Sloučení disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Sloučení disku

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj, dostal jsem disk HDD 500GB, který je rozdělen na oddíly.Přidal jsem si ho do compu, zformátoval a chtěl bych ho sloučit na jeden oddíl.Nevíte někdo, jak na to ? Ve správci jsem na to nepřišel, tak že by v Biosu ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Ve spravci disku odstranis oddil a zbyvajicimu zvetsis velikost do takto uvolneneho mista.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#3 Příspěvek od Krakis »

termit256 píše:Ve spravci disku odstranis oddil a zbyvajicimu zvetsis velikost do takto uvolneneho mista.
Díky , už to mám !

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od josef_novak »

Pokud to je disk, kde byly Windows, tak může být některý oddíl skrytý a ten bez odkrytí odebrat nejde.
Stačí spustit Příkazový řádek (cmd) a přes diskpart vybrat správný disk (list disk + select disk #) a použít příkaz clean all.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#5 Příspěvek od Krakis »

josef_novak píše:Pokud to je disk, kde byly Windows, tak může být některý oddíl skrytý a ten bez odkrytí odebrat nejde.
Stačí spustit Příkazový řádek (cmd) a přes diskpart vybrat správný disk (list disk + select disk #) a použít příkaz clean all.
Byli tam sedmičky, ale nebyly skryté, takže mám celý disk.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

Krakis píše: takže mám celý disk.
to jako, že se ti to povedlo ?
diskpart je fakt jednoduchý . . .
Přílohy
diskpart 2.jpg

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hape »

josef_novak píše:...může být některý oddíl skrytý a ten bez odkrytí odebrat nejde.
Stačí spustit Příkazový řádek (cmd) a přes diskpart vybrat správný disk...
Asi existují různé typy skrytí, nebo co. Jedno pro správce souborů a druhé důkladnější pro Správu disků.
Při vylistování disků, v mém případě jenom jednoho a vypsání jeho detailů v Diskpartu jsou vidět dva skryté oddíly, které jsou i ve Správě disků. Po vylistování jednotlivých oddílů Diskpart ukáže ještě jeden skrytý a ten už ve Správě disků vidět není, viz obrázek. Takže kontrola disku na kterém byl OS, nebo rovnou příkazem clean jeho kompletní vyčištění, rozhodně není na škodu.
Zajímalo by mně jestli můžu oddíl 1 a 5, případně i 2 OS bez negativních následků sebrat. Zabírají dost místa.
Přílohy
Diskpart a správa disků.PNG

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#8 Příspěvek od Krakis »

ok1hga píše:
Krakis píše: takže mám celý disk.
to jako, že se ti to povedlo ?
diskpart je fakt jednoduchý . . .
Povedlo, v pohodě, ale mám stejný dotaz jako Hape. Můžu bez problémů u ostatních disků , kde není samozřejmě OS vymazat ty zbytečné oddíly jako je -pro obnovení, stránkovací, systémový, spouštěcí, pro obnovení-jsou to jen úložné prostory a zálohuji na externí disk a zároveň na BD disky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ano, na datovych diskoch ti staci jeden oddiel.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#10 Příspěvek od Krakis »

rnbw píše:Ano, na datovych diskoch ti staci jeden oddiel.
Díky !

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“