světlo pod kuch. linku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

světlo pod kuch. linku

#1 Příspěvek od dobrman »

Zdravím,
právě se mi rozsypalo zářivkové svítidlo pod linkou (60cm).
Zítra musím sehnat nějakou náhradu, klidně i 1m. Tak se chci zeptat, jestli jít do LED, nebo dát zase klasickou zářivku? Co jsem viděl pásky u známých, tak se mi zdálo, že to svítilo míň než normální trubice.
Tak by mě zajímalo, co s tím?
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od tiktak1953 »

Urcite pas LEDKY s chladenim na hlinikovu listu.JMne poradili v obchede 9W /12V aj som kupil a to nesvieti az tak moc.Kup si okolo 12W -15W ak to chces mat silnejsie osv.Ale nech sa vyjadia aj druhi..Myslim ze sa to pocita na dlzku 1M tie watty.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

https://www.aliexpress.com/item/32823832558.html Mám tam tenhle LED pásek a svítí to jak čert, metr bere 1A ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Já jsem dal pod skřínky dvě lišty paralelně, svítí to dobře. Jen jsem koupil konvertor s malou rezervou výkonu, už dosloužil. Nový má rezervu přes 100%, i tak se dost hřeje, a podle dodané křivky povolený výstupní výkon padá s teplotou dost výrazně. Tak raději ještě víc než víc. :wink:

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

Mám led pásek 12V 20w/m. Mám 4m, a 100w zdroj meanwell ve skříňce. Led pásek je vlepen do hliníkové lišty a zakryt difuzorem. Funguje už 5 let bez problémů jen ten difuzor se sype na drobné šupinky. Cena byla asi 2000,- Svítí suprově.

Ted jsem Tchýni dělal kuchyň a zvolil jsem již hotové svítidlo na 220V. 1,5m (pracovní plocha 1,7m) z baumaxu za cca 500,- tak uvidím jak dlouho vydrží ale taky svítí dostatečně.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#6 Příspěvek od jirka5 »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Na pasky se vykasli, prilep tam led panel jako treba tento https://www.ecobe.cz/led-panel-50w-120x ... alni-bila/ ktery akorat vleze pod skrinku. Sviti jako prase, pekne z cele plochy a je jen cca 1cm tlusty, takze moc nerusi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Taky jsem nahradil zářivku pod linkou stejným 10 W a 120 cm svítidlem, jaké doporučuje Jirka5, jen mám model bez vypínače, světla v kuchyni ovládám běžným instalačním dvojvypínačem u vstupu do kuchyně.
Světla až skoro moc, ale na to si zvykneš, je tam čtyři roky, rozsvěcí a zhasíná se několikrát denně, nehřeje se ani po hodině svícení (a těch hodin má naběháno k 5000) a je mu to stále ještě jedno.
Kolegovi jsem tehdy půjčil na vyzkoušení svítidlo 60 cm. Prý vyzkoušel a rovnou instaloval. Radši mi ho zaplatil.
Panel 50 W sice asi nesvítí do očí, ale z té přesvícené plochy stejně začnou slzet. Na podlinkové svítidlo je světelný tok nad nějakých 1200 lm už dost nepříjemný, i když posuneš svítidlo víc dozadu, aby ti do očí nešilo přímo.
A hlavně - 50 W taky 5x častěji rozsvítí LEDku na elektroměru.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

dík za tipy,
to co píše Jirka5 by se mi taky líbilo, uvidím co seženu. U nás na maloměstě ten výběr nebude tak bohatý, když tak to budu muset objednat....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#10 Příspěvek od tiktak1953 »

Mozno sa bude hodit zapojenie osv.linky ako to mam vymyslene ja.
Dolezite povedat,ze fazu do zasuvky nad skrinkov ,prerusujemtym vypinacom pod skrinkov!Tzn.zdoj je zapnuti iba ked svietia Ledky.
Přílohy
9 2022 023.jpg
9 2022 022.jpg

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

Skusim to tu,nezacnem nove vlakno,mam tych Led svietidiel co mi dali zadara v obchode vela.Cas na opr.bude az v zime.Poradte k tomuto spinanemu zdroju LEDMED 18W 1808 pre Led svietidlo od vyrobcu Kladruby-Teplice.Zdroj pulzuje,zavada neni na LED svietidle ale v zdroji-odskusane.Suc okrem IO vypadaju OK.IO:6QYL7EENC co v zdroji neni ani na nete.Moze to robit ten IO,mali ste tuto zavadu,kde ho kupit?neposlete mi ho niekto co tam robite zo zasob.dik
Přílohy
9 2022 027.jpg

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#12 Příspěvek od dobrman »

tak jsem koupil skoro stejný typ co dával Jirka5.
má to 90cm 12W a 1200lm
svítí to parádně ......
tak dík za nasměrování.. :wink:
Přílohy
IMG_20220919_141519.jpg
IMG_20220919_141531.jpg
Naposledy upravil(a) dobrman dne 19 zář 2022, 14:26, celkem upraveno 1 x.
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#13 Příspěvek od JoDiK »

tiktak1953 píše:Zdroj pulzuje,zavada neni na LED svietidle ale v zdroji-odskusane...Moze to robit ten IO,mali ste tuto zavadu...
Mnohem častěji než IO se posere ten malý kondenzátor, který je na napájení toho IO. Pro začátek vyměň ten a uvidíš...
Přílohy
kond.jpg

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#14 Příspěvek od tiktak1953 »

Bezne zavady tychto spin.zdojov poznam,tiez z coho je IO napajany pri nabehu,teda ze je dolezity tento maly C ,a ako je napajany IO po potom.Robil som ich desiatky.Mal som ho aj vonku merany,ESR ma 1,3 co je na hizku kapacitu dobre.Meral som ho teda digimerakom aj analogovym merakom.Ked som si neni isty digitalom,tak si to overim analogovym a ten ma nikdy neoklamal este.ani ked som nemal roky gigi!!!Aj ostane C su OK bez zavad.Merat na IO nemam cas teraz.Datasheet tiez neviem najst ani kde kupit!Urcite ho niekto pozna,robil tieto zdroje,pripadne je z vyr.zavodu tu na EB.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Hill píše:Panel 50 W sice asi nesvítí do očí, ale z té přesvícené plochy stejně začnou slzet. Na podlinkové svítidlo je světelný tok nad nějakých 1200 lm už dost nepříjemný, i když posuneš svítidlo víc dozadu, aby ti do očí nešilo přímo.
A hlavně - 50 W taky 5x častěji rozsvítí LEDku na elektroměru.[/i]
Tak je pravda ze mam liniku z cerne zuly, ale presvetlene rozhodne nic neni, o nejakem slzeni oci apod. ani nemluve. Vsechno je krasne videt. Kup si to, vyzkousej a uvidis. Prinejhorsim to muzes dat nekam jinam, ale az to vyzkousis, uz to nesundas :-) Celni stranu jsem prelepil 1cm sirokou nabytkovou hranou, takze to vubec designove nerusi, narozdil od tech plastovych hruz co tu nekdo nelinkoval. Vubec neni videt ze tam nejake svetlo je.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“