Rámečky na alfanumerický LCD displeje

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Rámečky na alfanumerický LCD displeje

#1 Příspěvek od Celeron »

Před nějakým časem jsem čistě náhodou na netu narazil na prodejce všech možných plastových rámečků pro alfanumerický LCD displeje s řadičem. Byly tam na běžný 2 x 16 znaků (díra 62 x 18mm) tak na větší 2 x 20 (díra 85 x 18), 2 x 40 (díra 154 x 15), ale i na malý 2 x 8 (díra 29 x 14) nebo čtyřřádky. Vše na jednom místě. Nedal jsem si to do oblíbených a nemůžu to znova nalýzt. Myslím, že to ani nebyl obchodník se součástkama ale plastikář. 4D system to nebyl. Jak to nalýzt na netu v těch desetitisících rámečků pro šmatlafouny a jiný telefóny nemám sílu.
Našel jsem akorát u Conrada klasiku 2 x 16 ale bez rozměrů díry. Potřebuju hlavně 2 x 8 a 2 x 20. Na TME něco v nabídce je ale za šílený ceny a kromě 2 x 40 rozměrově úplně mimo.
Nemáte někdo tip na stránky kde bych pochodil?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdysi jsem to taky koupil za příšerou cenu a nakonec ani nepoužil. Dneska při kusovce jedině vytisknout.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Kdysi jsem to taky koupil za příšerou cenu a nakonec ani nepoužil. Dneska při kusovce jedině vytisknout.
Jenže z plastoslintu to nikdy nevypadá jako s lisovstřiku, prostě tam ty nudle jsou vidět ať to tiskneš z čehokolivm třeba 0,2 mm tryskou po desetinových vrstvách. Já snad budu muset koupit deskovej 4 mm Delrin a spustit frézku. Povrch po fréze se dá u Delrinu stavit pofoukání plamenem až do lesku, to se na tisku nepovede ani náhodou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

dj_Paul píše:ty ceny ale nechceš....
To teda né. :roll: Navíc na 2 x 8 asi ani neexistuje, 2 x 16 ani jedna díra na podsvícenej nepasuje. Pasuje jen 2 x 40, stejně jako na TME, ostatní rozměry děr jsou zcela mimo. Vypadá to podle dalších rozměrů, že stejnej zdroj jako TME.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#6 Příspěvek od pepik9 »

Něco se objevuje při vyhledání : MM H Tronic FR 216

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

tisk by šel, ale ne fdm. Jedině resin

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#8 Příspěvek od samec »

Celeron píše: prostě tam ty nudle jsou vidět ať to tiskneš z čehokolivm
Ale veď predsa to je tá frajerina, že je to z 3D tlačiarne, tak nech je to na prvý pohľad vidieť, že je to z 3D tlačiarne. Ak to bude vyhladené ako výlisok z tuctovej formy, tak to nikto neocení. ;)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

pepik9 píše:Něco se objevuje při vyhledání : MM H Tronic FR 216
Vím o něm, je to stejnej jako u Conrada. Jenže zase tam není rozměr díry pro displej.
to DJ Paul: Ten 2 x 8 by šel ale 2 x 20 je dlouhej přes 110 mm, to se do běžný resinky asi nevejde. Aspoň do těch, o kterých vím v okolí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Nech si jich par do zasoby natisknout tady https://cart.jlcpcb.com/quote?orderType ... 3dprinting
Ja tam nechaval delat dil o velikosti cca 30x40cm a celkem v pohode. Cena je bezkonkurencni.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Tak velkej díl z resinu? Do tý fy jsem dával dělat plošáky ale že mají i resinky, to jsem nevěděl. Už je to nějakej pátek tak nějaká novota.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Oni maji zjevne velke masiny s rozmitanym laserem, jsou schopni udelat snad 80x80cm nebo kolik (nechce se mi to ted hledat). Drahy laseru jsou mirne videt jako takove srafovani na nepohledovych plochach, ale oni pohledovou stranu nejak piskujou ci co, takze je to pekne vyhlazene. Bohuzel se to neda nijak rozumne vyfotit, je to bily matny povrch a ja to dal nelakoval, ale pro tvuj ucel to bude naprosto v pohode.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“