Nebe a dudy Tp link AC1200 archer c6 -TL-WR 741ND

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Nebe a dudy Tp link AC1200 archer c6 -TL-WR 741ND

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Bohužel jsem až příliš konzervativní člověk k mé škodě koupil jsem si Tp link AC1200 archer c6 doposud jsem měl TL-WR 741ND to se nedá srovnat :D ten nový má síť pro hosty ,monitor provozu na kterém je zpětně dohledat které zařízení kolik sosalo a tak dál prostě "objevuji Ameriku ".Len bych chtěl vědět jak dlouho jsem ten starý krám měl dá se to nějak zjistit ? .díky
Dodatek je tam možnost Cloudu nevíte jaká je jeho velikost nebo časové omezení a td..

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#2 Příspěvek od kejki »

Heureka ho má od 10.2009 do 12.2016

Uživatelský avatar
Dorota
Příspěvky: 42
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#3 Příspěvek od Dorota »

Přeju hodně štěstí s archerem C6. Co jsem ho na doporučení spousty recenzí pořídil domů, nastaly problémy. Neustálé výpadky a odpojování různých zařízení od wifi. TP-Link na vydání novější verze fimwaru pro evropu, která má údajně tento problém řešit z vysoka s.... , dá se stáhnout jen beta- už cca rok a půl. Problémy vyřešila až instalace OpenWrt.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#4 Příspěvek od Victronix »

Mám jej rok a půl a naprosto bez problémů.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#5 Příspěvek od DedVseved »

Zbytečné dohadování, Archer C6 v2.x má Atheros chipset a Archer C6 v3.x MediaTek, což je velký rozdíl, protože to jsou dvě rozdílné platformy.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Umí to BGP ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od DedVseved »

BGP protokol bys chtěl po SOHO zařízení?
Přílohy
bgp.gif
(15.15 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

BGP je protokol pre ISP.

Uživatelský avatar
Dorota
Příspěvky: 42
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#9 Příspěvek od Dorota »

O.k. Tak jen pro doplnění. U mně se jednalo o HW verzi 2.0, tedy Atheros chipset.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

DedVseved píše:BGP protokol bys chtěl po SOHO zařízení?
A co když mi doma vypadne jedno spojení s Internetem ?
To se mám na záložní připojení přepínat ručně ?
(Slyšel jsem, že se takové věci stávají i v "internetových" firmách.)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Skriptom, ktory automaticky zmeni default gateway.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od DedVseved »

@Habesan: Na uplatnění BGP směrování bys musel být větší poskytovatel internetu, kde bys u nějakého LIRa (Local Internet Registry) nebo přímo v RIPE NCC měl zaregistrované svůj AS a díky tomu získal blok IP adres, na které by sis dohodl IP tranzit a peering s některými dalšími ISP pro dodání na své síťové prvky. Na to slouží BGP protokol.

SOHO (Small Office, Home Office) zařízení jsou tak akorát určené pro "poslední míli". Teoreticky by to mohla řešit metrika, ale těžko říct, jak by to vypadalo v praxi.

Edit: Nyní jsem zkusil metriku mezi LAN a RNDIS rozhraním. Na RNDIS jsem ji nastavil ručně a když jsem zakázal LAN, tak se připojení automaticky přepnulo na RNDIS. Při obou aktivních rozhraních tekly data přes LAN, odzkoušeno přes tracert/traceroute.

Uživatelský avatar
Yenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2022, 02:00

#13 Příspěvek od Yenyk »

Pokud se jedná o záložní připojení k internetu, tak by to měl umět každý lepší router. U asusů je třeba volba "klíčenky" - to v případě, že má USB port, nebo možnost přepnutí některého z LAN portů do režimu WAN. Stejně tak tam lze nastavit, zda se má záložní spojení spustit pouze při výpadku hlavního, nebo se má datový tok rozdělovat rovnoměrně mezi oba.
Ta C6 to ale umět nebude, nicméně některý lepší router od tplinku by to umět mohl.
OT: příspěvek píšu v pondělí 6.6. v 21:13 (všiml jsem si, že poslední příspěvky jsou datovány již v úterý7.6.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Zistit, ci je pripojenie funkcne, nie je trivialne.

Zakladom je kontrola dostupnosti gateway. To ale nestaci, pretoze linka moze byt vporiadku a problem moze mat provider. Takze treba kontrolovat dostupnost nejakeho externeho servera. Lenze ten moze mat tiez vypadok. Takze sa musi kontrolovat dostupnost cez obe linky a prepinat len ked cez je druha linka lepsia. A potom este vyriesit prepnutie naspat.

Preto som ten skript este nenapisal a ked je problem raz za rok, tak to prepnem rucne. Tato funkcia v routeroch bude dost pochybna, ak nie uplne nepouzitelna. Podobne ako vacsina ostatnych. Clovek je rad, ked to zvladne routovat a nepadat.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#15 Příspěvek od DedVseved »

@Yenyk: Dvě současně funkční připojení na jednom zařízení není nic jednoduchého. To by se musely určité packety označovat např. dle segmentu sítě, portu, protokolu nebo jiného požadavku a ty směrovat přes vybranou bránu.

Který Asus má tohle umět?


Edit: Metrikou jsem otestoval pouze výpadek jedné brány, to že by se spojení rozpadlo až dál, je opravdu něco jiného.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“