O přijímání nových technologií (odděleno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

O přijímání nových technologií (odděleno)

#1 Příspěvek od Habesan »

Odděleno z vlákna vtipů jako nedostatečně vtipné.
Michal22 píše: to houby chladí :D
Napřed jsem myslel, že je to lednice, pak jsem si všimnul nápisu SPZ.
Ale stejně: má to u tak starého auta ještě cenu ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Rozhodně má. Od začátku svý řidičský kariéry až do roku 2008 jsem jezdil jen s letní "klimatizací" formou otevřenýho okna nebo šíbru, najel jsem tak dost stovek tkm a lidem, co si klimu kupovali jako extra vejbavu jsem se posmíval, pak jsem v prosinci 2008 koupil Drobka s Climaticem - a už bych si to nedokázal představit bez aktivní klimy. Celoročně, protože i třeba v zimě umí klima pomoct s odmlžením zarosenejch oken tím, že "vymrazí" vlhkost ze vzduchu v kabině a v podobě kondenzátu ji odvede mimo auto. Je to prostě o něčom jinom ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Habesane, tak trochu podpořím Ekkarovu řeč.
V tuto dobu jsem zrovna v situaci, kdy bych si mohl koupit nové auto.
Ale jaké?
Nové? Ale tam bych potkal třeba i DPF, snad i start-stop?
Díky, nemusím, do práce i nazpět mě to odveze.
A funkční klima je nejen požitek, ale spíš potřeba, jak už Ekkar nakousnul
Tohle auto mělo pořizovací cenu (i s opravami za tři roky, co jej mám), docela nízkou, a navíc v podstatně méně poruchový provoz než novátor.
Takže OI Tour má už poctivých 410.000km (fakt jo, jsem druhý majitel, první byla firma), jede fajn, nějak moc nežere, kufr má úplně ideální.
Ještě není nějak ohnilá, v původní firmě dostávala docela pravidelně potřebnou údržbu.
Takže to, že nasypu 1500 Kč do naplnění klimy, to je věc, kterou bych potkal i u novějšího auta. A asi by to vyšlo i dráž, dnes jsou údajně trochu vyšší objemy náplní.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#4 Příspěvek od vasekpetr1 »

Jezdíš teď Michale odpoledne přes Rosice? Upřímnou soustrast kvůli Zastávce... :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Koupit vyhrkanou herku na konci zivotnosti po 400kkm a myslet si ze je min poruchova nez nove auto... :-)
Hlavne ze je to diesel a ma velky kufr, ceska klasika :-)

Ja kupuju vzdy nove auta, posledni mam asi 4 nebo 5 let a do oprav jsem narozdil od tebe nevrazil ani korunu.
Mam jeste atmosfericky motor bez start stopu a doufam ze az budu kupovat dalsi vuz, uz si to natvrdli ekologisti srovnaji v hlave a bude tahle kravina zrusena.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

USA 1975
https://vid.pr0gramm.com/2022/05/26/1b3 ... 29b942.mp4
Srovnej s rachotinami typu Skoda 105 co u nas vyrabeli ve stejne dobe soudruzi a na ktere nekteri jedinci nedaji dopustit jako na ty stare-dobre-kvalitni-poctive auta :-) Tam jsme byli radi, ze sly stahnout okynka klikou, pokud vubec.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

termit256 píše:Koupit vyhrkanou herku na konci zivotnosti po 400kkm a myslet si ze je min poruchova nez nove auto... :-)
Hlavne ze je to diesel a ma velky kufr, ceska klasika :-)

Ja kupuju vzdy nove auta, posledni mam asi 4 nebo 5 let a do oprav jsem narozdil od tebe nevrazil ani korunu.
Mam jeste atmosfericky motor bez start stopu a doufam ze az budu kupovat dalsi vuz, uz si to natvrdli ekologisti srovnaji v hlave a bude tahle kravina zrusena.
Naivko .... To budou dřív kočky štěkat a prasata lítat a snášet kropenatý vejce se třema různobarevnýma žloutkama.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

To je naprosta klasika. Za 10 az 15 let budes nazyvat dnesni produkci jez momentalne tak hanis poctivymi stroji a tak to pujde donekonecna :-)

Tohle chovani ma i nejaky psychologicky nazev, jen si na nej ted nevzpominam. Ja tomu rikam zkostnatelost a neschopnost se rychle ucit novym vecem. Tyhle reci vedou z 90% duchodci.

Faktem je, ze jsem do auta nevrazil ani kacku a zbavim se ho az se zacne pomalu srat, naivka nenaivka.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od Kremik »

Není to jenom "naprostá klasika", něco na tom opravdu je. Dřívější přístroje byly dimenzovány na dlouhodobý provoz, což ty dnešní často nejsou. Např. magnetofony měly původně litinové šasi, později jen lisované z plechu. Pračky vydržely léta, telky taky, vláknové žárovky vydržely déle než spousta dnešních LEDek, atd. To není sentiment či cosi jiného, ale fakt.
To co zmiňuješ ty, je taky částečně pravda, ale opravdu jen částečně. Spousta věcí má více příčin, ne jen jedinou. Ty se vždy upneš jen na jednu z nich a považuješ ji za 100%ní. Že ti to za ty léta ještě nedošlo...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Kremik píše:....Že ti to za ty léta ještě nedošlo...
Co bys taky ještě chtěl od slepýho hmyzáka, kterej celej život akorát ve tmě rozžvejkává dřevo ????
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Vsadim se s tebou o co chces, ze za 15 let budou ty dnesni smejdske vyrobky "stare dobre" :-)

Tahle sorta lidi se krasne pozna podle systemu v PC ktery pouzivaji. Vzdy je o 1 az 2 generace starsi nez v soucasne dobe podporovany system, z cehoz plyne spousta problemu ktere po mne chteji na tom svem "starem dobrem odladenem" resit. V soucasne dobe se u techto lidi XP presunuje do kategorie "vykopavka", 98 v vi uz davno je, W7 je ten stary dobry system a W10 je novy smejd. Ale prichazi W11, takze v brzke dobe pomalu nastane presun z W7 do W10, jen je treba pockat az MS ukonci W10 podporu :-)

Neni to o nicem jinem nez o neschopnosti prijmat nove technologie a snahou maskovat to nejakymi vymluvami.

Pokud si chci koupit kvalitni vyrobek, muzu si ho koupit i dnes. Jen mne bude stat "kazetak s litym ramem" nekolik mesicnich vyplat stejne jako tehdy, ne cenu za par hodin mzdy jako low cost dnes. O tom to vubec neni. Tehdy jsi jen nemel na vyber z vice kvalitativnich trid, dnes mas.

Kdyz ti reknu ze jsem si koupil pracku za 65k napises ze jsem blazen (byl tam duvod hlavne se smerem otevirani dvirek), ale jen si prepocti kolik stala ta "stara dobra tatramatka" tehdejsich prumernych mezd...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

termit256 píše:...Neni to o nicem jinem nez o neschopnosti prijmat nove technologie a snahou maskovat to nejakymi vymluvami...
termit256 píše:...Mam jeste atmosfericky motor bez start stopu a doufam ze az budu kupovat dalsi vuz, uz si to natvrdli ekologisti srovnaji v hlave a bude tahle kravina zrusena.
Tak ty taky maskuješ nějakými výmluvami svou neschopnost přijímat nové technologie?
:D :D :D :D :D
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Ta sedla !!!!! Jak riť na šerbel .... !!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

To ze mi auto chcipne pokazde kdyz zastavim neni zadny technologicky prinos, spis naopak, jen to prudi a nebyt noveho nabozenstvi, nikdo by takovou vec do auta sam od sebe nemontoval. V citovanem prispevku jsem psal ze jinak kupuju vzdy jen nove auta, pokud sis nevsiml :-). Takze nesedlo vubec nic.

Tipuju ze start-stop dopadne podobne jako treba ty slavne usporky plne rtuti. Dnes jiz ekologisti potichu rikaji, ze jejich nasilne prosazovani navzdory doporucenim odborniku byla chyba a nejspis nebude trvat dlouho nez je naopak zakazou.

Osobne doma svitim ledkami uz od dob, kdy jeste usporky neexistovaly a COB ledky jsem objednaval jako predprodejni vzorky od vyrobce v Cine, protoze u nas se chipy koupit nedaly, o celych zarovkach nemluve. Proste pokud je neco spatne, je to spatne a nekupuju to. Prirovnani se startstopem kulha na vsechy nohy.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od Michal22 »

No ne, ono je tam ještě to, že máš auto bez turba.
Jakto že nejdeš z dobou a nemáš něco pod litr, s turbem, nejlépe tříhrnek?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“