LED žárovky OSRAM.

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

LED žárovky OSRAM.

#1 Příspěvek od Celeron »

Před časem jsem koupil blistr 3 ks Led žárovek OSRAM 220-240V/9W/72mA-2700K. První jsem dal do stolní lampy v dílně. Kolem objímky má celkem dost velký chladící žaluzie. Vydržela svítit asi 2 roky. Dal jsem druhou z blistru, napsal na ní datum. Včera bouchla, tentokrát vydržela pouze 9 měsíců. Tak jsem zvědavej na tu třetí, za jak dlouho se podělá.
Pokaždý bouchlej některej LED čip. To je hrozný, vydrží to míň než vláknovka.
Paradoxně, na schodišti mám doma 2 ks LEDek někdy z druhý půlky devadesátek v uzavřeným svítidle, chlazení žádný. Je to jen patice E27 a z ní čumí částečně natočitelná destička cca 30 x 120 mm posázená kupou čipů, boční vyzařování.
Možná to ani nemá měnič, ledek je tolik, že nejspíš jedou přímo z usměrněný sítě. No a obě svítí cca 23 let, sice jen pár minut denně ale zapínání a vypínání cca 10 x za den.
Co koupit, když už i OSRAM stojí za velký kulový?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

U mě v obýváku v E27 funguje už dlouho (cca 6 roků) několik hodin denně a mnoho cyklů Philips - původně z tesca 3ks v blistru asi za 180Kč. Nedám na ně dopustit.
Teď tam mají ale EMOS :barf:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

LEDkové svítidlo z druhé půlky 90. let - to mi příliš uvěřitelné nepřijde. Bílé ledky se začaly objevovat až hodně po roce 2000, o výkonových ani nemluvě. Pamatuju si článek v časopise KTE cca z roku 2002, kde uváděli, že obyčejná 5mm modrá LED stojí asi 57 Kč.

Filamentové LED Osram mám v několika svítidlech, některá jsou zcela uzavřená bez chlazení, a neodešla ještě ani jedna. EMOS je odpad, nemá význam kupovat, životnost jako obyčejná žárovka.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Philipsky pořád mají v Hornbachu za ty Tesco ceny. Ale konstrukci už taky zjednodušili, ty před 5 lety byly mnohem těžší s masivnějším chladičem. Tyhle už ho nemají, žerou ale o něco míň.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Lukas-Peca píše:LEDkové svítidlo z druhé půlky 90. let - to mi příliš uvěřitelné nepřijde. Bílé ledky se začaly objevovat až hodně po roce 2000, o výkonových ani nemluvě. Pamatuju si článek v časopise KTE cca z roku 2002, kde uváděli, že obyčejná 5mm modrá LED stojí asi 57 Kč.
Barák jsem dělal rekonstrukci na dvě etapy 1999 a 2002. Při tý jsem osadil ledky ale pravda, nejsem si na beton jistej, jestli to bylo při první, nebo až druhý etapě. Výkonovky v tom žádný nejsou, spousta malých čipů. Kdyby to nebylo na štafle a navíc na schodech, tak tam vylezu a kouknu co to přesně je. Dostal jsem je jako vzorky na předváděčce Three Five Systems, inc. v Norimberku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Celeron píše: Co koupit, když už i OSRAM stojí za velký kulový?
Koupil jsi nejlevnější řadu Value?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Ten blistr už nemám a na žárovce nic takovýho napsanýho není. Ještě to taky mohl být čínskej šajss s nápisem Osram. Koupil jsem to v Baumaxu H.K. když ho po asi půlroční pauze zase otevřeli.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

No nějaká 13W Osram LED za 84 Kč nebude mít nijak skvělou životnost.
https://www.kvelektro.cz/led-zarovka-e2 ... escription
Chce to kupovat vyšší model za cca 200Kč.
https://www.kupzarovky.cz/ledvance-para ... 01422.html
Počet sepnutí: 100000
Životnost: 25000 h

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

"Značka" v této blahobytné době už nic neznamená. Viz moje vlákno o noži Knipex atd.
Někdo by možná zas napsal, že číňan jen vyrábí různé cenové řady, jen my si neumíme vybrat.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Hydrawerk píše:No nějaká 13W Osram LED za 84 Kč nebude mít nijak skvělou životnost.
Chce to kupovat vyšší model za cca 200Kč.
A jseš přesvědčenej, že vydrží aspoň 2,5 x dýl než ta za 84 kaček? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Já naposledy zkusmo koupil v EMASu (není to EMOS!) tohle: Philips 1ks
LED ŽÁR. 13-120W E27 2000LM A67 CDL za 200,- Kč. Zatím svítí denně několik hodin v lustru v obýváku.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Celeron
Nejsem přesvědčenej o ničem. Ale domnívám se, že dražší LED žárovka má lepší konstrukci. Už jsem jich rozebral hromadu.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

A já jsem včera koupil vláknovou Osram za 38,- v Penny. Takže životnost bude odpovídat. Ty dražší Philips z Hornbachu vydržely dlouho, ale mám dojem, že jim klesala svítivost. Pak jsem neprozřetelně koupil svítidla se zabudovaným panelem.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Vláknové LED mohou být zbytečně křehké. Ale pokud stojí 38 Kč, tak se dá tolerovat i životnost pouhej jeden rok. Jsou vhodné snad jenom tam, kde nutně vyžadujeme svícení do stran.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já už jiné jak filamentové nekupuju. Čipové svítí jen před sebe a celková koncepce, kdy se měnič peče v tunelu uvnitř chladiče, mi přijde zoufalá. Filamentová LED na mě působí jako něco, co konečně může fungovat normálně.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“