nohy trandů a pak ostatních součástek. Tyto stroje mají studeňáky.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

Nepájej zbytečně kde netřeba. Skontroluj VN pro obrazovku. V měniči jsou dvě problematické diody.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#9 Příspěvek od Mysteri »

Pomerať napájacie napätia, VN, žeravenie, atď.... Asi bude treba už v tomto veku povymieňať elyty. Ja u svojho som postupne túto métu takmer komplet dosiahol už v r. 2013 :wink:
Ale základ pre zobrazenie je mať správne navolenú funkciu automatiky (vysunuté tlačítko). Potom vytočiť jas naplno a pohýbať poťákmi X a Y úrovne (toto info ber, iba, ak si totálny začiatočník v práci so scopom).

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“