Pioneer DEH-P65BT - encodér - kde sehnat?

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

Pioneer DEH-P65BT - encodér - kde sehnat?

#1 Příspěvek od Lancer »

Chtěl bych vás požádat o radu. U tohoto autorádia se po 15letech odporoučel encoder. Koupil jsem rádio nové, to ale zcela určitě nevydrží tak dlouho. Chtěl bych si to staré opravit, nebo použít jinde a jako zálohu. Jenže jsem neuspěl. V Basysu (Praha 10) už servis není, v AUTORADIAPRAHA.CZ (Praha 8) mi taky nepomohli, na Bazoši, či Aukru se toto autorádio nevyskytuje, natož třeba jen ten panel, aby oprava měla smysl a ani v Číně jsem nic pořádného nenašel, jen něco hodně podobného. Dokázal by mi někdo prosím poradit, kde ten encodér sehnat? Výměnu snad zvládnu. Děkuji moc za odpovědi.
Přílohy
Pioneer_DEH-P65BT_encoder
Pioneer_DEH-P65BT_encoder

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

A nedá se opravit? Vyčistit, napružit, máznout, sestavit.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

#3 Příspěvek od Lancer »

Nedá. Jak jsem po rozdělání zjistil, byla základna toho encodéru objetá dokola tavnou pistolí. Toto dělali před cca 10ti lety v tom Basysu, kde to bylo na opravě. Oprava, neoprava, ale těch deset let to vydrželo. Při pokusu s tím něco udělat, se to celé rozsypalo.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »


Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Zkus enkodér složit aspoň trochu do původního vzhledového stavu a vyfotit, abychom věděli, jak vypadá celý, pak ho vypájej a hledej na něm nějaké označení nebo logo výrobce, to napoví, co hledat. Je to čtyřsmětový joystick + rotace + stisknutí, nebo jakou má přesně funkci?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

#6 Příspěvek od Lancer »

to: Stefan31
Dík, ale to jsem také našel, £51 s poštovnym je na 15 let starý autorádio trochu moc.

to: Zaky
Nemám to teď u sebe, ale ano, je to čtyřsměrový Joystick s rotací a stiskem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nebude pasovat ALPS RKJXT1F42001?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

mam moznost jej sehnat, cena pres nas servis kolem 450 s dph, vyrobce jej ma skladem...jen v nakupu stoji cca 10€, oznaceni csx1116

Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

#10 Příspěvek od Lancer »

to: rnbw
Ten ALPS RKJXT1F42001 má piny jako ten co jsem dával na obrázku.

to: Sendyx
Jo, to je von. Vývody přesně jak potřebuju. Byl na AliExpressu, ale teď už jen: Sorry, this item is no longer available!

Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

#11 Příspěvek od Lancer »

to: keemo
omlouvám se, že jsem ještě nereagoval na tvůj příspěvek. Jde totiž o to, že jsem si myslel, že někde v Číně seženu encodér za dva dolary (a oni tam v minulosti byly k sehnání) a nějak to provizorně zprovozním, ono to má jeden háček. Před několika lety se mi ulomil od toho ten velkej knoflík a zůstala mi tam jen malá část té hřídelky. A tak teď hledám, nebo spíše přesněji už jsem to vzdal a čekám, jestli na mě někde to kolečko nevybafne. Dokud ho nenajdu (a ono někde bude, určitě jsem ho nevyhodil), tak do toho rádia 450,- plus poštovné investovat nebudu. I tak samozřejmě děkuji za nabídku.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“