Kabel V03VH-H - proudové zatížení?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Kabel V03VH-H - proudové zatížení?

#1 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj,
potřeboval bych vědět, jaké prouudové zatížení snese kabel (dvoulinka) V03VH-H (výrobce Kablo Vrchlabí).
Mají na svých stránkách datasheet, ale v něm není o max. proudovém zatížení ani zmínka.
Zkoušel jsem tam včera volat, po několika přepojeních mi řekli číslo, na které jsem se měl dnes obrátit, aby mi kompetentní člověk řekl potřebné údaje - ale nikdo to tam nebere :-(
Tak pokud by někdo měl podrobnější datasheet, nebo by věděl, jaké hodnoty proudu jsou pro různé průřezy, byl bych vděčný.

Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Max. proud (provozní) přece zcela závisí na uložení kabelu, prostředí, okolní teplotě atd....

V normě (a bylo to tuším i zde) jsou různé hodnoty se zohledněním výše uvedených okolností.

Edit: http://www.kabelyvodice.cz/technicka-po ... ud_zat.php

A pokud chceš konkrétní hodnoty úbytku a zmařený výkon při daném průřezu, délce a proudu, tak http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &id=101354.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 19 srp 2022, 12:07, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

podle průřezu . . .
a maximálního oteplení . . .

jaký kabel vlastně máš ?
kolik potřebuješ aby to vydrželo ?
Přílohy
dvoulinka.jpg
dvoulinka datasheet.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Nemám žádný, potřebuji objednat do práce.
Má to být na testovací přípravky a různé udělátory, takže bez uložení (jen tak to bude někde plandat).
Potřebuji zjistit, kolik se přes to dá tahat, abych podle max. hodnot objednal příslušný průřez.
Tabulky s obecnými vodiči znám, ale reálně ty hodnoty bývají u různých výrobců různé (podle typu a materiálu izolace, podle provedení vlastní licny apod.).
U kabelů, které běžně používáme, bývá hodnota max. proudu uvedena.
Myslel jsem, že výrobce jako Kablo bude mít vlastní tabulku pro konkrétní kabel, ale asi ne?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaZ »

Materiál izolace máš v tom výtažku z normy uvedený (přepočítací koeficient), provedení licny je víceméně* lhostejné - podstatný je materiál a průřez.

(*) mírný vliv má plný vs. slaněný vodič (druhý má větší povrch), ale není to zásadní.

Prostě to dál není třeba rozpitvávat, pokud nejde o extrémní aplikaci.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#6 Příspěvek od vicious »

EDIT /píšem o lankových vodičoch, H05V-K/H07V2-K atď./

Môžem poradiť zo skúsenosti, pri dĺžkach do približne 40 cm sa cez prierez 1,0 mm² dá ťahať 10A, pri priereze 1,5 mm² aj 15A.
U dlhších vodičov (cez približne 1 m) pri priereze 2,5 mm² možno brať 15A.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“