Nějaké dotazy k Altiu

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Nějaké dotazy k Altiu

#1 Příspěvek od Michal22 »

Je tady někdo, kdo dělá trochu víc v Altiu?
Mám dotaz č.1 - je projekt, ve kterém je varianta osazení (některé součástky se neosazují).
Ale když si najdu určitou komponentu, označím ji a dám Find Similar Components, tak mi to v 2D pohledu označí i ty součástky, které ale v té určité variantě nemají být osazeny.
Nedá se to nějak nastavit, aby mi to hledalo jen tu konkrétní, které se v té určité variantě osazují?
Ve 3D pohledu je to o něco lepší (sice to vyznačí pozici, ale ta komponenta není zobrazena - jako fyzické pouzdro).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Ještě obrázky:
Altium1.jpg je screenshot ze 2D zobrazení.
Dal jsem vyhledat všechny 10k odpory v 0603 pouzdře.
Označilo mi to (správně) R43, ale také (nesprávně) R120 a R153.

Altium2.jpg je screenshot ze 3D zobrazení, tam jde vidět, že R120 a R153 nemají pouzdro, tak vím, že se nemají osazovat.

Ale ve 3D je to dost nepřehledné, nejde to udělat pomocí nějakých filtrů tak, aby to i ve 2D nezobrazovalo ty součástky, které se nemají osazovat?
Přílohy
Altium2.jpg
Altium1.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

Keď potrebujem variantné osadenie, robím to prekopírovaním dosky kde to rúčo upravím. Tá altiovská funkcia mi nikdy dobre nefungovala. Malo to vtedy (v12) nejaké väzby na knižnice a po aktualizácii sa to celé rozpadlo. Podobne ako designatory, komenty apod.
V novších som to už nemal chuť ani skúšať. Ak ale napíšeš u vás do Retry, určite dostaneš vyčerpávajúci návod :D

Odpovědět

Zpět na „Software“