Video Panasonic NV-HD100

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Video Panasonic NV-HD100

#1 Příspěvek od pumpos »

Jasně že je to už dneska vykopávka,ale nechce se mi to vyhodit když to ještě chodí. Akorát mi zhasnul display po jednom zapnutí a vypnutí el. proudu při nějaké bouřce a přestalo to svítit. Jinak to všechno funguje. Prý by to měl být nějaký tranzistor na desce s displayem. Zdroj je v pořádku. Děkuji za každou radu. Lepší by bylo do mailu, nebo na ICQ. Díky moc.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 pro 2009, 21:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pumpos »

Tak uz jsem na to přišel.Tranzistor v napájecí části u displeje. Zdroj je v pořádku. Díky.

Uživatelský avatar
josefkuna
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2006, 02:00

#4 Příspěvek od josefkuna »

Kondíky si vzměň,nejsou dobrý,budou i vyteklý

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pumpos »

Dobrá,dám nové. Ještě jednu prosbu mám. Po naladění tuneru je obraz nestabilní a pořád se dost chvěje.Co s tím dělat? Dík za radu.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#6 Příspěvek od pejo »

Vyměň hlavně ty dva malý elyty u toho malýho tranzistoru u displaye, jinak ti za chvíli zase odejde.
Chvění způsobuje vada HIO, taková ta keramická destička s IC a několika SMD elyty - všechny vyměnit - opatrně, ať ti to nepraskne !

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pumpos »

Díky, udělám co budu schopen, ale myslím že budu těžko schánět součástky SMD, žádný nemám. Jsem takovej amater, ale nějak si poradím.Díky moc.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#8 Příspěvek od pejo »

Ty elyty jsou normální hliníkáče, jen s SMD ploškama. Vyndáš je a dáš tam normální elyty (mini provedení) na dráty.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pumpos »

Super,udělám.Tu keramickou destičku myslíš tu u decoderu s těma dlouhejma nožičkama? Kondíků je na ní asi pět. Bude se asi muset celá nejprve sundat,co.Jsem fakt amater,ale houževnatej :lol: Pojď na ICQ (317556780)nebo mail(pumpos@post.cz) abych tu neprudil svejma hloupejme (pro někoho) dotazama.Jsem moc rád že mi takhle pomůžeš.Ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic VCR

#10 Příspěvek od LOYZA »

Doporučil bych tam dát tantalové, dělám to roky a vyplatí se to! Tedy na té keramické desce.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

VCR

#11 Příspěvek od pumpos »

Kdybych ti tu desku poslal,zmáknul bys mi tu výměnu kondíků? Ne, to je jenom legrace. :wink: Tak pokud je to ta pravá, je na desce - Luminace/Chrominance? Je asi keramická,je bílá a je těma kondíkama dospod na takovejch dlouhejch nožičkách.Asi 24 jedna strana.Tak a tady asi fakt je pro mě konec.Ta se určitě musí sundat aby se dostalo k těm kondíkům a.......Tak díky moc za pomoc,ale do toho bych se asi raději neměl dál pouštět.Pokusím se někoho sehnat kdo je v tom zběhlejší. :cry:

Zd.

NV-HD100

#12 Příspěvek od Zd. »

Pro Pumpose.
Ahoj, dnes mì postihla stejná závada na videu NV-HD100 jako Tebe.
Zdasnul mi hlavní display. Mùžeš mi prosím poradit, kde najdu výše zmiòovaný tranzistor na pl. spoji displaye? Jaký je to typ? Díky.
Nejlépe na E-e-mail: zdenek.tegel@ktknet.cz

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

VCR Panasonic NV-HD100

#13 Příspěvek od pumpos »

Pro pejo.
Tak jsem tu ker.destičku odpreparoval. (hrůza !!)Je tam 5 kondíků, který jak říkáš nutno vyměnit. Jsou docela zmateně označený, ale snad vyčtu ze schema.Ještě mi není jasný z toho značení,kde je plus a kde mínus.SMD součástky jsou ale podivně označený.Na vrchu kondíku je černá hrana u jednoho vývodu, je to mínus či plus. Díky.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

VCR

#14 Příspěvek od pumpos »

Černá ploška = minus. Vyčetl jsem ze schematu, ale raději mi to potvrďte, abych to nezvoral. :lol: Díky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Jóó, to černý je mínus, jinak ty SMD jdou těžko dolů, jsou dobře přilepený- nutno dobře prohřát jinak je nesundáš a strhneš si folii. Když to zase prohřeješ moc tak ti rupne keramika. A ta pravá hrůza teprve přijde až tam budeš těch 48 dlouhejch nožiček zase cpát zpátky
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “