SDS MICRO rušení čidel DS18B20 od měniče pro bojler

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

SDS MICRO rušení čidel DS18B20 od měniče pro bojler

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím,
rozjel jsem fotovoltaický hřev TUV. A mám nějaké měření pomocí SDS micro a teplotních čidel DS18B20.Komunikace mezi SDS a čidly je vedena UTP kabelem, funguje to celé roky. Jenže teď přestala. Souběh UTP vedení v plastovém korytu je cca 18m s kabelem CYKY 2,5 pro měnič FVE regulátor MPPT 3,5kW, ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO. (z toho by měla lézt nějaká modifikovaná sinusovka)
Zajímavé je, že Pokud kabel do bojleru odpojím úplně pomocí vidlice od regulátoru tak se to rozjede. Ale pokud jen vypnu termostat na bojleru -rozpojím okruh tak ne. Je nějaká možnost funkce měření krom výměny UTP kabelu za nějaký stíněný?

https://www.eshop.sapro.cz/fve-regulato ... 19652.html

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

V prvni rade se na ten signal podivej osciloskopem, mel bys videt v cem je problem a jak je velky.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

No tak osciloskop bych si mohl půjčit, naposledy jsem však měříl před 35 roky, a určitě to nedokážu vyhodnotit. Je to ale 100% souběhem, protože mám dvě UTP větve. A ta krátka co jde jinudy a je na ní jedno čidlo, tak ta běží.
Zkoušel jsem přizemnit volný pár v UTP a situace se tak možná skoro neznatelně zlepšila. Občas naběhnou správné hodnoty, ale ne u všech čidel.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Bez mereni je to jen hadani. Muzes zkusit dat feritovy krouzek s nekolika zavity dratu na jeden/oba konce kabelu, zmensit ten pullup odpor, predelat to z dvoudratoveho pripojeni na 3dratove, pridat blokovaci kondik k cidlu, poladit sw apod. Ale je to jen pokus/omyl, bez toho aniz bys identifikoval co zpusobuje problem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Vymen menic za sinusovy :D

Uživatelský avatar
felixbejk
Příspěvky: 32
Registrován: 13 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od felixbejk »

Máš ty čidla napájený samostatně nebo parazitně? jakým napětím jsou čidla napájena? Ty 2 větve jsou taky dost problém, rozhodně je lepší jedna dlouhá.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od badoch »

Tak složité věci mají jednoduché řešení. Zapojil jsem v kabelu PE žílu a už to funguje.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“