Kávovar KRUPS EA8025 - ozubené koleso

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Kávovar KRUPS EA8025 - ozubené koleso

#1 Příspěvek od PabloX »

Zdravím,
zachránil som tento kávovar zo zberného dvora. Po diagnostike som našiel vylomený zub na kolese v prevodovke, ktorá ovláda distribučný ventil (alebo ako to nazvať) https://www.electrotodo.com/krups-espre ... -ms5a01661

Neriešil niekto rovnaký problém, alebo nenájde sa u niekoho torzo tohoto kávovaru na ND? Celý ventil stojí cca 60eur, ja potrebujem len to jedno koliesko.


Ďakujem za pomoc.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#2 Příspěvek od kovar »

Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Jednou jsem uspěl při shánění ND k zahraničnímu kuchyňskému strojku tady.
https://goo.gl/maps/J92JrHyXiu9vyhfd6
Ale chtěli po mně opsat celý typový štítek, musel jsem tam kvůli tomu dvakrát.
A nezdálo se mi, že by překypovali ochotou, že mne musí obsloužit.
BTW: Nejsem Pražák.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Zkontroluj v menu, kolik už to vyrobilo káv. Pokud je tam víc jak 12000, tak ho vyhoď. Mlýnek už je omletý a špatně to mele.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PabloX »

Káv to vyrobilo 3100, takže je to ešte ok. Bude to ale kurvítko od Krupsu, lebo od suseda som zohnal rovnaký diel s to istou závadou - vylomený zub na tom istom koliesku.

Nakoniec som miesto toho zubu zatavil 2 špendlíky, zabrúsil. Po vyčistení kávovar funguje.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#6 Příspěvek od Ferdinand »

Není to kurvítko v pravém slova smyslu. Prostě je to z plastu a ten se časem unaví, zkřehne... Za mě ideální řešení je vyměnit rozdělovač vody. Stejně časem povolí buď bajonet nebo něco uvnitř. Mně takhle rozdělovač přestal držet tlak na hydraulický píst a při výrobě kávy se tlakem vody z čerpadla vytlačoval nahoru, až začala přetýkat spařovačka. Nebo bych z jiného vraku sehnal ten rozdělovač. Kdysi jsem v servisu (Kováček Praha) pofasoval celé torzo EA8025 a kuchnul, co bylo třeba.

S každoročním generalkováním musí vydržet daleko víc. Já mám na XP7220 přes 11000 připravených káv ;-) Postupně dostal nový mlýnek, rozdělovač a průtokoměr a pravidelně těsnící o-kroužky ;-)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“