Nesmysly v historii na YouTube - edge prohlížeč.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Nesmysly v historii na YouTube - edge prohlížeč.

#1 Příspěvek od robo »

Dobrý den, dneska jsem koukl do historie na youtube že si tam najdu video co jsem dnes viděl. Ale jsou tam videa, úplný kraviny co jsem nesledoval. Na google-youtube jsem přihlášen, mám dvoufázové ověření při přihlášení na google účet. To se google po*ral v kině že mu z toho hráblo a je to jen chvilková haluz. Ještě mi ještě nestalo.
Edit: udělal jsem komplet výmaz historie, koukl na jedno video a v historii je jen to jedno, pak druhé a dobrý. Za pár chvil hodím oko a vidím tam videa z indie, nějaký rusky a další asi osm videi. A to za několik minut. Žil jsem v představě že historie je moje historie shlédnutých videi. Pletu se?
Edit: změnil jsem heslo k účtu google, sundal doplněk k blokování reklamy na youtube, marný, marný, marný. Už nevím co udělat abych neměl v historii videa která jsem neviděl a vidět ani nechci.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

robo píše:...Žil jsem v představě že historie je moje historie shlédnutých videi. Pletu se?
Edit: změnil jsem heslo k účtu google, sundal doplněk k blokování reklamy na youtube, marný, marný, marný. Už nevím co udělat abych neměl v historii videa která jsem neviděl a vidět ani nechci.
Jo, pleteš se. Protože tvoje historie na čemkoliv co patří Ghůůůghlu UŽ NENÍ TVOJE HISTORIE, ale podobně jako na Xichtobůůůku se ti do toho nabourává takzvaná AI "chytrá nápověda", která PREDIKUJE, co by se ti asi tak dál mohlo líbit a NABÍZÍ TI DALŠÍ MOŽNOSTI, kam by ses jako podle jejího umělýho mínění ještě asi tak měl chtít podívat. Je to prostě reklama, při který ti podbízí klipy a videa, u kterejch USOUDÍ, že by byly relevantní pro tebe. A v tý relevanci záleží hoodně moc na tom, kolik šušní si necháš do kompu nacpat a kolik toho o sobě prozradíš třeba právě tím, že budeš/nebudeš klikat na ty jejich doporučení nebo co zadáš do vyhledávání, protože právě tohle napovídání je projev adresný reklamy, o kterou všichni tolik usilujou. V podstatě jde o snahu o mimoprahový ovládání každýho jedince tím, že ho to má ukolíbat k tomu, aby se nespoléhal na vlastní výběr a úsudek o něm, ale aby bez reptání akceptoval "našeptávání co je pro něj nejlepší" - od koho jinýho, než Velkýho Bratra, kterým se právě Xichtobůůůk/Ghůůůghl chtějí co nejdřív stát ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Historie není našeptávač.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Tak tenhle vtip o Gůglu jsem ještě neznal.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od radioelectrum »

a nedělá to historii podle všech počítačů co jsou připojený na tý stejný IP adrese? to by tomu tak odpovídalo.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Susenky jsou svina :D nebo zeby odposlech? :D zajimave, ja nemam s timhle problem a to ani nemam dvoufazove overeni. Ucet v telefonu, 2x ntb+tv.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

To bude asi ono. I když některé nabídky neodpovídají ani doméně 1. řádu. Nicméně Google ví, že jsem někdy vyhledával ve Švýcarsku, Indii, Itálii, nejčastěji v Německu, z většiny zemí se můj počítač přihlašoval, nebo jsem si aspoň s Indy dopisoval. Když jsem hledal náhradní díly na šicí stroje Bernina, naskočilo mi v nabídce cab view Bernina express, podíval jsem se na to a začaly naskakovat nabídky videjí vlaků. Podíval jsem se na historii švýcarských tunelů, našich a německých úzkokolejek a nabídlo mi to další ze světa, mezi prvními Darjeelinskou himálajskou úzkokolejku, tato dvě videa jsem prostě musel vidět obě a celá.
Nějak je do toho namočený i Pinterest, kutilských videjí se mi nabízí místo historie šest půlek, i když na Pinterest se zase tak často nepřihlašuji - jsou prostě na YT.
Čili ta umělá inteligence není zase ani tak inteligentní, jako vlezlá. Přesněji - není to inteligence sociální, ale kontextová a účelově obchodní. Nezajímá ji, jestli z toho mám užitek já, ale co kdyby někdo měl následkem její aktivity užitek ze mne? Hup, a už mi sedí v počítači... ale zatím mě to nepřimělo koupit něco co nechci, čili, dokud neškodí, neřeším.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Ten algoritmus je nastavenej tak, že tě má snahu zaujmout - a až se chytíš drápkem a začneš místo svý vlastní aktivity při vyhledávání a výběru víc využívat klikání právě na ty jejich "recommended" odkazy, budeš od nich dostávat víc a víc toho, co se bude líbit jim, zatímco to, co ty bys klidně akceptoval ALE JIM BY SE TO NELÍBILO - klidně třeba i jen proto, že z toho jim nebo někomu s nima zpřízněnýmu neukápne ani děravej piastr - to ti prostě nabízet nebudou. A první malej krůček k ovládnutí jedince Velkým Bráchou je udělanej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Děkuji všem za pomoc ale já psal o historii mnou shlédnutých videí a tam nemá být nic jiného ne videa co jsem už viděl. Žádná videa nabízená googlem na základě nějakého hledání na internetu. Vymazal jsem sušenky a taky prd. Nakonec jsem edge ukončil a spustil Brave který jsem do nedávna používal jako primární prohlížeč. A tady to do historie žádná neshlédnutá videa necpou. Jsou tam dvě videa který jsem doopravdy viděl, žádná jiná. Vypnul jsem Brave a zapnul edge a než bys řekl švec tak tam opět naskákala nějaká videa co jsem nikdy neviděl.
Netvrdím že je vadný edge jako takový, asi malware uhnízděný v prohlížeči. Takže jsem zvolil tovární nastavení, vypnul ho a vrátil se k Brave.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

U mňa Historia na YT je O.K. Prehliadač Chrome.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

robo píše:...Netvrdím že je vadný edge jako takový...
O tomto prohlížeči už nějaké pověsti kolují, možná, že to není vada ani malware, ale vlastnost daná tvůrcem.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#12 Příspěvek od tiktak1953 »

Poradite mi aj tu,neda sa mi instalovat EDGE na NTB s Win 7,nenasiel by sa link kde to stiahnut.Na stolnom PC mi Edge s win 7 funguje vyborne,Tak isto mi Google chrome asi mesiac neotvara mnohe stranky ani uz nepreklada automaticky ako predtym,potrebujem asi novsiu veziu,poradite ktoru? dik

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Tam co ti to nejde - nechybí ti tam service pack? Mám dojem, že to ten Edge vyžaduje.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Hill píše:
robo píše:...Netvrdím že je vadný edge jako takový...
O tomto prohlížeči už nějaké pověsti kolují, možná, že to není vada ani malware, ale vlastnost daná tvůrcem.
To není vlastnost, ale přímo 🤐 daná Mrdkotvůrcem ...
tiktak1953 píše:Poradite mi aj tu,neda sa mi instalovat EDGE na NTB s Win 7,nenasiel by sa link kde to stiahnut.Na stolnom PC mi Edge s win 7 funguje vyborne,Tak isto mi Google chrome asi mesiac neotvara mnohe stranky ani uz nepreklada automaticky ako predtym,potrebujem asi novsiu veziu,poradite ktoru? dik
Jano, je rozdíl, jestli máš na stolním počítači 64b verzi a na NTB jenom 32b Widlí nebo obráceně. Každopádně se doporučuje to všecko vyzkoušet - máš na výběr Operu, Chromýho vod Ghůůghla, Firefox, Maxthona, jabkový Safari a několik dalších ještě míň známejch prohlížečů, jako je třeba Vivaldi (přejmenovaná stará verze původní Opery, ještě než převzala jádro Chromium).
Bohužel nikdo jinej krom tebe u tvýho kompu nesedí, takže ti můžeme poradit jeno ZKOUŠEJ TO - a nech si to, co ti bude vyhovovat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ona byla nějaká mela ohledně toho, že se zbláznil FB a jeho "příbuzní" a začalo to posílat náhodné příspěvky od neznámých lidí. Třeba je to nakažlivý.

Jinak ohledně FB můj třináctiletý kluk řekl, že už je "OUT". Pro tuhle generaci je už moc starej. A to je přece docela pozitivní zpráva, ne? :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“