Pravá páka na skútru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Pravá páka na skútru

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Jsem pravák ale bohužel jsem taky nekonfliktní typ prostě nestěžuji si za každou cenu ,na internetu jsem si koupil skútr pro seniory PRIDE LUNA VIKTORY.Až u mě doma jsem zjistil že je to děláno nebo dovezeno s Anglie to znamená opačné ovládán.Na obrázku je pravá páka kterou jsem byl zvyklý že jede dopředu bohužel na tomto skútru při její zmáčknutí jede dozadu.Potřeboval bych něco co bych zmáčkl aby tu páku oddálil tím pádem by to jelo dopředu.díky
Přílohy
páčka.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Prohoď přívody na motoru.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

tohle může ofiko do provozu v ČR ? jen výměna a reklamace, před
bastlířskou úpravou důsledně varuji, případná nehoda, karambol
jde na tvůj vrub
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak, omlátit prodejci o hubu a tvrdě požadovat vrácení kupní ceny, takový vozidlo u nás nelze provozovat na pozemních komunikacích.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od nokijec »

Pokud je to zdravotní pomůcka tak tam jsou předpisy jiné.Nejedná se o motorové vozidlo
podléhající schvalovacímu procesu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Jo, je to nejspis zdravotni pomucka, protoze pitomci kteri na tom jezdi nemusi mit zadny ridicak, absolutne neznaji dopravni predpisy, ale sebevrazedne se s tim cpou do soucasneho provozu. Tohle by meli na silnicich bez ridicaku a pravidelnych zdravotnich prohlidek zakazat!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

termit256 píše:...Tohle by meli na silnicich bez ridicaku a pravidelnych zdravotnich prohlidek zakazat!
Je to zdravotní pomůcka pro téměř imobilní pacienty. A ty bys chtěl zdravotní prohlídky? Trochu ohleduplnosti by nezaškodilo. A navíc, taky budeš jednou starý (snad)...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

My s tim tady mame obrovske problemy kdyz se s temi miniauty polodementni jedinci vrhaji pod kamiony apod. Uz tu byl nedavno i jeden smrtak.

Pokud dotycny neni schopen se pohybovat v soucasnem silnicnim provozu a nezna jeho pravidla, nema tam s takovym vozidlem co delat!!!
To neni zadna neohleduplnost, kdyz je nekdo slepej taky nedostane ridicak na auto a nikdo se nepozastavuje nad neohleduplnosti. Az ti nejaky dement s timhle vleti pod auto, ty prijdes na par mesicu o papiry nez se to vysetri, vyhodi te z prace nebo ti krachne firma, budes hovorit jinak. To ti garantuju.

Pokud je jen imobilni, ale slouzi mu hlava, zrak apod., je schopen udelat ridicak, budiz. Byl bych z toho nadsenej asi jako z cyklobuzen, ale nevidel bych duvod proc jim to zakazovat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Novák nejenomže vůl byl , ale jak říká Werich , volem zůstane .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

To jsem nepochopil. Ony ty páčky jsou tam dvě a když je dáš dopředu tak to jede dozadu? Závada to být nemusí ... u spousty automatů dáváš D dozadu a jede to dopředu :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

Ne, ty páčky jdou asi do kříže, takže ta levá při zatlačení jede dopředu, ale on byl zvyklý na pravou páčku a teď mu to dělá problém.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud není barvoslepý , tak vych volil dočasně barevný návlek na tu páčku .

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od markoni »

jezevec píše:Ne, ty páčky jdou asi do kříže, takže ta levá při zatlačení jede dopředu, ale on byl zvyklý na pravou páčku a teď mu to dělá problém.
Máš pravdu ta páka je spojená když zmáčknu levou tak pravá jde ode mně.
Tak bych si něco přestavoval ale s čeho to udělat ? nebo lépe kdo by to udělal ? díky
Přílohy
Mechanismus.jpg
Naposledy upravil(a) markoni dne 23 zář 2022, 16:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od markoni »

termit256 píše:My s tim tady mame obrovske problemy kdyz se s temi miniauty polodementni jedinci vrhaji pod kamiony apod. Uz tu byl nedavno i jeden smrtak.

Pokud dotycny neni schopen se pohybovat v soucasnem silnicnim provozu a nezna jeho pravidla, nema tam s takovym vozidlem co delat!!!
To neni zadna neohleduplnost, kdyz je nekdo slepej taky nedostane ridicak na auto a nikdo se nepozastavuje nad neohleduplnosti. Az ti nejaky dement s timhle vleti pod auto, ty prijdes na par mesicu o papiry nez se to vysetri, vyhodi te z prace nebo ti krachne firma, budes hovorit jinak. To ti garantuju.

Pokud je jen imobilni, ale slouzi mu hlava, zrak apod., je schopen udelat ridicak, budiz. Byl bych z toho nadsenej asi jako z cyklobuzen, ale nevidel bych duvod proc jim to zakazovat.
Já se pokud možno vyhýbám frekventovaným cestám maximálně jedu po silnici 3 třídy prostě po okreskách.Sedět doma to fakt se mi nechce :? díky

Uživatelský avatar
Tom82
Příspěvky: 64
Registrován: 06 dub 2022, 02:00

#15 Příspěvek od Tom82 »

termit256:
tak z tohoto ti možná praskne žilka, viděno dnes na frekventované silnici v Rakovníku. Ta stará paní na "korbě" tříkolky seděla na kuchyňské židli, vedle sebe volně položené berle. Nechápal jsem, jak se tam mohla dostat a při představě stability tříkolky v zatáčce ve spojení s hmotností paní a tak vysokému těžišti, mne jímala hrůza. Zajímalo by mne, jak by policie řešila případ, kdyby paní za jízdy vypadla a někdo ji přejel a usmrtil.
Přílohy
Screenshot_414.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“