Výška pracovnej dosky kuchynskej linky.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Výška pracovnej dosky kuchynskej linky.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Mozete zmerat aku mate tuto vysku na linke.pretoze idem zajtra davat obkladacky jeden rad 20 X 20 cm za linku na chalupe.Skrinky nad linku uz mam na stene ale linku spodok este zhanam ,teda aby som nedal obkladacky vysoko. alebo zbytocne nizko.Co mam doma jedna linka je vyska 88cm a druha 91cm.tzn.ake su bezne vysky.dik
Supnite to do SMS.

Uživatelský avatar
DusanEm
Příspěvky: 16
Registrován: 03 led 2019, 01:00

#2 Příspěvek od DusanEm »

820mm od zeme po vrch a plus dosku máme 30mm. Merané pri teplote 25 stupňoch Celsiových. Do SMS to nepošlem :D .

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#3 Příspěvek od tomasjedno »

823+37 mm, 25,1 ºC, 1021 mbar :D
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 16 čer 2022, 22:56, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

To je zas priblbla otazka. Udeles si ji tak vysokou, aby se ti na ni dobre delalo, prece. Pokud jsi vysoky 1,5m bude urcite vyska jina nez kdyz mas 2m.
Pokud nevis na jake vysce se ti dobre dela, zadej otazku do google a vyjede ti milion odkazu kde je napsano jak vysokou mas mit desku podle tve vysky.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#5 Příspěvek od scorpions-cz »

termit256
To máš sice pravdu, ale zrovna u kuchyně bych se tím neřídil. Taky by se mohlo stát, že tam pak budeš chtít vnutit třeba myčku a ona tam nevleze :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Pokud to neni opravdu nejaky extrem, mycka tam vleze vzdycky. Pak je otazkou, jestli nedat mycku nekam jinam, kdyz bych musel mit vysku desky takovou, ze bych na ni nic poradne neudelal.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Výška i s deskou 870mm. Vyhovuje jak mně (178cm) tak manželce (170cm).
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
TomZL22
Příspěvky: 17
Registrován: 29 kvě 2022, 02:00
Bydliště: Zlín-východ

#8 Příspěvek od TomZL22 »

Myčka výška 830 mm u mě v kuchyni a nad deskou také 870mm . Myčka by šla stočit nožičkama tak na 825 mm Takže tohle je dolní limit rozměru pod deskou :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

O5 se prokazuje, že termiťák v kuchyni nic nedělá, protože by dával myčku někam jinam - a kam jako, když je jí potřeba v kuchyni? U nás vzhledem k velkýmu vejškovýmu rozdílu byl nutnej kompromis, v rodině jsme 2x 180+ a 2x pouhejch 160+, takže linka má desku 825mm vysoko, horní plocha desky je 860mm nad podlahou. Myčka je tam nafous těsně pod deskou, mezera je jen asi 2-3mm.
Pro mne je to na pohodlnou práci málo, takže pro krájení jsem si pořídil "štoček" = dubovou spárovkovou podložku s vláknama "naštorc", silnou dalších 40mm - s tou už mám krájecí plochu 90cm vysoko a dá se mluvit o pohodlnější práci.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#10 Příspěvek od tiktak1953 »

Ja som si uz jednu linku komplet vyrobil do new domu este v 80-tych rokoch podla vysky sporaka Mora 88cm.Teraz chcem z Bazaru, ale vysku nikto neudava.Takze podla vas byva vyska nad doskou od podlahy už 85-87 cm.Spodok radu obkladaciek musim dat teda 83 cm pre istotu .aby nemusel linku podkladat za obkladacky.este raz diky vsetkym a nehnevajte sa.Na chalupe mycka nebude,toby uz nebola chalupa.V kuchyni mam retro sporak na drevo a este v chalupe dalsie dva na PB.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 17 čer 2022, 08:17, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Výška pracovní desky je prostě daná. Pro ty hloupé by měla být aspoň taková, aby tam sami dostali tu myčku nebo pračku, což je pro normální lidi naprosto přirozené. Osamocení egoisti si mohou výšku dát samozřejmě podle své výšky, tzn. např. 65 cm. :lol:
Obkladačky se lepí tak, že budou dolní částí buď na úrovni vrchu pracovní desky nebo spíše tak 5-10 cm pod. Spoj se stejně spojí nalepením lišty.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

EKKAR píše:O5 se prokazuje, že termiťák v kuchyni nic nedělá, protože by dával myčku někam jinam - a kam jako, když je jí potřeba v kuchyni? ....
Jasne, takze kdyz budes malej, tak si nacpes mycku krasne pod linku, ale po zbytek zivota nebudes schopnej nic poradne na lince udelat, protoze ji budes mit vysoko. No paradni rada.

Tahle otazka ma stejny smysl, jako by se tiktak ptal jakou si ma koupit velikost bot.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to mám i s deskou krásných 95cm od země, protože nejsem žádnej prcek a nechcu si ničit záda, tak jsem tam dal sokl. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

Tiktaku, pořád se chválíš cos všechno vyrobil a jaký jsi odborník a ptáš se na takovou hovadinu. Když nevíš přesnou výšku budoucí linky, tak tam dej o jednu řadu obkládaček víc.
Na takovou prkotinu bys jako expert na všechno mohl přijít sám...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten má nejspíš z bouračky přesnej počet a to ještě dvě slepil...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“