HP 255 G8 - nahodny System Fan Error (90b)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

HP 255 G8 - nahodny System Fan Error (90b)

#1 Příspěvek od rnbw »

Notebook HP 255 G8, stav ako novy. Vraj po zapnuti BIOS zobrazuje System Fan Error (90b). Mne to vsak nerobi, normalne funguje. Rozoberiem, ventilator je uplne cisty, toci sa lahko - ako novy. Zapnem, ziadna chyba...

Odlozim na par dni, zase zapnem a chyba je tam 8O Rozoberiem - samozrejme, ze to zase funguje. Vyzera to na nejaku vyrobnu chybu, akurat neviem, ci na doske alebo vo ventilatore - nemate s tym skusenosti? Schema sa asi zohnat neda (je to prilis nove).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Myslim ze si kedysi riesil nieco podobne a bola poskodena doska od vystupku klavesnice... Nebude to nieco podobne-prerusena cesticka/medzivrstvy prepoj...? Update BIOSu bol? Skusit potom uz len iny vetrak ci ten nema nejaky "vakl"...

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od lesana87 »

Mamce to tuhle chybu hodilo po asi 3 dnech provozu. Ventilátor skutečně neběžel (nebyl slyšet), tak to šlo na reklamaci. Jak to opravili, ale netuším.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

BIOS je najnovsi. S poskodenou cestou som sa uz stretol, ale vtedy to nefungovalo vobec. Tu je problem, ze to teraz funguje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

U týhle firmy, který se říká "dy", jsem se setkal s jednou neskonalou všivárnou - manželka si od zaměstnavatele koupila za pakatel účetně odepsanou mašinu Compaq DC7600 Small Form Factor - zhruba 4 roky starou. Doma jsem mašinku zapnul - a tím jsem taky skončil. Harddisk byl smazanej nějakým extra protišpiónským softem tak dokonale, že se ani nehlásil mámoprknu, musel jsem na něj na netu vyšťárat soft pro low-level-format, protože veškerý pokusy o spuštění končily hláškou "Není nalezen disk - připojte systémový disk a stiskněte libovolnou klávesu!"

OK, disk se povedlo naformátit a následoval pokus o instalaci Win XP Ultimate - korporátní verze. Všecko OK až do momentu, kdy se začaly na disku rozbalovat instalační soubory a bargraf ukazoval údaj asi 37% - následovalo BÁC! a restart. A to prosím opakovaně, při dalším pokusu monitor vyhazoval hlášku, že "Proces instalace systému Windows byl nekorektně ukončen, stisknutím zvolte Nouzový režim nebo Nouzový režim se sítí..." - přičemž jakejkoliv pokus končil znovu restartem a černou obrazovkou.

Trápil jsem se s tím snad 2 dny, měnil jsme co šlo, disk, RAMky, zdroj ... než mě napadlo prolézt BIOS fakt poctivě položku po položce - a tam jsem to našel. Ti trapáci "dylynovytý" totiž ve svým "firemním" BIOSu měli (nevím jestli to nemají i v současnosti, dalším mašinám s logem "dy" se mi zatím daří se úspěšně vyhejbat) nastaveno, že jako defaultní hodnoty řízení otáček všech systémem ovládanejch větráků jsou 10% maxima ... a to prosím VČETNĚ HLAVNÍHO FUKARU NA PROCESOR. Takže - po totálním resetu všeho i BIOSu se nastavily otáčky na 10% maxima, což ale při instalaci systému procesoru nemělo jak stačit - procík se tak rychle přehřál a samozřejmě se resetnul. Normální člověk, uvažující selským rozumem by si myslel, že stav "safety in failure" bude takovej, že Resetem BIOSu se nastaví takový provozní podmínky, který budou za každejch okolností bezpečný a funkční, ne že se nameldujou hodnoty, který budou vnucovat kompu reset ještě během instalace ... Prostě všivárna praseckovitá, nemám co bych k tomu dál dodal. Komp jsme ještě asi rok používali a pak šel do šmelcu, protože v něm odešla on-board grafika a "díky" firemní politice "dy" se do něj nedalo nic dalšího s výjimkou originálních značkovejch dílů domontovat - a to to nebyl NTB, ale klasickej desktop - akorát že prostě hovadsky firemní ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

A koho ty tvoje slinty zajímají?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nikoho, s problemom to nijako nesuvisi.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#8 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ste si ještě nezvykli za ta léta???

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od lesana87 »

lesana87 píše:Mamce to tuhle chybu hodilo po asi 3 dnech provozu. Ventilátor skutečně neběžel (nebyl slyšet), tak to šlo na reklamaci. Jak to opravili, ale netuším.
Tak podle zprávy z reklamace měnili ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Dakujem, zameram sa teda na ventilator.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

A pro sichr zkontroluj, jak má ta mašinka nastavený výchozí otáčky v BIOSu = jestli tam není zas nějaká defaultní hranice blízko nuly ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Vzhledem k tomu co to je za ntb tak tezce pochybuju ze to bude neco takove bude umet...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Samozrejme, ze sa tam neda nastavit nic.

P.S. dc7600 mal este klasicky BIOS od Compaqu s horizontalnym menu.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 06 črc 2022, 12:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Ale VON TO VÍ! Koukal ajťákovi přes rameno, tak ví, VO ČEM TO JE!
Samozřejmě, že u 99,5% notebooků nejde nic takového nastavovat, dělá si to všechno samo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#15 Příspěvek od samec »

Hubert_79 píše:A koho ty tvoje slinty zajímají?
Náhodou mám asi rovnaký problém. Počas inštalácie Windowsu spadne, počas inštalácie Linuxu tiež. Memory check a iné checky chybu nenájdu. Nový disk, nový zdroj, nová baterka v BIOSe a stále zle. Aspoň keby sa mi z neho podarilo odregistrovať krabicovú licenciu Win8. Skúsim pozrieť tie nastavenia. To by ma nenapadlo, že reset to default nie je default.

Ale je pravda, že sa to dalo napísať stručnejšie, bez zbytočných emočných výlevov.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“