Rezačka na dlažbu.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

Rezačka na dlažbu.

#1 Příspěvek od kutilmil »

Potrebujem rezačku na dlažbu resp obkladačky do rozmeru 800mm. Poradíte konkrétny typ? nie ničo extra drahé ale funkčné a aby to rezalo rovno. Budem obkladať dve kúpelne. Toto musí rezačka vydržať.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#2 Příspěvek od piCZus »

Na to si nejraději půjčuji elektrickou řezačku, se kterou mi to jde lépe, než s ruční. Akorát to dělá víc bordelu, ale to se dá přežít.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#3 Příspěvek od kutilmil »

To nie. Mne stačí klasická. Ja mám do 600mm ale teraz si panička vymyslela väčšiu dlažbu.....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Nám kdysi s nebožtíkem tátou nezbylo, než velký dlaždice (850 x 1000) při vlastnictví jen mechanický řezačky s maximem dýlky řezu 580mm napižlávat diamanťákem v karbošce upnutý do primitivního šráčku zheftovanýho z pár odřezků Jäklu a pásoviny. Dlaždici jsme napílili asi do půlky-dvou třetin tloušťky z lícový strany, přes hranu ocelovýho úhelníku 40x40 ulomili jako skleněnou tabulku a zbytek v řezu obrušovali klasickým brusným kotoučem na keramiku pomocí druhý karbošky držený v ruce ... Na jednu kuchyň s asi 25m² dlážděný plochy se nám nevyplatilo shánět větší řezačku, těch podélnejch řezů přes celou dlaždici tam nebylo víc než asi 10. Je potřeba si uvědomit, kolik řezů budeš skutečně potřebovat dělat v plný dýlce, jestli nebude jednodušší to učunit jinou, možná primitivnější a pracnější metodou, ale bez nutnosti shánět vercajk takový velikosti.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Ja jsem mel velke kachle ktere klasickou rezackou s diamantem nesly rezat, tak jsem za dopoledne spichnul takovvy bastl z veci co jsem nasel na dilne a rezal to diamantovym kotouckem za kilo z zelezarstvi. Slo to pekne ale pomalu, nasel jsem velikostne vhodny motor jen s 600 otackami. Dal jsem tam strojni posuv, takze mne to netrapilo, zapl jsem stroj a sel si delat jinou praci, nez se kachle ureze. Klasickou flexou to trochu vylamovalo okraje, mela moc otacek. Takhle jsem z 1cm tluste kachle odrizl 2mm uzky platek bez toho aby se rozpadl. Kvalita rezu a okraje byla uplne stejna jako u rektifikovanych kachli. Dalo se s tim normalne rezat v byte, nechal jsem kapat na kotouc vodu, takze to ani neprasilo.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Onbčas ještě zapnu pilu po taťkovi a řežu nějaké ty žulové desky na gril, když někdo chce a mám čas.
Pro tyhle dlouhé řezy bych asi doporučil to, co se u žuly dělá v případě, že je deska tenká - v místě řezu položit kus latě, řezat tak, aby kotouč prošel celou tloušťkou a ještě nabral trochu tu lať.
Zabrání se tím zlomení kusu, oštípání místa řezu apod.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

piCZus píše:Na to si nejraději půjčuji elektrickou řezačku, se kterou mi to jde lépe, než s ruční. Akorát to dělá víc bordelu, ale to se dá přežít.
Ta co má ještě napojení na vodu tak nedělá takový bordel.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#8 Příspěvek od piCZus »

To určitě, ale např. v bytě se ten průtok moc nehodí. Vždy to řeším tak, že první den položím základ a druhý ve stejné místnosti řežu zbytek, takže až tolik ten bordel nevadí, protože to potom zametu, finálně vysaji a nakonec spáruji. Jako bonus řežu i 7 cm soklíky dokola, aby při vytírání přežila malba na stěnách. Schválně 7 cm kvůli zkušenostem, co někdy doma dokáží při vytírání.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

všetko čo tu píšete sú pre mna jaloviny

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

A cos cekal?
Na nekonkretni otazku nekonkretni odpovedi.
Kdybys jako obvykle misto "nie ničo extra drahé" napsal jednoduse cislo, dozvedel by ses mnohem vic.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#11 Příspěvek od kutilmil »

čakal som nejaky konkretny model ktory ma niekto odskušany pri rozmere dlaždice 75cm

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem ti to napsal - flexu čili karbošku (nechápu jak tomu nářadí můžou ruSSáci říkat "болгарка") a do ní diamantovej řezací kotouč na keramiku a obdobný tvrdý materiály, maximálně si k tomu sbastlit z pár Jäklů a pásovic vodítko.
A jinak, voni ve Skalici nefungujou vyhledávače a srovnávače, jako třeba Zboží.cz nebo Heuréka.cz ????
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#13 Příspěvek od kutilmil »

to co píšeš ekkare je blbost

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

kutilmil píše:čakal som nejaky konkretny model ktory ma niekto odskušany pri rozmere dlaždice 75cm
To by ses ale načekal. Tady žádný dlaždič není, ale plno lidí, co něco podobného dělat museli. Rozbruška s regulací a diamantovým kotoučem funguje dobře i u dlaždičů. Samozřejmě s vedením s přísavkami.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#15 Příspěvek od kutilmil »

Uprimne ti poviem že to rozbruskou môže rezat len blázon. rezačkou to pretiahneš a spravíš puk a je hotovo. sam som tak rezal dlažbu do domu aj sokle. boli to ale dlaždice 60 x60. teraz potrebujem rezať 75.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“