Filmům není rozumět

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Filmům není rozumět

#1 Příspěvek od mi-ro »

Jsem sice už hluchej ale konečně to někdo napsal jak to je opravdu. https://avmania.zive.cz/dnesnim-filmum- ... mi-titulky
Nezbývá než naprostý souhlas. Např. takový Šarlatán s Trojanem jsem dík tomu do konce nedal. Herci huhňají s otočenou hlavou a to co zbyde, rozbije "podkresová" hudba.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Víme, viz.: t=92810&start=59.

A do placatý televize se ani slušný repráky nevejdou.
(+ Polovina "američanů" jsou mexikánci.)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#3 Příspěvek od DedVseved »

Přesně, ani ze staré plazmy to někdy není ono, když mi o něco jde, tak pouštím AV receiver.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Často je to daný tím, že film se primárně produkuje pro kinosály s prostorovým zvukem, kde se dialogy umisťujou do centrálního "dialogovýho" kanálu, zatímco muzika a efekty se míchají do bočních a zadních kanálů. V kině pak díky různý směrovosti lidskýho ušismu vnímáme řeč odjinud než muziku a díky tomu je film srozumitelnej. Ale v momentě, kdy se tenhle takzvaně prostorovej multikanálovej zvuk přeformátuje do běžnýho sterea, smíchají se postranní kanály s POLOVIČKOU úrovně středovýho kanálu - dialogy se tak potlačej pod úroveň muziky a efektů a i když jsou ve výsledným dojmu v obou kanálech sečtený do "mono" a znějí ze středu akustickýho obrazu, tak jsou prostě úrovňově snížený a nedá se s tím dělat nic - jediná možnost je změnit nastavení při konverzi z multikanálu na základní stereo, kdy se do obou kanálů musí vkládat středovej kanál se svojí původní plnou úrovní, aby dialogy nepřetloukal další doplňkovej zvuk muziky a efektů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

To je pravda ale zvuk proháním přes audiosystém který umí i Dolby Surround. Zkouším všechno, některé režimy jsou lepší, jiné ne. Ale podstatu to nemění. Když dialogy nestojí za nic, systém je nevyrobí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Jedu taky přes AV receiver a rozdíl je brutální. Ale... nejedu z pozemního vysílání.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

mi-ro, a co poslech na sluchátka? no, wireless nemám moc v lásce a kabelové zas krátký přívod,
jen málokdy nad 2m - omezení pohybu posluchače...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Asi to bude tým, že kompetentní sú buď hluchí alebo blbí. Nedávno som išiel okolo koncertu pod voľným nebom, teda zrejme ešte v štádiu prípravy. Dunenie bolo totiž počuť stovky metrom v blízkom lese, ale identifikovať čo to je sa nedalo. Hĺbky mali tak prebudené, že boli totálne zkreslené. A nikoho nenapadlo potiahnuť ten jeden čudlík trochu dolu aby basom ubral a teda ich nezosilňovalo až do tej miery, že nebolo rozumieť. Hlavne že to duní, čo už na tom že pôvodný zvuk je dávno preč.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od Kremik »

To je divné. Mluvenému slovu ve filmech normálně rozumím, ani si nevzpomínám, že bych někdy nerozuměl. Když si film chci užít, taky ho pouštím na bedny, ovšem ne proto, abych rozuměl, ale abych si to užil. Aby výšky byly opravdu výšky a basy pořádně duněly. Mám to tak rád :-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

S radostí sleduju a poslouchám staré, černobílé filmy. U některých byl zvuk dotáčen jako postsynchron ale co má být slyšet, to slyšet JE! To je Nebe a dudy. Teď to myslím obrazně ale film jako takový doslova.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

EKKAR píše:v momentě, kdy se tenhle takzvaně prostorovej multikanálovej zvuk přeformátuje do běžnýho sterea, smíchají se postranní kanály s POLOVIČKOU úrovně středovýho kanálu
Tuhle hypotézu se zdá potvrzovat konkrétně Večírek s Peterem Sellersem
https://www.csfd.cz/film/2548-vecirek/prehled/ který stažitelný "pod obojí" eng/cs. Původní zvuk neuvěřitelně zaniká, český dvoukanálový dabing s Postráneckým je rozdíl výše uvedené nebe a dudy.
Jinak mám zkušenost, že film na dvd nebo flash, jinde v pořádku, zní na moderním výdobytku 4k LCD LG právě tak nevyváženě, tedy nějaké zvukoprocesorové vylepšení, hallelujah pokrok.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Kremik »

No jo, jestli má kde kdo pozapínané kdejaké vylepšení, tak pak možná jo. Na telce to mám všechno vypnutý, ani jsem to nezkoumal. Kdysi jsem s tím laboroval na mobilu, se sluchátkama na uších. Každé "vylepšení" bylo ve skutečnosti jednoznačné zhoršení. Nevím co je to za módu, dělat něco schválně blbě a honosně to pojmenovávat. Nikdy jsem nebyl nakloněn asi poslechu s uměle rozšírenou stereobází (wide). Ve skutečnosti je to jen hnus a ne rozšířená stereobáze.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:
EKKAR píše:...
Tuhle hypotézu se zdá potvrzovat konkrétně ....
To není hypotéza, to je bohužel daň za to, že ke zvukařskýmu pultu už dneska pustí kdejakýho neumětela typu kotelník, kterej si myslí, že když přimíchá ze střeďáku půlenou úroveň do dvou postranních kanálů, tak že se mu to pak ve výsledku sečte a bude mít poslechově plnou úroveň. Dost možná že mu to tak i někdo poradil z hecu, bohužel se to rozšířilo a dneska tak "jede" kde co, dvdčka i filmy v TV. U těch dnešních "profesionálů" už nevíš, co kdy a kde zas vygómají za pýčovinu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Jestli jde o filmy na Paramount Networu, tak o nich jsem se tu už zmiňoval:
tady a tady.
Po zapnutí jakékoli úpravy zvuku v televizi je to horší, někdy pomůže snad jen ekvalizér, potlačit hloubky a trochu výšky, a zdůraznit pásmo kolem 3 - 4 kHzm když to televize umí.
Zvuk to sice zparchantí ještě víc, ale srozumitelnost se zvýší.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Prostě a stručně řečeno, spáchat jakejsi takejsi "prezenc filtr" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“