Aripot

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JozefC
Příspěvky: 12
Registrován: 11 zář 2022, 02:00

Aripot

#1 Příspěvek od JozefC »

Ahoj majstri. Po dlhej dobe sa vraciam k elektronike a začínam si robiť dielničku na elektro opravy. K problému. Mám starší zdroj 2 kanál Tesla BS525, ktorý si chcem "repasovať". Ako tak je ok a je mi ho ľúto, ale aripot je ko na oboch kanáloch a regulácia je katastrófa. Nikde som ho nenašiel. Ak by niekto mal, alebo mi poslal odkaz pre kúpu budem vďačný. Číslo na súčiastke je 25101G2B , odpor má 5k. Našiel som akurát náhradu s uchytením na 1 maticu z predu, ale to nechcem a chcem to mať v pôvodnom prevedení. Ak sa nič nenájde pôjde na darovanie a už kúpim niečo nové. Ďakujem , s pozdravom Jozef.

Uživatelský avatar
Zdenekr
Příspěvky: 34
Registrován: 25 říj 2020, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Zdenekr »


Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Aripot můžeš zkusit rozebrat a vymýt IPA. Mě to v BS525 pomohlo a nebylo potřeba ho měnit. Pokud tedy samozřejmě není odporový drát úplně předřený. Aripot se kupodivu přes očekávání rozebírá i skládá docela snadno.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
JozefC
Příspěvky: 12
Registrován: 11 zář 2022, 02:00

#4 Příspěvek od JozefC »

Ďakujem za info.

Zdenekr ten som našiel, ja potrebujem na 5k a tento je 2k.

Zaky skúsim, ale neverím, že pomôže. Cítiť dosť silné zadrhávanie, ako by sa v ňom pripiekla cesta.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Mě právě taky drhnul, ale bylo to tím, že se v něm uvolnil nějaký sajrajt a nalepil se na namazanou dráhu. Rozeber to a uvidíš hned, jestli to půjde opravit, nebo ne. Teď jsem o tom ještě mluvil s kolegou a říkal, že to taky řešil a vyřešil to tak, že tu odporovou dráhu v aripotu otočil a jezdec tak jezdí po druhé straně.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
JozefC
Příspěvky: 12
Registrován: 11 zář 2022, 02:00

#6 Příspěvek od JozefC »

Rozobraté. Jazýček, ktorý sa trie o odporovú vrstvu je ohnutý do strany. Termoplast na oske bežca je puknutý na 2 časti. Ako sa točí , skočí jazýček do strany, lebo neposúva správne bežec skrz vady plastu na oske. Takže nič z toho. Ďakujem za pomoc, skúsim niečo zohnať, alebo pôjde na orgány niekomu a objednám digitál :wink:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Jestli je dobrá dráha, tak můžeš shánět ten samý model libovolné hodnoty a přemontovat. Je to už dávno, ale zkus mu napsat: https://aukro.cz/aripot-16e10-5k-nos-ce ... 6971592604 Kdyby ses BS525 zbavoval, tak mám zájem.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
JozefC
Příspěvky: 12
Registrován: 11 zář 2022, 02:00

#8 Příspěvek od JozefC »

Skúsim ho opraviť :wink:
Naposledy upravil(a) JozefC dne 15 zář 2022, 13:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#9 Příspěvek od ondraN »

Podívám se doma v šuplíku. Nějaké staré aripoty tam mám, ale nevím hodnoty. Zítra se ozvu.

Uživatelský avatar
JozefC
Příspěvky: 12
Registrován: 11 zář 2022, 02:00

#10 Příspěvek od JozefC »

Ďakujem Ondra za ochotu.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#11 Příspěvek od ondraN »

Tak bohužel. Tenhle typ tam nemám. Jen ty velké aritma s hliníkovými čely nebo nějaké anglické s maticí a navíc s hřídelkou 1/4"

Odpovědět

Zpět na „Součástky“