Měření izolačního odporu VN transformátoru

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

Měření izolačního odporu VN transformátoru

#1 Příspěvek od ok2slc »

Zdravím,
poptávám měření izolačního odporu 1ks VN transformátoru cca 1kVA, který má primární vinutí 230V a několik sekundárních vinutí a jedním z nich je i VN s napětím 1350V.

Jde mi o měření jehož výsledkem bude zjištění, že naměřené parametry odpovídají "standardnímu" transformátoru tohoto typu provedení a transformátor nemá buď přímo průraz mezi sekundárním vinutími nebo alespoň nemá snížení izolačního odporu pod předpokládanou úroveň. Jaké má být zkušební měřící napětí pro tento typ transformátoru opravdu nevím, na to by měla existovat určitě nějaká norma, ale měřením hlavně nesmí dojít k průrazu...

Takže hledám někoho, kdo se zabývá kusovou výrobou malých VN transformátorů a má prostředky a zkušenosti s jejich měřením.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Doporučuji prostudovat normy, kterým to má vyhovovat a pak bych se zkusil domluvit třeba v BV elektronik Holice.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak pokud měřením podle odpovídající normy dojde k průrazu, tak je trafo nanic tak či tak.

Každopádně ten průraz bude jen dočasný, měřící proudy jsou malé. Určitě se nesvaří primár se sekundárem. Běžné izolační napětí primár/sekundár je 4kV.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

Kde ráčí být tvoje QTH ? Jsi schopný mi to nějak posunout do Zlína ?
Můžu ti to změřit na Safety testeru od EATONu. Vypadá to na nějaký podvýživený trafák do PA :-)

Uživatelský avatar
ok2slc
Příspěvky: 29
Registrován: 03 zář 2016, 02:00

#5 Příspěvek od ok2slc »

Moje QTH je kousek od Brna a myslím, že by se to do toho Zlína dalo buď poslat a nebo je tam jedna spřátelená firma, kam občas z Brna někdo jezdí. Takže by to mohli vzít sebou. Jo, je to trafo do téměř "továrního" PA s GI7b :). Údajně je na něm podezření na průraz mezi sekundáry a já bych chtěl mít jistotu jak na tom ve skutečnosti je.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“