Trolejbus 4dveřový

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Trolejbus 4dveřový

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím, zajímalo by mě, jestli tyhle 4dveřové zrůdy na podvozku autobusu Sor jezdí ještě jinde. Teď s nimi jezdím častěji na rehabky a cestování hnus, sedadel málo a vše stání se točí jen kolem dveří, když je někdo u okna na 2. straně, nebo mamina s kočárem, nemůžou vystoupit, bez vystoupení všech lidí u dveří( jinde se nedá stát, jak u dveří, ale kupci těchto zrůd, jen melou to, že odpovídají drážním předpisům). Je to asi tak stejná situace jak s Čínským autobusem Ytong, ty taky odpovídají předpisům, ale pro trpajzlíky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ano, u nas... A tiez klbovy 5-dverovy.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#3 Příspěvek od starecd »

rnbw: toto právě kloubák není, jsou tam, prostě samé dveře, přijde mi, že nákupci počítali s tím, že 2dveře budou na vstup, další 2 na výstup, jen nedomysleli, že se k nim nikdo přes lidi nedostane. Hlavně, že splňuje předpisy.
Ty fotky, myslím hovoří za vše:
jen dveře...

https://www.busportal.cz/clanek/do-zlin ... 30tr-15012

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ano, tento hnus jazdi aj u nas. Niektore kusy maju este pred zadnymi dverami naftovy motor, takze tam nie je vobec ziadne miesto.

No a potom je klbova verzia 31Tr.

Vychadza to z autobusov NB12 a NB18. Tie tiez u nas jazdia. Zial.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:Zdravím, zajímalo by mě, jestli tyhle 4dveřové zrůdy na podvozku autobusu Sor jezdí ještě jinde...
Tvoje starosti bych chtěl mít :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: kdyby jsi tím jezdil, taky by ses zajímal.....koupené i za naše peníze a jsou na prd

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Njn, za malo penez malo muziky. Myslim ze neni zadny problem nakoupit nejake prostornejsi stroje, ale listek pak nebude stat pajdu ale kilo, nebo kolik to vlastne stoji. Byl bys pak spokojenejsi? A jsi si jisty, ze by to ocenili i vsichni ostatni jez sockou jezdi?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

U nas to bol podvod od zaciatku - do podmienok "sutaze" dali pocet dveri a SOR bol jediny vyrobca, kto takuto sracku vyrabal.

Pri autobusoch sa zase prihliadalo aj na cenu klimatizacie. SOR dal ponuku 1 euro, tak to vyhral. A oni tu klimatizaciu neobjednali...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#9 Příspěvek od starecd »

rnbw: toto možná byla taky taková čuňárna, ale nikdo se k ní nepřizná.Ostatní trolejbusy jsou prostorově ok, ale všechny mají "uni" plastové sedáky s malými rozestupy a hadrou silnou tak 5mm. Dnes jsem narazil ještě na jednu "chuťovku" u kloubáku Solaris, u sedáků ve směru proti jízdě je tam držadlo v prostoru pro nohy, mam se taky neposkládám.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#10 Příspěvek od Ruprecht »

Třeba se u vás bude stavět letiště a akorát vám to neřekli, letištní autobusy jen nakoupili s předstihem, no :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:Hubert_79: kdyby jsi tím jezdil, taky by ses zajímal.....
Budeš se divit, ale SORy u nás jezdí taky a taky tím jezdím. Není to kdovíco, ale z místa A do místa B mě to doveze. Je to městský autobus, nejedeš s tím půl dne, ale maximálně půl hodiny. Tudíž je nějaká míra nepohodlí akceptovatelná.
Nebo čím bys po městě chtěl jezdit? Luxusním autokarem?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já už ty moderní trolejbusy nerozlišuju. Když do toho nastoupím, tak nepoznám, jestli to je SOR, Solaris nebo Iveco. Místa je v tom všude stejně málo a sedačky jsou taky stejně tvrdé. Dřív aspoň člověk už na dálku poznal, jestli jede 15Tr nebo Sanos.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#13 Příspěvek od starecd »

Hubert_79:já jezdím SOR autobusem, ale meziměstským, to je rozdíl

Lukas-Peca: když u to tak zmršili, měli aspoň sedáky nechat ze SOR, jinak v Solarisu je o něco víc místa

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

No, nemusíš mne poučovat o specifikách a rozdílech mezi autobusem městským, meziměstským a podobně. Myslel jsem, že u nás jezdí městské SORy, s nimiž jsou ty vaše trolejbusy podobné.
Zkrátka - není to kdovíjak komfortní, ale natolik nekomfortní, abych s tím otravoval na fóru to opravdu není.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Hubert_79 píše:... nejedeš s tím půl dne, ale maximálně půl hodiny.
Neviem ako inde, ale tu v BA trvá cesta do práce autobusom aj skoro hodinu. A to ešte po rozbitých cestách, s vymlátenými tlmičmi, až sa jeden obáva že sa autobus už-už rozpadne. Ak sa k tomu sedí vpredu na tej skoro drevenej lavici potiahnutej iba látkou, tak na konci cesty si jeden poriadne cíti prdel akoby ho jeden do nej hodinu mlátil drevenou lopatou. A nostalgicky spomína na staré Karosy (alebo to boli Ikarusy?) kde boli hrubé molitanové sedadlá potiahnuté koženkou.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“