SONY Trinitron KV21LS30K

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

SONY Trinitron KV21LS30K

#1 Příspěvek od hajeklubos »

Zdravím bastlírnu.
SONY Trinitron KV21LS30K (je to flaška, obrazovka jede jako z praku) nestartuje hlavní impulzní zdroj. Naběhne to na 10tý atd při pokusu startu „piškotem“. Je slyšet jak relé sepne a odpadá. Když to naběhne jede OK. Schema jsem našel, tedy doufám, ještě jsem do toho nevletěl, tak se ptám jestli někdo neřešil stejný problém. Každá zkušenost kam jít první se hodí. Pokud vidím dobře, startuje to relé RY601. Až to otevřu, zkontroluju pomocný zdroj a přítomnost U na cívce RY601 a začnu kontrolou kondíků. Zatím nevím co honí kontakty relé 56D1proti drcu od impulzáku. Tam by na R také mohl být problém. Ani by nevadilo zapínat to bez piškotu (Dálkové ovládání) rovnou do zdi. Stejně to funguje jenom jako monitor se vstupem SCART. To je další problém, když to zahodím, musím zahodit DVD. Dík za nástřel. Přikládám kus schematu, snad to je čitelné?
Luboš
Přílohy
SonyKV21LS30zdroj.png

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Začal bych tou kontrolou elektrolytů (ale i dalších C a R).

Elyty především na ESR, kapacita je druhotná (co má dobré ESR, málokdy ztratilo kapacitu).

Bez základního měření tohoto typu je zbytečné spekulovat.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

v poznámkach mám, že skontrolovať v akom stave sú tie tri 330k odpory v schéme priamo nad riadiacim IO

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty přerušený vysokoohmový odpory jsou klasická závada obecně, ale málokdo si na to vzpomene, když pořád mění ty stejný elyty. Zrovna před týdnem jsem řešil podobnou závadu u malýho zdroje...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#5 Příspěvek od Jozo1234 »

Najprv vymeň MCZ3001 potom laboruj ďalej (v ničom inom to nebude). Nápoveda - ohrej ho troška teplofukom - TV bude nabiehať okamžite.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#6 Příspěvek od hajeklubos »

Dík všem za nasměrování. Nejhorší je opravovat svojí vlastní elektroniku.
Podám zprávu.
Luboš

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#7 Příspěvek od hajeklubos »

Tak podávám tu zprávu. Pomocný impulzák je OK. Zkontroloval jsem 3x M33 (hlavní impulzák)jsou OK. Jeden R jsem pro jistotu vytáhnul a vše pokusně nahradil 3xM33- závada trvá. Kontrola všech kondíků hlavního impuláku na - C a ESR – vše OK. Proklemoval jsem pokusně kontakt startovacího relé, tak, že na můstku je po zapojení do zdi trvale AC. Zdroj se pokouší startovat ale nenaběhne vůbec. Po vrácení do stavu pro start „piškotem“ nabíhá zdroj na 5x až 15tý pokus. Potom to běží celý den. Na pinu 1 je cca 3V (měřeno proti minusu C606 za chodu) Na pin18 ve stavu nekmitá je cca 300V, při naběhnutí asi 100Vdc. Také jsem se pokoušel blokovat podle internetu pin4 kondíkem 22n – nenabíhá vůbec. Vše nasvědčuje tomu co píše Jožo, MCZ3001 je v ...Podle internetu se závady točí hlavě okolo toho brouka. Že já blbec zahodil před půl rokem obdobné šásko, tam určitě byl. Tak, že těžký smutek.
Tak to zatím půjde takhle ,vrážet do toho peníze nemá moc cenu, škoda Trinitronu.
Dík za pomocLuboš

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

Pozdravujem, nejaké chasis týchto TV tu mam, ak by bol záujem,,,

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#9 Příspěvek od hajeklubos »

Pro Jano2.
Máš SZ
dík Luboš

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“