Password manager

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

Password manager

#1 Příspěvek od josef_novak »

Vím, že jsou dostupné různé manažery online a většinou za poplatek (např. 1Password atd.), ale takhle důležité věci bych měl rád pod palcem.

Všiml jsem si manažerů běžící pod Dockerem, přístupné přes WebDAV nebo i klasicky jako webovou stránku. Také lze načíst zašifrovaný soubor, který obsahuje hesla a je umístěný v nějakém úložišti jako OneDrive, Google drive, Dropbox apod.

Neprovozujete někdo něco takového jako vlastní řešení?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Osobne tem managerum neverim ani za mak. Nevis kdo je napsal, jestli tam nejsou chyby, jestli hesla nekam neodesila a i kdyby ne dnes, netusis co bude zitra a jestli ten kdo to napsal neproda manager hackerum apod.

Na nedulezita hesla typu eshopy, fora, freemaily pouzivam jednoduchou databazi v accessu kterou jsem si napsal za odpoledne, pro banky apod mam malou HW klavesnici (vyrobenou z pridavneho numpadu) kde jsou nahrana hesla a ktera vyvolavam pinem jehoz soucasti je i cislo hesla a na sifrovani pouzivam autentizacni token. Neni to neprustrelny system, ale je tam asi nejlepsi pomer bezpecnost/lenivost.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Většina jich má dostupný kód třeba na Githubu, ze kterého se to dá i zkompilovat, včetně pluginů do prohlížečů, mobilních aplikací apod. Pokud budu mít nějakou tabulku dostupnou online, protože to je pro mě zásadní, aby to bylo na jednom místě a bylo to použitelné na všech platformách, tak i tu když načtu, tak nemám jistotu, že se z ní nic nedostane jinam. Navíc mi vyhovuje autovyplnění.
Pro důležité služby mám vícefaktorové přihlášení.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Tak pokud ti nevadi ze sverujes sva hesla komusi na internetu o nemz nevis vubec nic, proc ne. To uz pak ale bude bezpecnejsi pouzivat na vsechno stejne heslo ktere si zapamatujes, nebo si ukladat hesla v prohlizeci :-)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#5 Příspěvek od DedVseved »

To jsou předpotopní názory. Screenshot tvé tabulky si může udělat jakákoliv 0day zákeřnost z nějaké stránky na internetu a nepomůže ti ani aktualizovaná databáze antiviru. Nebo si tu tabulku někdo vyfotí teleobjektivem z monitoru. Samozřejmě že před otevřením tabulky zatahuješ závěsy.

Mě se líbí Passbolt a taky o něm uvažuju. Zdrojáky k dipozici jsou a jde ho použít na všem.

Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

#6 Příspěvek od vaanja »


Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od DedVseved »

Taky jsem se o něj zajímal, ale on jde nainstalovat snad jen přes docker, což by u mě byla dvojitá virtualizace. Taky by to šlo.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

DedVseved píše:...Nebo si tu tabulku někdo vyfotí teleobjektivem z monitoru...
To urcite muze, to ale neznamena, ze si tu tabulku vytisknu a prilepim na okno, kdyz pouziju analogicky primer :-)
Ale je to kazdeho vec, jestli sva hesla sveri nejake apce stazene odkudsi z internetu a da je dobrovolne k dispozici lidem o nichz nic nevi.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od DedVseved »

Jak bys řešil modelovou situaci, kdy ve vlaku potřebuješ v notebooku vyplnit přihlašovací údaje:

1) Přehodíš si bundu přes hlavu, abys na displeji viděl access tabulku jenom ty
2) Zajdeš vyplnit heslo s notebookem na záchod
3) Tabulku nosíš sebou vytištěnou a k náhledu opět použiješ bundu a baterku
4) Nepřihlásíš se kvůli kompromitaci tvé tabulky
5) Nemáš notebook

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

6) Necestujem vlakom a ked nahodou ano, tak bez notebooku.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od josef_novak »

V databázi mám 186 přihlašovacích údajů a to co k tomu používám, není už tak dobré, ale je to pouze mé. Z toho je asi 20 důležitých údajů a do většiny z nich mám dvoufaktorovou autentizaci, takže nikomu by nepomohly ani zcizené přihlašovací údaje. Je to dostupné přes nginx-proxy a z logu vím, že to komunikuje pouze se mnou. K tomu jsou používané pluginy nebo aplikace, ale nikdy jsem o nic nepřišel a tuhle možnost používám už cca 6 let.
Ten Passbolt vypadá dobře.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od DedVseved »

Ono si lze představit jinou situaci, kdy jsem např. v zahraničí na dovolené a wifi signál je dostupný pouze v hotelové lobby, kde je kolem mě hodně takových a je potřeba se přihlásit. Už jenom vyplňování údajů z tabulky přes klávesnici je kompromitující, protože ze schránky si to může načíst cokoliv spuštěného a poslat to dál.

Passbolt https://github.com/passbolt už ze zvědavosti zkouším.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Zakladom bezpecnosti je spustat na zariadeni iba doveryhodny SW. To vo Windows uz z principu nejde.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

No, bojis se ze ti nekdo jaksi zkopiruje ve vlaku schranku a proto sva hesla prozradis neznamym lidem na internetu. To ma logiku.
Ze to pouzivas protoze s o nic za 6let nepsiel je mi jasny, kdybys prisel jako jini, tak to nepouzivas :-)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#15 Příspěvek od DedVseved »

Mě je úplně jedno, že si zapisujete třeba hesla do notýsku, ale zkuste ctít, že to někdo dělá jinak a vaše rady mimo téma jsou mu k hovnu.

Jde o vlastní řešení postavené na otevřeném kódu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“