Huawei B2338 - vnitřní router je použitelný i jinak?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Huawei B2338 - vnitřní router je použitelný i jinak?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Hezký dopoledne, dnes jsem tu měl firmu na výměnu "modemu" pro příjem pevnýho internetu vzduchem. Bylo mi sem namontováno stejné zařízení, akorát je majetkem operátora - původní bylo v osobním vlastnictví.
Moje otázka zní - je kromě zdroje (náhradní zdroj se hodí) nějak využitelná ta vnitřní jednotka (router), nebo je tak vhodná taky do Asekolu jako ta vnější jednotka (je vadná).?

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#2 Příspěvek od piCZus »

Naposledy upravil(a) piCZus dne 20 črc 2022, 13:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Já jsem spíš myslel to, zda to má smysl držet jako náhradní díl, než s tím nějak bastlit - protože je to stejně jen asi obyčejný router s výstupem napětí do LAN kabelu (proto si chci nechat ten zdroj pro případ nouze, těžko jinde seženu napáječ 56V/0.5A) a přizpůsoben na vnější - LTE rozhraní, který jsem rozebral a zbyla mi krásná vodotěsná montážní krabice vhodná na montáž na stožár (spodek je hliníkový kryt). Navíc v tom Tvým odkazu je taková závěr, že pokud to jde, má se tomu Huawei člověk vyhnout, kvůli nějakým potížím s firmware.
Navíc, kdoví, jestli je ten "vnitřek" použitelný s jiným "venkem", jestli to třeba nebude podobný, jako u levné bezdrátové myši, která taky nefunguje s jiným přijímačem. Jinak, jak jsem psal výše - současné zařízení je majetek operátora, takže tomu maximálně vyměním ten zdroj.
PS: k čemu je v tý krabici 6 antén?
Edit: kdo chcete vidět pajšl vnější jednotky, máte možnost:
https://ulozto.cz/tamhle/Y5R4zswJBCde/n ... OcrzSuZ2V4

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“